ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Kнижкова виставка «До і після хрещення»

Християнство, що зародилося в середині І ст.н.е. в східних провінціях Римської імперії, сьогодні є найпоширенішою релігією світу. Вона охоплює приблизно мільярд мешканців планети Земля.

Історія повчає, що всякий народ, на якому би ступені розвитку не стояла його культура, має якусь релігію. Адже саме релігія служить для пояснення містерії життя, навколишніх сил природи та встановлення певного порядку співжиття між людьми. У що вірили наші предки до того часу, як прийняли християнство? А вірили вони в різні сили природи та уявних богів, які ті сили репрезентували. Було тих богів дуже багато і не було від того ніякого ладу в тогочасному суспільстві. Нова релігія з єдинобожжям могла об’єднати Давньоруські землі навколо центральної влади і таким чином з’явилася змога давати відсіч численним ворогам, які зазіхали на землі та багатства Давньої Русі. Настав той час, коли назріла потреба в такій релігії, а, головне, потреба в людині, яка б взяла на себе нелегку місію Хрещення Русі. І такою людиною став князь Володимир Великий, який сам пристав до християнства, тому що пізнав у новій вірі цілющу цементуючу силу для держави.

Історики вважають, що ця велика для всієї історії Давньої Русі подія відбулася в 988 році. Процес хрещення відбувався дуже складно – вогнем і мечем хрестили Русь. Бо старе завжди відходить з біллю та кров’ю. В Києві Володимир у першу чергу розправився зі своїми старими язичницькими богами. Християнізувати народ- це не лише його охрестити і князь це дуже добре розумів, зразу взявся до праці над тим, щоб держава була не лише формально але й практично християнською.

Що являє собою одна із світових могутніх релігій – християнство; основні положення вірування; її історія, яким чином відбувалося хрещення Київської Русі і яке величезне значення для життя держави і взагалі для нації мало прийняття християнства; образ Князя Володимира Великого (як людини та державотворця), його діяльність та багато інших питань, які виникнуть у Вас по даній темі – всі відповіді Ви можете знайти, якщо завітаєте до читальної зали Харківської обласної бібліотеки для юнацтва та ознайомитесь з книжковою виставкою «До і після хрещення» ( Книжкова виставка до 1030 річчя Хрещення Київської Русі). Вона з 23 липня розпочала експонуватися і чекає на своїх прихильників будь-якого віку.

Для Вас електронні виставки: