ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

«Улюблені парки харків’ян»

Щороку, 24 травня відзначається Європейський день парків. У Харкові та області є безліч парків, де можна організувати гарний відпочинок. В нас є сучасні парки, дійсно Європейського рівня; є багато парків, які створювались для збереження природної краси місцевої флори та фауни; в кожному районі міста є хоча б один парк для відпочинку місцевих мешканці. До вашої уваги найулюбленіші місця відпочинку харків’ян, до яких хочеться повертатися знов і знов!

«Марко Кропивницький»

Ім’я Марка Кропивницького – це ціла епоха. За своє життя він написав близько 40 п'єс, з них багато стали широко відомими. Акторський талант Кропивницького став легендою серед українських лицедіїв. Крім того, Марко Лукич відомий як автор пісень. Талант його виявився під час створення ліричних пісень «За сонцем хмаронька пливе», «Де ти бродиш, моя доле» та «Соловейко». Його вихованці – ціла плеяда зірок світових сцен, а його театр включений до списку найкращих європейських театрів.

«Загадкова Японія»

Японія – загадкова країна на самому сході планети. Це найдавніша в світі Імперія досі залишається незбагненною для нас. Її традицію чарують та дивують, ваблять й лякають водночас. Але мабуть ця суперечливість і робить країну такою привабливою для подорожей та вивчення. І тому ми пропонуємо вам невеличку віртуально подорож до неї в нашій електронній презентації «Загадкова Японія».

«Симона Вілар»

Вітаємо ювілярку травня Симону Вілар. Українська російськомовна письменниця у жанрі фентезі, альтернативної істоії та історичної прози, одна з найуспішніших письменниць світу. Основна тема їїісторико-пригодницьких романів - Стародавня Русь, середньовічна Англія та Шотландія, Скандинавія та Франція.

«Українська вишиванка: традиція, що в моді»

Гадаю, що дуже скоро у гардеробі кожної стильної жінки поряд з маленькою чорною сукнею буде висіти витончена вишиванка. І це не дивно, адже цей традиційний елемент українського костюму стає все популярнішим з кожним роком! І поки вишиванка продовжує далі впевнено крокувати світовими подіумами та підкоряти серця модників та модниць. Харківська обласна бібліотека для юнацтва пропонує вам переглянути електронну виставку «Українська вишиванка: традиція, що в моді».

«Кримська трагедія»

(Медіапрезентація до дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу). 18 травня Україна і світ згадують жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Від нелюдських умов перевезення та в перші роки переселення загинула велика кількість депортованого населення. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників. На сьогодні ми знаємо дуже багато відомих митців – кримських татар, які через свої роботи (фільми, музику, картини, книги і т.ін.) намагаються донести до широкого загалу усю трагедію народу, що переніс геноцид.

«Вікторина My Europe»

Наближається День Європи, який ми будемо святкувати вже в цю суботу, 16 травня. І ми пропонуємо вам трохи перевірити свої знання про вже таку знайому нам Європу у нашій вікторинці “My Europe”

«Корисні поради для усієї родини»

З нагоди відзначення Міжнародного дня сім’ї (15 травня) ми підготували декілька корисних посилань на сервіси для усієї родини. До вашої уваги ресурси для самоосвіти, корисні поради для майбутніх мам та по догляду за малюками, важлива інформація для літніх людей, сайти для сімейних розваг та ігор. Сподіваємося, ви весело та з користю будете проводити час у родинному колі!

"Одразу після війни"

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення. Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мильйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим- усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. 8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил нацистської Німеччини. Цей документ насправді підписали на день раніше у Франції, але ратифікувати його встигли лише 8 травня в Берліні.

«Великодній календар»

Вже зовсім незабаром настане таке довгоочікуване для нас свято — Великдень! Але ж йому передує ще цілий тиждень. Страсний, Білий, Чистий… Його називають по-різному. Вважається, що в цей період треба дотримуватися суворого посту, духовно збагачуватися та старанно готуватися до Пасхи. Кожен день Страсної Седмиці — особливий, зі своїми правилами та прикметами. Тож пропонуємо переглянути віртуальну виставку і дізнатися більше цікавого про ці святі дні.

«Наука — це не нудно»

У фонді ХОБЮ є багато корисної наукової літератури, у тому числі, і для підлітків.Тому пропонуємо вам переглянути віртуальну виставку «Наука — це не нудно». Автори книг з серії «Наука в коміксах» доводять, що навчатися можна не лише читаючи сторінки традиційних підручників з діаграмами, десятками формул, дат, чисел, але й переглядаючи веселі та цікаві сюжети наукових коміксів. У представлених книгах ви побачите не просто картинки, а ще й дізнаєтеся важливі факти. Саме така форма представлення інформації допоможе вам швидко та ефективно засвоїти необхідні знання. Також у бібліотеці є література з серій «Видатні українці» та «Видатні особистості», зі сторінок якої ви відкриєте для себе особливості життя та наукової діяльності видатних українських та зарубіжних вчених, винахідників і дослідників.

«Чорнобильський відголос»

26 квітня 2020 року минає вже 34-та річниця з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це найбільша в історії людства техногенна катастрофа на АЕС локального характеру, але з глобальними наслідками. Її відлуння ми відчуваємо і зараз. Але ж варто згадати ліквідаторів, які навіть не маючи необхідного захисного обладнання та одягу, кинулися в саме пекло, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, щоб запобігти поширенню катастрофи. Багато людей допомагали ліквідувати наслідки катастрофи. Серед них були жителі міста Харкова та області. Деякі факти про аварію на ЧАЕС та участь харків’ян у ліквідації аварії пропонуємо переглянути у презентації «Чорнобильський відголос», присвяченій роковинам трагедії.

"Життя видатних дітей"

Серія книг "Життя видатних дітей" – це – історії геніального дитинства видатних людей. Книги рекомендовано як дітям, так і дорослим. Дітей ця серія замотивує, допоможе не здаватися і йти до своєї мети. А батьків змусить уважніше придивитися до здібностей і талантів своїх дітей.

«Треба сміятись, бо світ нам нічого не винен»

1 квітня – День сміху, жартів та усмішок.
Якщо ви хочете посміятися від душі і зарядитися чудовим настроєм– пропонуємо ознайомитись з книжками нашої добірки. Кожна з цих книжок є тонким сплавом життєвої мудрості, витонченого гумору та незламного оптимізму.

     1     2     3     4     5     6     7     8     9