ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

"Одразу після війни"

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення. Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мильйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим- усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. 8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил нацистської Німеччини. Цей документ насправді підписали на день раніше у Франції, але ратифікувати його встигли лише 8 травня в Берліні.

«Великодній календар»

Вже зовсім незабаром настане таке довгоочікуване для нас свято — Великдень! Але ж йому передує ще цілий тиждень. Страсний, Білий, Чистий… Його називають по-різному. Вважається, що в цей період треба дотримуватися суворого посту, духовно збагачуватися та старанно готуватися до Пасхи. Кожен день Страсної Седмиці — особливий, зі своїми правилами та прикметами. Тож пропонуємо переглянути віртуальну виставку і дізнатися більше цікавого про ці святі дні.

«Наука — це не нудно»

У фонді ХОБЮ є багато корисної наукової літератури, у тому числі, і для підлітків.Тому пропонуємо вам переглянути віртуальну виставку «Наука — це не нудно». Автори книг з серії «Наука в коміксах» доводять, що навчатися можна не лише читаючи сторінки традиційних підручників з діаграмами, десятками формул, дат, чисел, але й переглядаючи веселі та цікаві сюжети наукових коміксів. У представлених книгах ви побачите не просто картинки, а ще й дізнаєтеся важливі факти. Саме така форма представлення інформації допоможе вам швидко та ефективно засвоїти необхідні знання. Також у бібліотеці є література з серій «Видатні українці» та «Видатні особистості», зі сторінок якої ви відкриєте для себе особливості життя та наукової діяльності видатних українських та зарубіжних вчених, винахідників і дослідників.

«Чорнобильський відголос»

26 квітня 2020 року минає вже 34-та річниця з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це найбільша в історії людства техногенна катастрофа на АЕС локального характеру, але з глобальними наслідками. Її відлуння ми відчуваємо і зараз. Але ж варто згадати ліквідаторів, які навіть не маючи необхідного захисного обладнання та одягу, кинулися в саме пекло, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, щоб запобігти поширенню катастрофи. Багато людей допомагали ліквідувати наслідки катастрофи. Серед них були жителі міста Харкова та області. Деякі факти про аварію на ЧАЕС та участь харків’ян у ліквідації аварії пропонуємо переглянути у презентації «Чорнобильський відголос», присвяченій роковинам трагедії.

"Життя видатних дітей"

Серія книг "Життя видатних дітей" – це – історії геніального дитинства видатних людей. Книги рекомендовано як дітям, так і дорослим. Дітей ця серія замотивує, допоможе не здаватися і йти до своєї мети. А батьків змусить уважніше придивитися до здібностей і талантів своїх дітей.

«Треба сміятись, бо світ нам нічого не винен»

1 квітня – День сміху, жартів та усмішок.
Якщо ви хочете посміятися від душі і зарядитися чудовим настроєм– пропонуємо ознайомитись з книжками нашої добірки. Кожна з цих книжок є тонким сплавом життєвої мудрості, витонченого гумору та незламного оптимізму.

"Ювіляри квітня 2020"

За вікном – перші, такі ще невпевнені ніжні весняні дні. Перші ніжні квіти на абрикосових деревах, малесенькі блідо-зелені листочки – життя відроджується після сірої нудної зими цього року... Але, нажаль, і карантин досі триває... Тому зараз саме час продовжувати своє знайомство з цікавою та корисною інформацією, яку раніш не знали або, скоріш, не мали часу для пізнання. Отже, сьогодні для вас добірка письменників-ювілярів 2020, які народилися в квітні.

"Я так думаю"

19 березня виповнюється 90 років з дня народження Ліни Костенко – найвидатнішої української письменниці сучасності, яка стала втіленням цілої епохи, беззаперечним моральним авторитетом. Безкомпромісна, пряма, чесна, свободолюбива — вона захоплює багатьох. Пропонуємо ознайомитись з цікавими фактами з життя королеви української поезії Ліни Костенко.

"Я так думаю"

Якщо ви хочете бути в курсі всіх подій, володіти cуспільно значущою інформацією про соціальне, політичне та культурнее життя нашого міста, країни, світу, завітайте до Харківської обласної бібліотеки для юнацтва.

"Виміри життя: Відлуння "афганської війни"

За перевали Гіндукуша,
Де гори свічками стоять.
Вони живі віддали душі,
І вічним сном солдати сплять.
Не шумлять верби і тополі,
Хвилі житні услід не біжать.
Не шукали щасливої долі,
Вічним сном безневинні сплять.

«Образи лицарів українського народу»

Запорізька Січ як один з найяскравіших епізодів історії України, як самобутнє і багатовимірне культурне явище приваблювала художників завжди. Героїчний образ козацтва знайшов своє втілення у багатьох літературних і живописних творах. І такий інтерес не випадковий, адже у національній свідомості цей символ знайшов сакральний сенс оберега, і його пізніші інтерпретації існують не просто як данина пам'яті предків, але як знак, свободи, справедливості, мирного життя і творчості після перемоги.
І у нашій віртуальній виставці «Образи лицарів українського народу» ви знайдете найвідоміші картини про життя козаків та різнобічне бачення цього символу різними митцями.

«Закерзоння. Злочин без терміну давності»

До 75-річчя початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.
У 2019 році виповнюється 75 років від початку депортації українців —корінних мешканців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. Дана річниця відзначається на державному рівні.
Пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Закерзоння. Злочин без терміну давності», щоб розібратися з історичними фактами про події цих років, спогадами очевидців примусового переселення, а також здійснити віртуальну мандрівку пам'ятними місцями вшанування жертв депортації.
Події тих років ще раз нагадують про те, наскільки важко людині прощатися з рідним краєм, рідною домівкою і як сильно треба дорожити усім тим, що ми маємо зараз… Вшануємо пам'ять невинних жертв разом!

     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     11     12