ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

"Лялька-мотанка та її наступниці"

Лялька-мотанка є віддзеркаленням прадавньої культури і традицій наших пращурів-українців. Вона була поряд у різні періоди життя людини, оберігала та допомагала. Запрошуємо і вас приєднатися до світу давніх і сучасних ляльок, дізнатися про звичаї та як самому зробити оберіг чи добрий подарунок для близьких людей, переглянувши нашу електрону виставку "Лялька-мотанка та її наступниці".

«Мистецьке одкровення Харкова»

Останні кілька років мурали стали зараховувати до визначних пам’яток окремих міст. Поступово мистецтво нанесення малюнка на стіну стало чимось більшим, ніж графіті. Художники з Харкова, України і Європи створюють твори мистецтва з будинків на різні теми, від яскравих історичних особистостей до символічних абстракцій.
Співробітники бібліотеки підготували електронну збірку найцікавіших муралів нашого міста «Мистецьке одкровення Харкова», де можна дізнатися більше цікавої інформації про них. То ж переглядайте виставку, запам`ятовуйте адреси та відправляйтеся на прогулянку.

"Музика нескорених"

До Дня Героїв Небесної сотні обласна бібліотека для юнацтва підготувала електронну виставку "Музика нескорених". До неї увійшли найвідоміші пісні, які супроводжували події на Євромайдані.
Деякі з них були "народжені революцією", деякі існували давно, але на Майдані отримали абсолютно нове змістове наповнення. Але кожна мелодія надихала і підтримувала всіх тих, хто відстоював свободу та гідність.

"Сучасна українська підліткова література"

Шановні читачі! Чи є у вас улюблені книги? Ви хочете знайти книгу із закрученим пригодницьким сюжетом або пережити разом з героями нові почуття? А може навпаки, таку, над якою можна романтично посумувати? Або ж вас притягають таємниці і вам подобається подумки переноситися в часі і просторі?..
Важкий вибір? У будь-якому разі ми запрошуємо вас зануритися з головою в захоплюючий світ книг і познайомитися ближче з деякими з них!

Книжкові виставки

«Голодомор 1932-1933… вічна скорбота нашого народу» Переглянути

«Що ти знаєш про Німеччину»

Кожен знає, що існує така країна - Німеччина та може назвати кілька фактів про неї. Наприклад, що це країна з високим рівнем економіки, що її столицею є місто Берлін, а також, що німці дуже пунктуальні та стримані. Але ми можемо сміливо вам заявити, що цих знань буде недостатньо аби пройти нашу виставку-вікторину «Що ти знаєш про Німеччину».
Тож ми запрошуємо вас перевірити свої сили та ерудицію, а також дізнатися більше цікавих та маловідомих фактів про цю країну. Повірте, Німеччині та Харківській обласній бібліотеці для юнацтва є чим вас вразити!

«What is LOVE?»

Любов - зацікавлене, дбайливе і уважне відношення до того кого любимо. Про любов можна говорити довго, правильним проявам любові треба вчитися. Але якщо коротко, то любов - це безкорислива і радісна турбота.
Любов буває простою і складною, недовгою і нескінченною, ніжною і жорстокою. Буває злою і несправедливою, або ж навпаки, вселяє в нас силу і упевненість. Вона робить людей щасливими і примушує страждати. Так, любов буває різною і тим, хто не представляє свого життя без любові, пропонуємо ознайомитися з нашою електронною виставкою.

«Василь Кричевський – великий майстер Малого гербу»

До 100-чя від дня затвердження Малого державного гербу УНР – Тризубу, співробітники обласної бібліотеки для юнацтва підготували електронну презентацію «Василь Кричевський – великий майстер Малого гербу».
В історії України є знакові постаті, чий творчий внесок дав новий поштовх для розвитку українського мистецтва. Саме такою людиною був Василь Григорович Кричевський - засновник українського стилю в архітектурі, перший художник вітчизняного кіно, самобутній живописець і графік-новатор, сценограф і майстер декоративно-прикладного мистецтва. Він створив багато архітектурних та художніх «шедеврів», але найбільш важливим для нас українців залишається наш малий герб, адже саме Василь Кричевський є автором дизайну національного герба України.

«Культура та література Японії»

«Країна, де сходить Сонце» - саме так перекладається офіційна назва цієї східної країни «Ніппон коку». Вона вабить туристів, мандрівників, дослідників і, звичайно ж, наших читачів. Чому? Може через те, що, вірна давнім традиціям та надсучасна одночасно, вона не перестає дивувати? Пізнавати цю країну можна день за днем! Вона незвичайна та дивовижна!
Сподіваємось, що після перегляду віртуальної екскурсії до відзначення року Японії в Україні вам також захотілося б дізнатися більше про епоху Хейан, шлях від майко до "гейко", японські молодіжні субкультури, традиції, сьогодення та, звичайно ж, літературу!

"Мудрість піднебесної"

Китай і Україна, Україна і Китай… Ці дві країни започаткували своє знайомство ще у часи існування Київської Русі завдяки відомому Великому шовковому шляху, який частково проходив і територією нашої держави. З тих пір минуло багато часу і сьогодні відносини України і Китаю мають більш глибокі та всебічно розвинуті стосунки. Йде постійний культурний обмін між нашими народами. Письменники, артисти, науковці обмінюються досвідом під час візитів, влаштовуються культурні виставки, найвідоміші твори обох держав виходять у перекладі.
А ми запрошуємо вас прогулятися сторінками китайських книжкових видань. Адже саме література допомагає зрозуміти іншу людину і іншу країну. Тож, давайте поринемо у цю загадкову, цікаву та дивовижну Піднебесну.

"Закон України: що нового?"

Нові законопроекти, доповнення до них, укази, нормативні акти приймаються мало не щодня. Хіба можна слідкувати за всім цим, якщо юриспруденція не є справою вашого життя?!
Звісно ні. Але бути в курсі головних подій, провідних тенденцій в законотворчих процесах України, розуміти їх наслідки - це не обов'язок свідомого громадянина, а його перевага та одна з визначних рис.
Водночас, юридична освіта бажана, але не обов'язкова умова правової грамотності. Варто лише гарно орієнтуватися у законодавстві та "тримати руку на пульсі" правових змін.
Тож, сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитись з деякими цікавими джерелами актуальної правової інформації. Час долучатися до право-свідомих громадян!

     1     2     3     4     5     6     7