ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

«ШКОЛА ЗДОРОВОГО ОБРАЗУ ЖИТТЯ»

Профілактика комп’ютерної залежності

Одним з найважливіших напрямків виховної роботи вчителя в школі є популяризація здорового способу життя. Але, нажаль, далеко не кожен з педагогівмає час та бажання вийти за межі традиційних «уроків ОБЖ», ефективність яких досить невисока. Бо сучасних підлітків, захоплених Інтернетом, не цікавлять загальновідомі факти, поради та застереження. Сьогодні молодь потребує чесного діалогу та яскравої, неформальної, але при цьому фахової інформації. Саме такий формат інтерактивно-пізнавального спілкування і пропонує «Школа здорового образу життя»», що вже третій рік з великим успіхом працює в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва. Бажання приєднатись до кола слухачів висловлюють у десятках шкіл нашого міста, і тому врозклад занять доводиться постійно вносити корективи: як в плані росту численності груп, так і в плані збільшення кількості заходів.    Читати далі


Абетка порятунку або як зберегти життя іншому!

Чи відомо вам про існування так званої "золотої години"? Цим питанням було розпочато тренінг з першої невідкладної допомоги у бібліотечній "Школі здорового образу життя" напередодні Всесвітнього дня здоров'я. "Золота година" - це той дорогоцінний час, коли постраждалій людині можна надати найбільш дієву першу допомогу. Від того, наскільки своєчасно і грамотно це буде зроблено, багато в чому залежать результати подальшої лікарської допомоги, а в ряді випадків і життя потерпілого.    Читати далі


"Смаки здорового життя"

Відомий факт: настрій, зовнішність, самопочуття і навіть успішність людини значною мірою залежить від її ХАРЧУВАННЯ. Тому таким важливим для сучасної молоді стає знайомство з принципами правильного харчування та опанування культури цього процесу. Відтак, у бібліотечній школі ЗОЖ було прийняте рішення розпочати весну саме уроком здорового харчування.   Читати далі


"Ми за здоровий спосіб життя"

Питання здорового способу життя сьогодні є одним з актуальних тем у вихованні молоді. Яскраві образи в сучасних фільмах та серіалах, а також комерційна реклама часом можуть створити ілюзію у підростаючого покоління, що вживання алкоголю чи куріння є показником забезпеченої людини. 15 березня співробітники бібліотеки для юнацтва запропонували учням ЗОШ № 124 переглянути відео соціальної реклами, аби вони по-новому поглянули на тему здорового способу життя.    Читати далі


Про кохання та відповідальність (в межах школи ЗОЖ) «Кожна з вас красива, неповторна зірочка, яка в майбутньому подарує світу нове життя. І яким воно буде, залежить від вас!» - ця думка стала лейтмотивом заходу, що днями відбувся у бібліотеці в межах Школи здорового образу життя.
У той час, коли дівчинка переходить з дитинства в дорослий світ, для неї дуже цінними стають розуміння та підтримка саме дорослої авторитетної людини. І тому неймовірно емоційна розповідь психолога, насичена приголомшливими прикладами з особистого лікарського досвіду стала для більшості дівчат, що того дня завітали в бібліотеку, одкровенням та викликала безліч запитань. Кохання, статеві стосунки, особиста гігієна, профілактика захворювань, які стають перепоною на шляху материнства, підліткова вагітність – того дня не було заборонених тем. Відтак розмова вийшла відвертою, відповіді на складні делікатні запитання – правдивими, а поради корисними своєю практичністю.
За словами юних співрозмовниць, півтори години надзвичайно цікавого спілкування промайнули непомітно. Але нові знання та впевненість у своєї особливій жіночій місії, вважаємо вже ми – організатори, залишаться назавжди.

"ВІЛ/СНІД - це реальність"

1 грудня 2015 року в межах щорічної акції, приуроченої до Міжнародного дня боротьби з ВІЛ та СНІДом, харків'янам запропонували зробити експрес-аналіз крові на наявність ВІЛ-інфекції.
Серед 200 мешканців нашого міста виявилося 15 ВІЛ-позитивних!   Читати далі


«Паління та імідж здоров'я сучасної людини»

Динамічна лекція-диспут одразу ж захопила учасників можливістю діалогу, цікавими історичними свідченнями, статистичними фактами та вражаючими прикладами з особистої медичної практики спікерки. І поступово в присутніх складалася цілісна картина нікотинозалежного життя з усіма його страшними наслідками. А значить, ми маємо надію, що в майбутньому, саме цей урок антіпаління стане комусь з юнаків у пригоді.   Читати далі


"Арт-терапія у таборі пластунів!"
Наприкінці літа в межах проекту «Школа здорового образу життя» психолог ХОБЮ побувала з візитом у єдиному Харківському таборі пластунів «Спробуй з нами!», що розташований у лісовій смузі на березі Лозовеньковського водоймища.Там протягом 10 днів понад 100 дітей харків’ян та вимушених переселенців під наглядом вихователів навчалися жити в наметах, самостійно готувати їжу, вивчали історію України в піснях та оповіданнях, займалися спортом. Окремою програмою були зустрічі з волонтерами війни, бійцями 92-ї Чугуївсько-Ропшинської бригади та бійцями-Кіборгами.
Маючи значний досвід роботи здітьми військовослужбовців та членами сімей переселенців, психолог поставила арт-реабілітаційну лялькову виставу за своїм авторським сценарієм з циклу «Казки військового часу», в якій молоді люди були учасниками і глядачами. Крім того, вона вчила молодь створювати власні казки, що допомагають вірити в добро та свою мрію. Ця зустріч подарувала присутнім не тільки багато позитивних вражень, але й наочно продемонструвала засоби психологічної самодопомоги.

1   2   3   4

ЗОЖ


У Харківській обласній бібліотеці для юнацтва стартував великий проект, який має на меті популяризацію здорового способу життя та повсякденних оздоровчих практик серед молоді.

Проект реалізується спільно з Інститутом охорони здоров’я дітей та підлітків, за участі Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, Центру лікування та профілактики СНІДу, організації Червоного Хреста та за підтримки Ротарі клубу "Харків Мультінешнл".

Актуальність та своєчасність довгострокової програми оздоровчого напрямку підкреслює коло учасників, які вже побажали приєднатися до неї – це школи, технікуми, районні та міські центри соціальних служб, молодіжні волонтерські об’єднання.

ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ В СУЧАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ!