ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

«Афганістан: погляд крізь роки»

15 січня 2019 року виповнюється рівно 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Хоч і минуло немало часу, але наслідки тієї війни й досі тяжіють над тими, хто був змушений брати в ній участь.
Віртуальна виставка «Афганістан: погляд крізь роки» присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. На виставці представлені книги, в яких містяться спогади, воєнні фотографії та історичні факти тих важких років. Афганська війна, яка тривала майже 10 років, залишила значний слід у пам'яті як воїнів-інтернаціоналістів, так і тих, хто чекав їх вдома. І хоч вже пройшло багато років, та в пам’яті людей вона буде жити вічно.

«Сучасний український детектив»

Захоплюєтеся розгадуванням заплутаних історій? Любите вражаючі пригоди? Являєтеся прихильниками книг детективного жанру?
Тоді твори сучасних українських письменників саме для вас! Бо детективна література занурює читача в атмосферу таємниць та страху... При цьому незвіданість та небезпека постійно чатують поряд!.. Тому завжди треба бути насторожі!
Пропонуємо вам переглянути електронну книжкову виставку «Сучасний український детектив». Захоплюючі сюжети творів Кокотюхи А.А., Коломійчука Б.В., Куркова А.Ю., Волкова О.М., Лобусової І.І., Потаніної І.С. подарують вам незабутні години, даючи можливість проводити цікаві розслідування разом із героями!

«Війна: цих днів не змеркне слава»

1 вересня 1939 року - ця дата увійшла в історію людства, як початок найкривавіших та протиприродних зрушень у світовому порядку. Саме цього дня нацистська Германія напала на Польщу і розгромила її; 2 квітня 1940 р. окупувала Данію; в травні вдерлася до Бельгії та Нідерландів; а 22 червня 1941 р. настала черга і України.
Але попри всіх планів загарбників, українці прийняли удар і змогли його витримати. Ціною мільйонів життів наша нація довела своє право на існування, свою рішучість і спроможність до дій.
Отже, Друга світова війна для нас є не тільки главами в підручниках історії, а й уроком, який ми вивчили на власному досвіді. Уроком патріотизму, єдності, самопожертви та відваги, які проявив наш народ, на долю якого випали основні тяжби війни.

"Увічнений подвиг"

Війна - тема для написання полотен художниками в усі часи. Зображені моменти, кадри, сюжети наповнені колосально глибоким посилом. Великі творіння пронизують своєю чуттєвістю до глибини душі.
Картини про війну - це не просто зображення на полотні. Це увічнення подій, передане в спадщину нащадкам. До Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні відділ естетичного виховання підготував електронну виставку "Увічнений подвиг", в якому представлені полотна про Другу світову війну відомих художників-харків`ян.

«Welcome до бібліотек Англії»

З чим ми в першу чергу асоціюємо Англію? З монаршою сім’єю, Біг-Беном, вівсянкою? І тільки невелике коло обраних сприймає Британію як країну із феноменальною літературною історією та спадщиною.
Британці – одна з найбільш читаючих націй; найавторитетнішими стовпами світової літератури були англійці: Томас Мор, Вільям Шекспір, Джейн Остін, Артур Конан Дойль та багато інших. Тому не дивно, що саме Об’єднане Королівство є епіцентром зародження та розповсюдження книгофілії.
Аби не бути голослівними, ми пропонуємо вашій увазі невеличку електронну подорож «Welcome до бібліотек Англії», яка має на меті продемонструвати вам, що не однією королевою та вівсянкою славиться Туманний Альбіон.

«Про цю епоху залишилась пам`ять»

Українська революція стала важливим кроком в історії нашої країни, адже засвідчила що українці не втратили палкого прагнення щодо створення своєї власної незалежної держави. Незважаючи на довгі роки імперського поневолення, український народ знайшов в собі сили, щоб в несприятливих та мінливих умовах, протягом тривалого часу 1917-1921 років вести запеклу збройну та політичну боротьбу, відстоюючи свою державність.
Багато років правда про ти події замовчувалася, але в наш час вона ожила в цінних й рідкісних експонатах музеїв визвольної боротьби України. Співробітники відділу естетичного виховання підготували віртуальну мандрівку по залах цих музеїв під назвою «Про цю епоху залишилась пам`ять».

Електронні виставки

«Франкове слово- це криниця, спіши з його джерел напиться...» (Електронна виставка до 160-річчя від дня народження І.Я.Франка) Переглянути

«Європейська освіта - це реально!» (Віртуальна екскурсія кращими ВУЗами Європи до Дня студента) Переглянути

«Молодіжний бібліотечний туризм: знайомство з юнацькими та молодіжними бібліотеками України» (Віртуальний журнал) Переглянути

«Знов білим цвітом вкрилися сади…» (Віртуальна екскурсія місцями бойової слави до Дня пам'яті та примирення) Переглянути

"Моя країна - єдина"

День соборності України - це не просто державне свято, а втілення мрії про єдність. Саме Акт проголошення злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року став першим і важливим кроком до реалізації цієї мрії.
До цієї події відділ мистецтв підготував електронну виставку "Моя країна - єдина".

«АRTотека креативних ідей»

Довгоочікувані новенькі яскраві книжки по декоративно-прикладному мистецтву поповнили фонд нашої бібліотеки і ми поспішаємо поділитися цією новиною з нашими читачами.
Аби ви змогли познайомитися з ними ближче, пропонуємо переглянути цікаву електрону презентацію «АRTотека креативних ідей».
Надихайтесь та творіть!

Електронні виставки

«Книжковий оптимізм» (Електронна книжкова виставка до Міжнародного дня сім'ї) Переглянути

«Драйв-література для молоді» (Виставка-пропозиція) Переглянути

Електронна книжкова виставка "Історія в обличчях" ("Серія Українська книга") Переглянути

1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     11     12