ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА




                                  

Віртуальна галерея

«Війна: цих днів не змеркне слава»

1 вересня 1939 року - ця дата увійшла в історію людства, як початок найкривавіших та протиприродних зрушень у світовому порядку. Саме цього дня нацистська Германія напала на Польщу і розгромила її; 2 квітня 1940 р. окупувала Данію; в травні вдерлася до Бельгії та Нідерландів; а 22 червня 1941 р. настала черга і України.
Але попри всіх планів загарбників, українці прийняли удар і змогли його витримати. Ціною мільйонів життів наша нація довела своє право на існування, свою рішучість і спроможність до дій.
Отже, Друга світова війна для нас є не тільки главами в підручниках історії, а й уроком, який ми вивчили на власному досвіді. Уроком патріотизму, єдності, самопожертви та відваги, які проявив наш народ, на долю якого випали основні тяжби війни.

"Увічнений подвиг"

Війна - тема для написання полотен художниками в усі часи. Зображені моменти, кадри, сюжети наповнені колосально глибоким посилом. Великі творіння пронизують своєю чуттєвістю до глибини душі.
Картини про війну - це не просто зображення на полотні. Це увічнення подій, передане в спадщину нащадкам. До Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні відділ естетичного виховання підготував електронну виставку "Увічнений подвиг", в якому представлені полотна про Другу світову війну відомих художників-харків`ян.

"Артемій Ведель - трагедія таланту"

Артемій Ведель (1767-1808 р.р..) композитор, хоровий диригент, співак (тенор), скрипаль, педагог. Він жив в епоху складних історичних перетворень, в період коли українські землі, як і українська церква, втратили права автономії, було зруйновано Запорізьку Січ.
І на фоні цих потрясінь драматично складалася доля неординарної особистості Артемія Веделя. Він був талановитою людиною, яка могла досягти слави й визнання, натомість митець вів скромне життя, повністю присвячуючи себе улюбленій справі - створенню музики. Але доля була жорстока до нього, несправедливо відібравши у нього все що він так любив. На сьогоднішній момент у спадок залишилося лише мала кількість музичних творів Артемія Веделя й багато питань про його життя.
До 250-річчя з дня народження композитора відділ естетичного виховання представляє віртуальну виставку "Артемій Ведель - трагедія таланту".

"Винахідник нової скульптури"

Сьогодні твори Олександра Архипенка зберігаються у найвідоміших галереях і музеях світу: Центрі Помпіду в Парижі, музеї Modern Art та галереї Гуенгайма в Нью-Йорку, музеях Москви, Стокгольма, Берліна, Тель-Авіва, а також у Національному художньому музеї України, Національному музеї у Львові.
Його вважають своїм національним митцем Франція, Німеччина й передовсім США, де він мешкав найдовше і де спочив.
Попри це, саме він підняв українське мистецтво й українську культуру на світові вершини.
До 130-річного ювілею з Дня Народження українського митця, новатора й генія у світі скульптури Олександра Архипенко відділ естетичного виховання підготував електронну виставку "Винахідник нової скульптури".

«Найцікавіші музеї Європи»

В Європі велика кількість різноманітних музеїв, в яких зібрані експонати з різних періодів історії та напрямів мистецтва. Кожен турист обов’язково знайде музей на свій смак. Отже, якщо Ви маєте намір провести подорож не лише заради відпочинку, але й отримати нові враження, вам варто відвідати музеї представлені у нашій електронній виставці «Найцікавіші музеї Європи», які знайдуть чим здивувати вас з перших хвилин перебування в них.

«Актори, яких не зламали роки та труднощі війни»

Ці талановиті актори пройшли ту страшну війну, залишивши там здоров'я і молоді роки заради Перемоги. Проте, тим не менше - в мирний час не переставали нас дивувати своїм талантом. Детальніше про сторінки їх життя та воєнні подвиги можна дізнатися у електронній виставці «Актори, яких не зламали роки та труднощі війни», створену співробітниками естетичного відділу до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світові війні.

     1     2     3     4