ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Kнижкова виставка «Українська - це модно»

Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос - більш нічого,
А серце б'ється - ожива,
Як їх почує!

Такими емоційними рядками починається один із віршів безсмертного Тараса Шевченка. Всього чотири рядки, а як багато сказано про рідну мову та мову взагалі!

Багато є таємниць у світі, і одна з найбільших з-поміж них - мова. З раннього дитинства і до глибокої старості людина невіддільно пов'язана з мовою. Це знаряддя, що вирізняє людину у світі, робить її нездоланною в пошуках істини.

Розпочинається долучення дитини до краси рідної мови з милих бабусиних казок і материнської колискової пісні. А потім кожен день дає нам урок пізнання. І завжди і скрізь наш учитель - мова. Усі діяння душі і сподівання закріплюються в слові. Слово - найзіркіше око, наймогутніша сила, найвірніший посланець з минулого в сьогодення і з сьогодення у майбутнє. Мова поєднує людей у спільноту, вона є формою людського буття.

Ми навіть маємо право казати про магічно-містичну функцію мови: коли людина вірить у слово, як реальне дійство, здатне зупинити небажаний хід дій, побороти злі сили.

Мова - не лише витвір історії суспільства, вона й активний чинник цієї історії: не лише її об'єкт, а й суб'єкт. Без мови немає народу, немає нації.

Бо ж погляньте: який непростий історичний шлях проходила Україна, як держава, з найдавніших часів і донині, такий же складний шлях був і в нашої мови…

Тому 9 листопада - День української писемності та мови - це зовсім не зайвий привід згадати, що рідна мова - неоціненний народний скарб. І ставитися до неї треба уважно, дбайливо, сумлінно опановуючи всі її надбання.

Як каже римська мудрість: "Граматиці підкорюються навіть імператори". І, може, це прозвучить дещо неоднозначно, але все ж таки: "Ти настільки людина і громадянин, наскільки ти знаєш і вивчаєш свою рідну мову".

Тому з усією любов'ю та натхненністю в серці плекаймо, розвиваймо та зберігаймо нашу чудову українську мову!

Для Вас електронні виставки: