ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

«Бій за майбутнє України»

Кожного року наприкінці січня Україна вшановує пам'ять студентів, які загинули під Крутами. Саме 29 січня 1918 року відбувся нерівний бій між більшовицькими військами та Студентським курінем.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменує відданість українців заради свободи і незалежності власної держави. Юнаки без сумніву віддали життя в ім'я України.
Нерівний жорстокий бій затримав більшовицькі війська на 4 дні. Це дозволило укласти Брест-Литовський мирний договір, який означав міжнародне визнання української незалежності.
Віртуальна виставка «Бій заради майбутнього» присвячена 101 річниці битви під Крутами. Ця подія ще раз підтверджує національну свідомість українців, усвідомлення нашого права жити у вільній країні та святого обов’язку — обороняти рідні землі. І наш обов'язок — знати історію своєї країни, пам'ятати про подвиг юних Героїв.

«Квітка-Основ’яненко — видатний прозаїк, видатний драматург»

Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко— перший український прозаїк, творчість якого мала значний вплив на розвиток української літератури. Сюжети його творів віддзеркалюють те, що було знайоме і близьке самому автору—український народ, рідну Харківщину.
Митець поєднує у своїх творах і сентименталізм, і реальність, насичуючи їх ще й добрим гумором. Проза Квітки-Основ’яненка— це роздуми над людською долею. Його повісті та оповідання пройняті побожністю. Він настільки глибоко зображує всю дійсність того часу в сюжетах творів, що мимоволі потрапляєш в далеку історичну епоху, де можеш поглянути на вулички рідного міста, познайомитися зі своєрідним колоритом українського народу.
Пропонуємо вам переглянути електронну презентацію, присвячену 240-й річниці з дня народження видатного харків'янина Г.Ф. Квітки-Основ’яненка, щоб детальніше ознайомитися з його життєвим та творчим шляхом.

Електронні виставки

«Дивись на екрані! Читай в бібліотеці» (Електронна виставка - квест) Переглянути

"Шляхами України" (Етнографічна електронна книжкова виставка) Переглянути

"За мотивами хоррору!"- тематична електронна книжкова виставка Переглянути

Електронна книжкова виставка "Історія в обличчях" ("Серія Українська книга") Переглянути

"Козацька моя україна" (До дня українського козацтва) Переглянути

Електронна презентація «Музика гідності»

Гідність і свобода України живе в серці кожного українця. Вони звучать у народних піснях, вони прописані подвигами наших пращурів у світовому літописі історії, вони провідною зіркою направляють шляхи сьогоднішніх поколінь.
До Дня Гідності і Свободи 21 листопада відділ естетичного виховання та соціокультурної діяльностi бібліотеки для юнацтва підготував електронну презентацію "Музика гідності".

"Прилиньмо душею до перлин рідної мови"
(Електронна книжкова виставка до Дня рідної мови)

Пропонована електронна книжкова виставка має бути цікавою для будь якого віку. Вона наочно показує, що рідна мова має вжиток як у діловій сфері, так і у повсякденному спілкуванні, стверджує думку про те, що українська мова- мова багатьох літературних творів - справді "запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів..."

«Поезія - це свято, як любов»

Поезія — це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.
Ліна Костенко
Щороку 21 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день поезії. Від древності до сучасності людина не обходилась без поетичного слова, бо воно якнайкраще передавало усі почуття та переживання людини. Наша бібліотека презентує вам вибрані збірки поезії, які стовідсотково варті вашої уваги.
То ж дивіться та насолоджуйтесь!

Книжковий майстер-клас «Те, що хочеться грати»

Музика завжди дарує людині лише позитивні відчуття та емоції, а ще більшої насолоди слухачам додає звучання живої музики. Для усіх віртуозів та тих, хто тільки починає освоювати тонкощі гри на музичних інструментах фахівці естетичного відділу обласної бібліотеки для юнацтва підготували книжковий майстер-клас під назвою "Те, що хочеться грати". У ньому представлені видання з нотами на різні уподобання та складності виконання.

     1     2     3     4     5     6     7     8     9