ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Віртуальна галерея

«Унікальний імпресіонізм українського художника»

Олександр Олександрович Мурашко найбільш яскравий, експресивний і послідовний імпресіоніст в історії національного образотворчого мистецтва. Він один з небагатьох українських художників, що зумів органічно поєднати кращі надбання французького імпресіонізму, елементи модерну і ґрунтовну реалістичну школу Петербурзької Академії мистецтв, створивши свій неповторний мистецький стиль.
Вшановуючи самобутній талант та здобутки видатного українського митця, з нагоди 140-річчя від Дня Народження Олександра Мурашка, працівники відділу естетичного виховання обласної бібліотеки для юнацтва підготували електрону виставку «Унікальний імпресіонізм українського художника».

"Я з пісні української виріс"

В історії музики є композитори різного рівня професійності розвитку. Твори одних, певне, назавжди залишаться надбанням вузького кола інтелектуальної еліти. Інші, навпаки, догоджають смакам широкої публіки. Найталановитіші знаходять тонкий компроміс між цими двома крайнощами. А є щасливці, кращі твори яких, ледве народившись, назавжди залишають свого автора та йдуть у самостійне життя. Саме до таких митців належав Олександр Іванович Білаш.
Вірші покладені на музику цього композитора відразу ставали відомими, удостоївшись звання народних, варто лише згадати пісню "Два кольори". Пісні Олександра Білаша - це культурні скарби України.
До 85-річчя з дня народження Олександра Білаша працівники відділу естетичного виховання підготували електрону виставку "Я з пісні української виріс".

Електронні виставки

«Дивись на екрані! Читай в бібліотеці» (Електронна виставка - квест) Переглянути

"Шляхами України" (Етнографічна електронна книжкова виставка) Переглянути

"За мотивами хоррору!"- тематична електронна книжкова виставка Переглянути

Електронна книжкова виставка "Історія в обличчях" ("Серія Українська книга") Переглянути

Книжкові виставки

Віртуальна екскурсія Національною бібліотекою Білорусі

У межах нашої постійно діючої рубрики "медіа-екскурсій" ми продовжуємо знайомити вас із найцікавішими, на нашу думку, місцями, які варті того, аби ви їх побачили.
Цього разу жереб впав на наших найближчих "сусідів" та ідейних "братів" - білоруські бібліотеки. Звісно, говорячи на цю тему, ми не змогли обійти увагою центральну фігуру цього дійства - Національну Бібліотеку Білорусі, адже вона - візитівка країни. Сьогодні бібліотека - це не тільки місце зібрання книг, але і величезний мультифункціональний центр, де поєдналися високі технології, ультрасучасний дизайн і незвичайна архітектура.
Запрошуємо вас зазирнути до цього бібліотечного дива і на власному досвіді переконатися, що усі забобони стосовно бібліотек вже давно застаріли та є пережитками минувшини.

"Своє творче життя він присвятив Україні"

Серед величних імен синів України, особливе місце займає постать Данила Григоровича Нарбута - великого художника та майстра сценічно-декоративного мистецтва.
Художня творчість Данила Нарбута цілком самобутня, її витоки можна знайти в героїчному епосі, в українських піснях і баладах, в козацьких думах. Так, кожна його картина наповнена народними образами, в них відображенні не тільки звичаї, вірування та традиції України, але і її багатовікова історія, а ще невичерпна любов самого митця до своєї рідної землі, яку він проніс через усе своє життя.
Вшановуючи ім'я та творчість Данила Нарбута до 100-річчя від Дня Народження художника, співробітники естетичного відділу обласної бібліотеки для юнацтва підготували віртуальну виставку "Своє творче життя він присвятив Україні".

Електронні виставки

"Слава захисникам України!"- електронна книжкова виставка до Дня Захисника України Переглянути

"Віртуальний тур найбільшими бібліотеками України" (до Всеукраїнського дня бібліотек) Переглянути

"Знання- це скарб, а вміння вчитись- ключ до нього" (1 вересня- день знань) Переглянути

"Від Латинської Америки до Тибету" (Віртуальна екскурсія світом знань та натхнення) Переглянути

"Земле моя, Україно велика!" (Електронна книжкова виставка до Дня Незалежності України) Переглянути

1     2     3     4     5     6