ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

"Ювіляри квітня 2020"

За вікном – перші, такі ще невпевнені ніжні весняні дні. Перші ніжні квіти на абрикосових деревах, малесенькі блідо-зелені листочки – життя відроджується після сірої нудної зими цього року... Але, нажаль, і карантин досі триває... Тому зараз саме час продовжувати своє знайомство з цікавою та корисною інформацією, яку раніш не знали або, скоріш, не мали часу для пізнання. Отже, сьогодні для вас добірка письменників-ювілярів 2020, які народилися в квітні.

"Я так думаю"

19 березня виповнюється 90 років з дня народження Ліни Костенко – найвидатнішої української письменниці сучасності, яка стала втіленням цілої епохи, беззаперечним моральним авторитетом. Безкомпромісна, пряма, чесна, свободолюбива — вона захоплює багатьох. Пропонуємо ознайомитись з цікавими фактами з життя королеви української поезії Ліни Костенко.

"Я так думаю"

Якщо ви хочете бути в курсі всіх подій, володіти cуспільно значущою інформацією про соціальне, політичне та культурнее життя нашого міста, країни, світу, завітайте до Харківської обласної бібліотеки для юнацтва.

"Виміри життя: Відлуння "афганської війни"

За перевали Гіндукуша,
Де гори свічками стоять.
Вони живі віддали душі,
І вічним сном солдати сплять.
Не шумлять верби і тополі,
Хвилі житні услід не біжать.
Не шукали щасливої долі,
Вічним сном безневинні сплять.

Книжкові виставки

Новорічні книжки

Зима - це найкращий час для читання книг, коли ти, закутавшись у теплий плед і попиваючи гарячий чай, поринаєш у вигаданий автором світ. Тож, якщо ви не знаєте що почитати напередодні новорічних свят, Харківська обласна бібліотека для юнацтва залюбки допоможе вам у виборі книжки!
У цій віртуальній виставці ми підібрали для вас книжки, які наповнені передріздв'яною радістю та допоможуть створити святковий новорічний настрій! Пориньте у чарівну атмосферу Різдва!

Вітаємо з Днем працівника освіти!

Педагогічна діяльність вимагає особливого покликання. Можна сказати, що вчитель створює майбутнє країни, тому що від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління.
Кожен проведений вами урок - це маленьке життя, захоплююче та пізнавальне, яке проходить на одному диханні. І в цей золотий осінній день ми вам бажаємо натхнення, тепла, благополуччя, свята кожен день, нехай вас цінують.
Ми вдячні за чарівний світ, який ви відкрили для нас!

«Образи лицарів українського народу»

Запорізька Січ як один з найяскравіших епізодів історії України, як самобутнє і багатовимірне культурне явище приваблювала художників завжди. Героїчний образ козацтва знайшов своє втілення у багатьох літературних і живописних творах. І такий інтерес не випадковий, адже у національній свідомості цей символ знайшов сакральний сенс оберега, і його пізніші інтерпретації існують не просто як данина пам'яті предків, але як знак, свободи, справедливості, мирного життя і творчості після перемоги.
І у нашій віртуальній виставці «Образи лицарів українського народу» ви знайдете найвідоміші картини про життя козаків та різнобічне бачення цього символу різними митцями.

«Закерзоння. Злочин без терміну давності»

До 75-річчя початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.
У 2019 році виповнюється 75 років від початку депортації українців —корінних мешканців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. Дана річниця відзначається на державному рівні.
Пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Закерзоння. Злочин без терміну давності», щоб розібратися з історичними фактами про події цих років, спогадами очевидців примусового переселення, а також здійснити віртуальну мандрівку пам'ятними місцями вшанування жертв депортації.
Події тих років ще раз нагадують про те, наскільки важко людині прощатися з рідним краєм, рідною домівкою і як сильно треба дорожити усім тим, що ми маємо зараз… Вшануємо пам'ять невинних жертв разом!

     1     2     3     4     5     6     7     8     9