ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Віртуальна галерея

«Картини-ілюзії з подвійним змістом»

Оптичні ілюзії, художній обман зору, ігри розуму, - улюблені прийоми, які часто використовує в своєму живописі сучасний український художник Олег Шупляк. Особливий стиль та загадковість полотен цього майстра привертає увагу і викликає захоплення не тільки у поціновувачів мистецтва, але й простих глядачів.
З нагоди 50-річного ювілею з Дня Народження Олега Шупляка обласна бібліотека для юнацтва підготувала віртуальну арт-галерею «Картини-ілюзії з подвійним змістом», щоб ближче познайомити молодь з життєвим і творчим шляхом майстра.

«до Дня партизанської слави»

Партизанський рух на наших територіях спалахнув фактично з перших днів Другої світової війни, він був дуже масштабним і, головне, високоефективним.
З плином часу важливі уроки історії відходять на другий план та забуваються, але ми не можемо дозволити, щоб героїчні вчинки наших співвітчизників та людей усього світу спіткала саме така доля.
Саме тому ми пропонуємо вам долучитися до відзначення у вересні Дня партизанської слави та переглянути цю тематичну електронну книжкову виставку.

Електронні виставки

«Афганістан: спогади не вмирають» (Електронна книжкова виставка) Переглянути

«Тут все священне, все твоє, бо зветься просто краєм рідним» (Електронна виставка) Переглянути

«На допомогу вчителю-предметнику і класному керівнику» (Електронна книжкова виставка) Переглянути

"Гортаючи сторінки сучасної літератури"

Талановиті люди різного віку мають різні смаки, дотримуються різних стилів, обирають різні жанри. Це наші сучасники, які створюють НОВУ УКРАЇНСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ!
Кажуть: "Перший крок - початок великої подорожі". Доповнимо: "Перша сторінка - початок захопливого читання".
Тож, чому б у прекрасну літню пору, час канікул та відпусток, час подорожей та відкриттів, не розпочати нове знайомство із творчістю сучасних українських письменників, просто перегорнувши сторінку?

Прем’єра журналу «Країна»

«Наживо» -слово, яке зовсім не підходить для друкованої преси. Але який би розділ «Країни» ви не взялися читати, завжди будете відчувати «Це актуально»! А тому…Наживо!
«Країна» може поділитится вартим уваги досвідом, щоденниками надзвичайно цікавих людей, оцінками експертів, цінними порадами, розкриває історію, шукає відповіді на актуальні запитання.
Познайомити з цимцікавим виданням користувачів ми вирішили «цитатно», майже не додаючи нічого від себе. Адже «Країна» говорить сама за себе! Сподіваємось, ви в цьому впевнитесь, переглянувши цю презентацію!

«Війна: цих днів не змеркне слава»

1 вересня 1939 року - ця дата увійшла в історію людства, як початок найкривавіших та протиприродних зрушень у світовому порядку. Саме цього дня нацистська Германія напала на Польщу і розгромила її; 2 квітня 1940 р. окупувала Данію; в травні вдерлася до Бельгії та Нідерландів; а 22 червня 1941 р. настала черга і України.
Але попри всіх планів загарбників, українці прийняли удар і змогли його витримати. Ціною мільйонів життів наша нація довела своє право на існування, свою рішучість і спроможність до дій.
Отже, Друга світова війна для нас є не тільки главами в підручниках історії, а й уроком, який ми вивчили на власному досвіді. Уроком патріотизму, єдності, самопожертви та відваги, які проявив наш народ, на долю якого випали основні тяжби війни.

"Увічнений подвиг"

Війна - тема для написання полотен художниками в усі часи. Зображені моменти, кадри, сюжети наповнені колосально глибоким посилом. Великі творіння пронизують своєю чуттєвістю до глибини душі.
Картини про війну - це не просто зображення на полотні. Це увічнення подій, передане в спадщину нащадкам. До Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні відділ естетичного виховання підготував електронну виставку "Увічнений подвиг", в якому представлені полотна про Другу світову війну відомих художників-харків`ян.

"Артемій Ведель - трагедія таланту"

Артемій Ведель (1767-1808 р.р..) композитор, хоровий диригент, співак (тенор), скрипаль, педагог. Він жив в епоху складних історичних перетворень, в період коли українські землі, як і українська церква, втратили права автономії, було зруйновано Запорізьку Січ.
І на фоні цих потрясінь драматично складалася доля неординарної особистості Артемія Веделя. Він був талановитою людиною, яка могла досягти слави й визнання, натомість митець вів скромне життя, повністю присвячуючи себе улюбленій справі - створенню музики. Але доля була жорстока до нього, несправедливо відібравши у нього все що він так любив. На сьогоднішній момент у спадок залишилося лише мала кількість музичних творів Артемія Веделя й багато питань про його життя.
До 250-річчя з дня народження композитора відділ естетичного виховання представляє віртуальну виставку "Артемій Ведель - трагедія таланту".

"Винахідник нової скульптури"

Сьогодні твори Олександра Архипенка зберігаються у найвідоміших галереях і музеях світу: Центрі Помпіду в Парижі, музеї Modern Art та галереї Гуенгайма в Нью-Йорку, музеях Москви, Стокгольма, Берліна, Тель-Авіва, а також у Національному художньому музеї України, Національному музеї у Львові.
Його вважають своїм національним митцем Франція, Німеччина й передовсім США, де він мешкав найдовше і де спочив.
Попри це, саме він підняв українське мистецтво й українську культуру на світові вершини.
До 130-річного ювілею з Дня Народження українського митця, новатора й генія у світі скульптури Олександра Архипенко відділ естетичного виховання підготував електронну виставку "Винахідник нової скульптури".

«Найцікавіші музеї Європи»

В Європі велика кількість різноманітних музеїв, в яких зібрані експонати з різних періодів історії та напрямів мистецтва. Кожен турист обов’язково знайде музей на свій смак. Отже, якщо Ви маєте намір провести подорож не лише заради відпочинку, але й отримати нові враження, вам варто відвідати музеї представлені у нашій електронній виставці «Найцікавіші музеї Європи», які знайдуть чим здивувати вас з перших хвилин перебування в них.

«Актори, яких не зламали роки та труднощі війни»

Ці талановиті актори пройшли ту страшну війну, залишивши там здоров'я і молоді роки заради Перемоги. Проте, тим не менше - в мирний час не переставали нас дивувати своїм талантом. Детальніше про сторінки їх життя та воєнні подвиги можна дізнатися у електронній виставці «Актори, яких не зламали роки та труднощі війни», створену співробітниками естетичного відділу до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світові війні.

     1     2     3     4     5     6     7