ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Віртуальна галерея

Виставки-інсталяції

"Правові орієнтири"

Харківська обласна бібліотека для юнацтва рекомендує до перегляду віртуальну виставку "Правові орієнтири", що допоможе вам у складній життєвій ситуації отримати безоплатну правову допомогу.

«Афганістан: погляд крізь роки»

15 січня 2019 року виповнюється рівно 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Хоч і минуло немало часу, але наслідки тієї війни й досі тяжіють над тими, хто був змушений брати в ній участь.
Віртуальна виставка «Афганістан: погляд крізь роки» присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. На виставці представлені книги, в яких містяться спогади, воєнні фотографії та історичні факти тих важких років. Афганська війна, яка тривала майже 10 років, залишила значний слід у пам'яті як воїнів-інтернаціоналістів, так і тих, хто чекав їх вдома. І хоч вже пройшло багато років, та в пам’яті людей вона буде жити вічно.

«Сучасний український детектив»

Захоплюєтеся розгадуванням заплутаних історій? Любите вражаючі пригоди? Являєтеся прихильниками книг детективного жанру?
Тоді твори сучасних українських письменників саме для вас! Бо детективна література занурює читача в атмосферу таємниць та страху... При цьому незвіданість та небезпека постійно чатують поряд!.. Тому завжди треба бути насторожі!
Пропонуємо вам переглянути електронну книжкову виставку «Сучасний український детектив». Захоплюючі сюжети творів Кокотюхи А.А., Коломійчука Б.В., Куркова А.Ю., Волкова О.М., Лобусової І.І., Потаніної І.С. подарують вам незабутні години, даючи можливість проводити цікаві розслідування разом із героями!

«Бій за майбутнє України»

Кожного року наприкінці січня Україна вшановує пам'ять студентів, які загинули під Крутами. Саме 29 січня 1918 року відбувся нерівний бій між більшовицькими військами та Студентським курінем.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменує відданість українців заради свободи і незалежності власної держави. Юнаки без сумніву віддали життя в ім'я України.
Нерівний жорстокий бій затримав більшовицькі війська на 4 дні. Це дозволило укласти Брест-Литовський мирний договір, який означав міжнародне визнання української незалежності.
Віртуальна виставка «Бій заради майбутнього» присвячена 101 річниці битви під Крутами. Ця подія ще раз підтверджує національну свідомість українців, усвідомлення нашого права жити у вільній країні та святого обов’язку — обороняти рідні землі. І наш обов'язок — знати історію своєї країни, пам'ятати про подвиг юних Героїв.

«Квітка-Основ’яненко — видатний прозаїк, видатний драматург»

Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко— перший український прозаїк, творчість якого мала значний вплив на розвиток української літератури. Сюжети його творів віддзеркалюють те, що було знайоме і близьке самому автору—український народ, рідну Харківщину.
Митець поєднує у своїх творах і сентименталізм, і реальність, насичуючи їх ще й добрим гумором. Проза Квітки-Основ’яненка— це роздуми над людською долею. Його повісті та оповідання пройняті побожністю. Він настільки глибоко зображує всю дійсність того часу в сюжетах творів, що мимоволі потрапляєш в далеку історичну епоху, де можеш поглянути на вулички рідного міста, познайомитися зі своєрідним колоритом українського народу.
Пропонуємо вам переглянути електронну презентацію, присвячену 240-й річниці з дня народження видатного харків'янина Г.Ф. Квітки-Основ’яненка, щоб детальніше ознайомитися з його життєвим та творчим шляхом.

Книжкові виставки

"Я помщуся світу любов'ю"

В цьому році ми відзначаємо 95 років від дня народження талановитого кінорежисера, сценариста, художника - Сергія Йосиповича Параджанова. Ця людина мала свій особливий підхід у всьому, що створювала. Так і своє життя він робив однією великою творчою справою.
Сергій Параджанов полюбив Україну, уболівав за українців і подарував нам безцінний фільм про культуру гуцулів "Тіні забутих предків". Ми згадуємо та вшановуємо цю велику і талановиту людину в своїй електронній виставці "Я помщуся світу любов'ю"

«Поезія - це свято, як любов»

Поезія — це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.
Ліна Костенко
Щороку 21 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день поезії. Від древності до сучасності людина не обходилась без поетичного слова, бо воно якнайкраще передавало усі почуття та переживання людини. Наша бібліотека презентує вам вибрані збірки поезії, які стовідсотково варті вашої уваги.
То ж дивіться та насолоджуйтесь!

     1     2     3     4     5     6     7