ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Собака - не тільки гарний друг, але й справжній терапевт

Нещодавно у нашій бібліотеці в межах Школи здорового способу життя відбулась неймовірно цікава зустріч з психологом, каністерапевтом, рятівником-кінологом Ігорем Гутником та його собаками - помічниками Антеєм та Жужею, що проходять навчання за програмою "Терапевтичні собаки України" за підтримки німецької федеральної компанії GIZ. Чотирилапі гості блискуче продемонстрували як треба взаємодіяти з пацієнтами, які мають розлади у роботі нервової системи. Вони показали як допомогти невпевненій людині побороти свої страхи, здобути впевненість, розкутість.

Під керівництвом Ігоря Гутника діти знайомилися із собаками, гралися, годували та дресирували їх. А пухнасті терапевти с задоволенням ловили м'яч та виконували дитячі команди. Хлопчики, які до того дуже боялися собак, після веселих ігор, як ні в чому не бувало, відпочивали в обнімку із золотистим ретрівером та бордер-колі. До речі, за словами кінолога, заняття каністерапією знижують напругу, стабілізують пульс, сприяють емоційному та навіть розумовому розвитку людини, а також чудово знімають стрес і допомагають у соціально-психологічній адаптації.

Отже того дня і діти, і батьки, і ми - бібліотекарі мали можливість бавитися з чотирилапими гостями досхочу та відчути шалений заряд позитиву. Тож слідкуйте за анонсами, щоб не пропустіть наступних зустрічей з Ігорем Гутником та його чудовими красенями-помічниками в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва.

ЗОЖ


У Харківській обласній бібліотеці для юнацтва стартував великий проект, який має на меті популяризацію здорового способу життя та повсякденних оздоровчих практик серед молоді.

Проект реалізується спільно з Інститутом охорони здоров’я дітей та підлітків, за участі Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, Центру лікування та профілактики СНІДу, організації Червоного Хреста та за підтримки Ротарі клубу "Харків Мультінешнл".

Актуальність та своєчасність довгострокової програми оздоровчого напрямку підкреслює коло учасників, які вже побажали приєднатися до неї – це школи, технікуми, районні та міські центри соціальних служб, молодіжні волонтерські об’єднання.

ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ В СУЧАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ!