ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

"Незабутній листопад"

Століття тому у Львові з новою силою постала надія на відродження Української держави - проголошено Західно-Українську Народну Республіку. І хоч проіснувала вона лише вісім з половиною місяців, ЗУНР увійшла в історію як героїчна сторінка у боротьбі українського народу за державну незалежність, вільний демократичний розвиток та національну свободу. Українці завжди мріяли жити у великій міцній єдиній державі. Листопадовий чин у Галичині став ще одним кроком до проголошення 22 січня 1919 року Акту Злуки українських земель - ЗУНР та УНР, що відзначається нині на державному рівні як День Соборності України.
Простежити шлях становлення та існування Західно-Української Народної Республіки ви зможете переглянувши нашу електронну виставку "Незабутній листопад", створену до 100-річчя із часу створення ЗУНР.

"Прапорові барви України"

23 серпня українці відзначають величне свято - День Державного Прапора України.
Прапор - це офіційний знак, який символізує суверенітет держави. Сполучення синього та жовтого кольорів - одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській Державі його використовували ще до прийняття християнства. А що ж означають ці кольори? Цікаво?
Історія народження прапора України, вигадки та міфи про державний стяг, колорит народних традицій та багато іншого чекають вас на сторінках книжок, представлених у нашій віртуальній міні подорожі. Вважайте, що ви вже отримали на неї офіційне запрошення з нагоди свята!
Вітаємо вас і від усього серця бажаємо, щоб ваше життя було яскравим і багатим, як кольори нашого державного стягу: блакитним, як мирне небо, та жовто - золотистим, як пшеничні поля України!

«Нове життя старих книг»

Змінюється час, цифрові носії все більше займають місця в житті людини, в інтер'єрі переважає мінімалізм, тому з'являється все більше книг, що стають зайвими. І щоб показати, що вони все ж мають цінність, за їх перевтілення взялися творчі люди.
Ці талановиті художники й дизайнери створюють не лише предмети інтер'єру, а й справжні витвори мистецтва з простих книг. Познайомитися з такими авторами, а також переглянути їх творчі роботи ви зможете під час перегляду електронної виставки «Нове життя старих книг», створеної співробітниками відділу мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва до Всеукраїнського дня бібліотек.

"Берегти славу і пам'ятати біль"

В літописі української історії є сторінки, які б волілося не згадувати, але вони завжди будуть саднити пекучим болем у душі. Адже "написані" ті події кров'ю в нічому не повинних людей. Однією з таких трагічних дат являється кривава різня у Батурині, що сталася 13 листопада 1708 року.
Ми не можемо нажаль "переписати" тих страшних подій, але можемо пам'ятати, що будь-який вибір несе за собою відповідальність, тому маємо бути обережними у своїх діях. Бо інколи вони можуть бути оплачені високою ціною життям тисячах невинних людей.
В пам'ять про загиблих у Батурині українців відділ естетичного виховання підготував електронну презентацію "Берегти славу і пам'ятати біль".

"За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ!"

Шановні співвітчизники!
В ці останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнені від німецько-фашистської окупації.
Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над ворогом, живе і нині.
Цю електронну виставку ми присвячуємо 74-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Полинемо пам'яттю в минуле і згадаємо про наших визволителів.

"Ювілейний зореліт книг"

У книг, як і у людей, бувають різні долі. Деякі, не встигнувши з'явитися на світло, забуваються, а інші йдуть з нами по життю.
В 2018 році багато відомих книг і творів відзначають святкову дату з моменту їх написання чи видання. Всі вони є на полицях ХОБЮ. Запрошуємо шановних читачів знову зустрітися з улюбленими героями і зануритися в дивовижний світ читання.
Завітайте до нас! Вітчизняні перлини та скарби зарубіжної літератури чекають на вас!

«Картини-ілюзії з подвійним змістом»

Оптичні ілюзії, художній обман зору, ігри розуму, - улюблені прийоми, які часто використовує в своєму живописі сучасний український художник Олег Шупляк. Особливий стиль та загадковість полотен цього майстра привертає увагу і викликає захоплення не тільки у поціновувачів мистецтва, але й простих глядачів.
З нагоди 50-річного ювілею з Дня Народження Олега Шупляка обласна бібліотека для юнацтва підготувала віртуальну арт-галерею «Картини-ілюзії з подвійним змістом», щоб ближче познайомити молодь з життєвим і творчим шляхом майстра.

«до Дня партизанської слави»

Партизанський рух на наших територіях спалахнув фактично з перших днів Другої світової війни, він був дуже масштабним і, головне, високоефективним.
З плином часу важливі уроки історії відходять на другий план та забуваються, але ми не можемо дозволити, щоб героїчні вчинки наших співвітчизників та людей усього світу спіткала саме така доля.
Саме тому ми пропонуємо вам долучитися до відзначення у вересні Дня партизанської слави та переглянути цю тематичну електронну книжкову виставку.

Електронні виставки

«Афганістан: спогади не вмирають» (Електронна книжкова виставка) Переглянути

«Тут все священне, все твоє, бо зветься просто краєм рідним» (Електронна виставка) Переглянути

«На допомогу вчителю-предметнику і класному керівнику» (Електронна книжкова виставка) Переглянути

"Гортаючи сторінки сучасної літератури"

Талановиті люди різного віку мають різні смаки, дотримуються різних стилів, обирають різні жанри. Це наші сучасники, які створюють НОВУ УКРАЇНСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ!
Кажуть: "Перший крок - початок великої подорожі". Доповнимо: "Перша сторінка - початок захопливого читання".
Тож, чому б у прекрасну літню пору, час канікул та відпусток, час подорожей та відкриттів, не розпочати нове знайомство із творчістю сучасних українських письменників, просто перегорнувши сторінку?

«Харків – місто військової слави»

У тяжкі роки Другої світової війни, під час протистояння двох військ, Харків було зруйновано і знищено майже вщент, загинуло багато людей. Знадобилися десятки років аби Харків відновився і знов «розквітнув».
До дня визволення України від фашистських загарбників, обласна бібліотека для юнацтва запрошує разом побачити яким же було і стало наше місто після Другої світової війни, переглянувши електронну презентацію «Харків – місто військової слави».

     1     2     3     4     5     6     7