ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Здоровий спосіб життя

«Виїзний день профілактики комп'ютерної та Інтернет-залежності»

19 листопада фахівці нашої бібліотеки побували з «візитом здоров’я» у спеціалізованій школі №3. Виїзна програма включала презентацію проекту «Школа здорового образу життя», що реалізує ХОБЮ з квітня 2014 року, та проведення тренінгів з профілактики комп'ютерної та Інтернет-залежності для учнів 8-х класів. Мета подібних заходів – навчити молодь сприймати комп'ютер як засіб для власної творчості та змусити її замислитися над тим, що заглиблення у віртуальну реальність не є виходом з реальних проблем. Важливими підсумком зустрічі стала домовленість з адміністрацією навчального закладу про проведення подібних заходів на регулярній основі.


Дещо про здоровий спосіб життя

Чи згодні ви з тим, що "розумні використовують комп'ютер для економії часу, дурні - щоб його витратити"? Таким провокативним питанням було розпочато черговий урок у школі здорового образу життя, що зібрав у обласній бібліотеці для юнацтва учнів 152-ї та 18-ї гімназій Ленінського району Харкова. Відповіддю стала жвава і на диво аргументована дискусія, яка завершилась авторитетним виступом експерта - лікаря-невролога Є.В.Герасименко - "про реальні загрози віртуального існування" та корисними порадами, як зберегти фізичне та психологічне здоров'я.


«Ми за здоровий спосіб життя»

Бути здоровим та спортивним – це круто! Саме таку тезу намагалися довести фахівці відділу обслуговування користувачів, запропонувавши конкурсно-розважальну програму «Ми за здоровий спосіб життя» у дні шкільних осінніх канікул. На цю зустріч 5 листопада до читальної зали ХОБЮ завітали вихованці Харківського обласного притулку для дітей та всі бажаючі, хто із задоволенням проводить свій вільний час у нашій бібліотеці.   Читати далі


І знов уроки здоров’я у бібліотечній школі

Комп’ютер. Надійний друг та помічник або підступний ворог? Чи не є надуманою проблема Інтернет залежності? Як навчитися отримувати реальне задоволення від життя? Ці майже філософські питання було розглянуто та с пристрастю обговорено учасниками бібліотечної «Школи здорового образу життя» напередодні шкільних канікул. І як завжди задоволення та користь від спілкування отримали обидві сторони діалогу: молодь, тому що навчилася, дорослі, тому що навчили.


Початок навчального року у Школі здоров’я

Восени Харківська обласна бібліотека для юнацтва знов відкрила двері «Школи здорового образу життя». Перше заняття «Комп'ютер і психологічне здоров'я. Методи профілактики комп'ютерної залежності підлітків» зібрало чимало гостей. Школярі з чотирьох шкіл спочатку були налаштовані, як завжди, уважно слухати, але їх очікувала несподіванка. У ході судового розслідування, а саме такий формат спілкування був запропонований, їм довелося стати ну дуже – дуже інтерактивними.    Читати далі


"Казкотерапія геймерозалежності"

Сучасні діти випробували на собі різні "плюси і мінуси" комп'ютерних технологій. З одного боку це - можливість швидкого інтернет-доступу до цілого океану корисної інформації, яку неможливо знайти іншими шляхами, реалізація творчого, наукового потенціалу, велика кількість навчальних програм, що значно полегшують навчання. З іншого боку, віртуальний світ затягує дітей і підлітків щупальцями залежності від соціальних мереж і комп'ютерних ігор.    Читати далі


Відкриття «Школи здорового образу життя»

У Харківській обласній бібліотеці для юнацтва відкрила двері «Школа здорового образу життя». Цей масштабний проект буде реалізовано спільно з Інститутом охорони здоров’я дітей та підлітків, за участі Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, Центру лікування та профілактики СНІДу, організації Червоного Хреста та за підтримки Ротарі клубу "Харків Мультінешнл". Таким чином, бібліотека планує об’єднати громаду заради здорового майбутнього нашого міста!   Читати далі


"Харківський Червоний хрест" у ХОБЮ

Психолог бібліотеки Герасименко Є.В. запросила представників "Червоного Хреста" для проведення тренінгу на тему "Надання першої допомоги в екстрених ситуаціях". На тренінгу були присутні учні шкіл Московського району та учні Ліцею внутрішніх справ. Тренер Роман розповів про організацію "Харківський Червоний хрест", про загін швидкого реагування, про клінічні прояви різних критичних станів - запаморочення, епілепсії, кровотечі та способах першої допомоги. Слухачам було дуже цікаво, вони задавали багато практичних питань.

1   2   3   4   

ЗОЖ


У Харківській обласній бібліотеці для юнацтва стартував великий проект, який має на меті популяризацію здорового способу життя та повсякденних оздоровчих практик серед молоді.

Проект реалізується спільно з Інститутом охорони здоров’я дітей та підлітків, за участі Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, Центру лікування та профілактики СНІДу, організації Червоного Хреста та за підтримки Ротарі клубу "Харків Мультінешнл".

Актуальність та своєчасність довгострокової програми оздоровчого напрямку підкреслює коло учасників, які вже побажали приєднатися до неї – це школи, технікуми, районні та міські центри соціальних служб, молодіжні волонтерські об’єднання.

ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ В СУЧАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ!

ПЕРША ДОПОМОГА в межах проекту "Школа здорового способу життя" Переглянути