ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

"За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ!"

Шановні співвітчизники!
В ці останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнені від німецько-фашистської окупації.
Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над ворогом, живе і нині.
Цю електронну виставку ми присвячуємо 74-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Полинемо пам'яттю в минуле і згадаємо про наших визволителів.

«Мистецьке одкровення Харкова»

Останні кілька років мурали стали зараховувати до визначних пам’яток окремих міст. Поступово мистецтво нанесення малюнка на стіну стало чимось більшим, ніж графіті. Художники з Харкова, України і Європи створюють твори мистецтва з будинків на різні теми, від яскравих історичних особистостей до символічних абстракцій.
Співробітники бібліотеки підготували електронну збірку найцікавіших муралів нашого міста «Мистецьке одкровення Харкова», де можна дізнатися більше цікавої інформації про них. То ж переглядайте виставку, запам`ятовуйте адреси та відправляйтеся на прогулянку.

"Прапорові барви України"

23 серпня українці відзначають величне свято - День Державного Прапора України.
Прапор - це офіційний знак, який символізує суверенітет держави. Сполучення синього та жовтого кольорів - одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській Державі його використовували ще до прийняття християнства. А що ж означають ці кольори? Цікаво?
Історія народження прапора України, вигадки та міфи про державний стяг, колорит народних традицій та багато іншого чекають вас на сторінках книжок, представлених у нашій віртуальній міні подорожі. Вважайте, що ви вже отримали на неї офіційне запрошення з нагоди свята!
Вітаємо вас і від усього серця бажаємо, щоб ваше життя було яскравим і багатим, як кольори нашого державного стягу: блакитним, як мирне небо, та жовто - золотистим, як пшеничні поля України!

"Берегти славу і пам'ятати біль"

В літописі української історії є сторінки, які б волілося не згадувати, але вони завжди будуть саднити пекучим болем у душі. Адже "написані" ті події кров'ю в нічому не повинних людей. Однією з таких трагічних дат являється кривава різня у Батурині, що сталася 13 листопада 1708 року.
Ми не можемо нажаль "переписати" тих страшних подій, але можемо пам'ятати, що будь-який вибір несе за собою відповідальність, тому маємо бути обережними у своїх діях. Бо інколи вони можуть бути оплачені високою ціною життям тисячах невинних людей.
В пам'ять про загиблих у Батурині українців відділ естетичного виховання підготував електронну презентацію "Берегти славу і пам'ятати біль".

Виставки-інсталяції

«Японія – дух витонченої краси» (Виставка-інсталяція) Переглянути

«Модні силуети минулих століть» (Виставка-інсталяція) Переглянути

«Найцікавіші музеї Європи»

В Європі велика кількість різноманітних музеїв, в яких зібрані експонати з різних періодів історії та напрямів мистецтва. Кожен турист обов’язково знайде музей на свій смак. Отже, якщо Ви маєте намір провести подорож не лише заради відпочинку, але й отримати нові враження, вам варто відвідати музеї представлені у нашій електронній виставці «Найцікавіші музеї Європи», які знайдуть чим здивувати вас з перших хвилин перебування в них.

«Актори, яких не зламали роки та труднощі війни»

Ці талановиті актори пройшли ту страшну війну, залишивши там здоров'я і молоді роки заради Перемоги. Проте, тим не менше - в мирний час не переставали нас дивувати своїм талантом. Детальніше про сторінки їх життя та воєнні подвиги можна дізнатися у електронній виставці «Актори, яких не зламали роки та труднощі війни», створену співробітниками естетичного відділу до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світові війні.

Електронні виставки

«Улюблені книги відомих людей» (Електронна книжкова виставка) Переглянути

«Най-най... книга» (Електронна книжкова виставка) Переглянути

«Класика на всі часи»

Що таке "класична література"? Чому вважається, що класичну літературу зобов'язана читати і знати кожна освічена людина? Зрозуміло - класична література" намагається розібратися в неминущих речах, тому вона настільки важлива!
Саме тому ми пропонуємо вам зануритись у нескінченний колодязь перевіреної часом, найкращої світової літератури!
Сподіваємось, перегляд цієї виставки спонукатиме вас заново відкрити для себе мудрий світ класичної літератури. Тож, приємного читання!

«Свято Єдності»

Цілі століття територія України була роз'єднана між іншими державами. Багато часу й зусиль знадобилось українцям аби об’єднатися і здобути незалежність. Знаменна подія, яка стала вагомим кроком для досягнення цієї мети, 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цей день навічно увійшов в історію України величним національним святом – Днем Соборності!
До Дня Соборності України, відділ естетичного виховання та соціокультурної діяльності бібліотеки для юнацтва підготував електронну презентацію «Свято Єдності».

1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     11     12