ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

«Війна: цих днів не змеркне слава»

1 вересня 1939 року - ця дата увійшла в історію людства, як початок найкривавіших та протиприродних зрушень у світовому порядку. Саме цього дня нацистська Германія напала на Польщу і розгромила її; 2 квітня 1940 р. окупувала Данію; в травні вдерлася до Бельгії та Нідерландів; а 22 червня 1941 р. настала черга і України.
Але попри всіх планів загарбників, українці прийняли удар і змогли його витримати. Ціною мільйонів життів наша нація довела своє право на існування, свою рішучість і спроможність до дій.
Отже, Друга світова війна для нас є не тільки главами в підручниках історії, а й уроком, який ми вивчили на власному досвіді. Уроком патріотизму, єдності, самопожертви та відваги, які проявив наш народ, на долю якого випали основні тяжби війни.

"Увічнений подвиг"

Війна - тема для написання полотен художниками в усі часи. Зображені моменти, кадри, сюжети наповнені колосально глибоким посилом. Великі творіння пронизують своєю чуттєвістю до глибини душі.
Картини про війну - це не просто зображення на полотні. Це увічнення подій, передане в спадщину нащадкам. До Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні відділ естетичного виховання підготував електронну виставку "Увічнений подвиг", в якому представлені полотна про Другу світову війну відомих художників-харків`ян.

Виставки-інсталяції

«Японія – дух витонченої краси» (Виставка-інсталяція) Переглянути

«Модні силуети минулих століть» (Виставка-інсталяція) Переглянути

«Найцікавіші музеї Європи»

В Європі велика кількість різноманітних музеїв, в яких зібрані експонати з різних періодів історії та напрямів мистецтва. Кожен турист обов’язково знайде музей на свій смак. Отже, якщо Ви маєте намір провести подорож не лише заради відпочинку, але й отримати нові враження, вам варто відвідати музеї представлені у нашій електронній виставці «Найцікавіші музеї Європи», які знайдуть чим здивувати вас з перших хвилин перебування в них.

«Актори, яких не зламали роки та труднощі війни»

Ці талановиті актори пройшли ту страшну війну, залишивши там здоров'я і молоді роки заради Перемоги. Проте, тим не менше - в мирний час не переставали нас дивувати своїм талантом. Детальніше про сторінки їх життя та воєнні подвиги можна дізнатися у електронній виставці «Актори, яких не зламали роки та труднощі війни», створену співробітниками естетичного відділу до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світові війні.

Електронні виставки

«Улюблені книги відомих людей» (Електронна книжкова виставка) Переглянути

«Най-най... книга» (Електронна книжкова виставка) Переглянути

«Класика на всі часи»

Що таке "класична література"? Чому вважається, що класичну літературу зобов'язана читати і знати кожна освічена людина? Зрозуміло - класична література" намагається розібратися в неминущих речах, тому вона настільки важлива!
Саме тому ми пропонуємо вам зануритись у нескінченний колодязь перевіреної часом, найкращої світової літератури!
Сподіваємось, перегляд цієї виставки спонукатиме вас заново відкрити для себе мудрий світ класичної літератури. Тож, приємного читання!

«Свято Єдності»

Цілі століття територія України була роз'єднана між іншими державами. Багато часу й зусиль знадобилось українцям аби об’єднатися і здобути незалежність. Знаменна подія, яка стала вагомим кроком для досягнення цієї мети, 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цей день навічно увійшов в історію України величним національним святом – Днем Соборності!
До Дня Соборності України, відділ естетичного виховання та соціокультурної діяльності бібліотеки для юнацтва підготував електронну презентацію «Свято Єдності».

Електронні виставки

«Шевченко у спогадах сучасників» (Віртуальний екскурс до Дна народження Т.Г.Шевченка в межах патріотичного календаря "Україна-це ми") Переглянути

«Хотіла б я піснею стати» (Віртуальна екскурсія літературно-меморіальним музеєм та творчим шляхом Лесі Українки) Переглянути

«Літературний андеграунд: сучасна молодіжна проза» (Електронна книжкова виставка для тих хто надихається сміливими думками, не лякається відвертості та "табуйованих" тем) Переглянути

«Приємних вам свят!» (Віртуальна екскурсія книжковими фантазіями до Всеукраїнського дня бібліотек)Переглянути

1     2     3     4     5     6     7