ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Цікаві надходження

УДК 821 (481)
Л 55

Турюн Ліан «Аліса Андерсен. Принцеса на лаві запасних»

Восьмирічна Аліса дуже тішиться завершенню шкіль¬ного року. Попереду тільки випускний та вистава, у якій дів¬чинка грає дуже непомітну роль. Але вона також запасна виконавиця ролі принцеси. Тож коли Гелен — зірка вистави — несподівано травмується, Алісі доведеться виконувати головну роль і говорити на публіку. Та ще й Алісин однокласник Івар, який теж грає у виставі, більше з нею не розмовляє. Що може бути гірше?
Схоже, Алісі треба пошукати в собі приховані таланти...

Ліан, Т. Аліса Андерсен. Принцеса на лаві запасних: повість / Турюн Ліан; пер. з норв. Наталі Іліщук. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 168 с.

УДК 821(438)
К 71

Барбара Космовська “Буба”

Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати — відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, який додає життю позитиву. Ну, і є в неї улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка розповідає про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.

Космовська, Барбара. Буба / Барбара Космовська; пер. з польської Б. Антоняк. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2020. – 272 с. – (Серія “Сучасна європейська підліткова книга”).

УДК 821 (477) “1917/…”
К 18

Саша Камінська «Не кажи нікому»

«Не кажи нікому» — це щира історія-щоденник 14-річної Аріни, що сповнена абсолютно реальних подій, почуттів, першого кохання, травм і вчинків, за які треба нести відповідальність. Саша Камінська не використовує повчання та нотації — підлітки досить розумні, аби зробити висновки з того, що стається, а також впізнати себе чи пізнати інших і зрозуміти, що підходить саме їм як особистостям. Героїню «Не кажи нікому» накриває криза за кризою: підозрілі таємниці між батьками, проблеми подруги, власні емоції та переживання… Із криз виходять переможцями чи переможеними. Де ж буде Аріна?

Камінська, С. Не кажи нікому / Cаша Камінська. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019. – 176 с.

УДК 821(438)
Л 31

Анна Лачина “Останні канікули”

Життя сімнадцятирічної Оськи перевернулося догори дриґом: у серпні, на останніх канікулах, вона мусить переїхати до сім’ї батька, якого ніколи не бачила. Підслухана в потязі розмова пов’язує Оську з людьми, для яких ці канікули теж непрості. В один сюжет сплітаються цілі низки подій та стосунків: і нерозуміння батьків, і виклик «швидкої», і втеча через вікно, і вибір весільної сукні, і вуличні бійки, і втручання поліції. Та поміж усім тим — любов, яка «ніколи не перестає». Читачам, знайомим із попередніми книгами авторки — «Фактор кохання», «Украдений цвіт» та «Кохання під зіркою Сіріуса», — буде цікаво стежити за новими, часто карколомними поворотами в долях уже знайомих героїв.

Лачина, А. Останні канікули / Анна Лачина; пер. з польської Н. Зотової. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2020. – 528 с. – (Серія “Сучасна європейська підліткова книга”).

УДК 821(477)”1917/…”
Д 99

Марина та Сергій Дяченки “Олена й Аспірин”

Що ви робитимете, коли зустрінете у темному підворітті перелякану маленьку дівчинку з плюшевим ведмедиком у руках? Пройдете повз, зробивши вигляд, що не помітили? Спитаєте, що сталося, і спробуєте допомогти? Перше поривання — найблагородніше — допомогти. Однак, на жаль, жодна добра справа не лишається безкарною — отак і ді-джей Аспірин, він же Олексій Гримальський, ускочив у халепу, врятувавши Оленку від хуліганів. От тільки вона виявилася зовсім не звичайною дівчинкою, а прибулицею з іншого світу, яка шукала свого зниклого брата, й життя Аспірина після зустрічі з нею кардинально змінилося. Та чи зрадів він цим змінам?..

Дяченки, М. та С. Олена й Аспірин: роман / Марина та Сергій Дяченки; худож. - іл. Ю. Є. Нікітін; худож. – оформл. Д. О. Чмуж. – Харків: Фоліо, 2019. – 296 с.: іл. – (Світи Марини та Сергія Дяченків).

УДК 821(73)
Е 68

Кетрін Епплґейт “Останниця. Перша серед усіх”. Книга 2

Щоб дізнатися, чи справді вона остання зі свого виду, Биш вирушає у подорож засніженими горами Дрейландії. Вона сподівається, що стародавня легенда — не вигадки і таємна колонія дейрнів таки існує. Але як їх знайти, коли в країні назріває війна і на кожному кроці чатує небезпека. Не тільки дейрни, але й інші види можуть опинитися під загрозою знищення. Проте Биш і її друзі не втрачають надії. Відданий Тоббл, смілива та винахідлива Кхара, мудрий, але небезпечний Лови-Удачу та крадій із магічними здібностями Ренцо — усі вони несподівано для себе опиняються в епіцентрі повстання, яке здатне змінити їхній світ. Биш остання зі свого роду, та чи стане вона першою, хто поведе за собою бунтівників?

Епплґейт, Кетрін. Останниця. Перша серед усіх / Кетрін Епплґейт; пер. з англ. Ганни Яноської. – Харків: Вид-во “Жорж”, 2019. – 424 с.

УДК 821(493)
П 15

Орхан Памук “Рудоволоса жінка”

Ця історія ведеться від імені молодого хлопця Джема Челіка. Вона починається в 1986 році, коли його батько зникає через проблеми з поліцією. Підліток, письменник-початківець, який готується до вступного іспиту в університет, влаштовується на літню роботу як учень майстра з пошуку свердловин. Майстер Магмут, до якого Джем відноситься як до свого батька, розказує йому не тільки про тонкощі копання колодязя, але й дає уроки життя. Під час робіт в сусідньому місті увагу хлопця привертає рудоволоса жінка, яка виступає в трупі бродячого театру. І все починається…
Як завжди в романах Орхана Памука, тут багато відсилань до історії, до древньої літератури, до міфології. Без протистояння Заходу і Сходу теж не обійшлося.
Можна впевнено сказати, що «Руда жінка» — це роман-притча,це роман в романі,де тісно переплелися театр і реальність, легенда і міф, метафора і дійсність, Схід і Захід, батько та син, релігія і атеїзм — отже, життя та смерть.

Памук, О. Рудоволоса жінка / Орхан Памук; пер. з тур. О. Кульчинський; худож.-оформлювач М. С. Мендер. – Харків: Фоліо, 2020. – 220 с. – (Великий роман).

УДК 821(410)
Т 52

Дж. Р. Р. Толкін “Легенда про Сігурда і Гідрун”

Сповнена драматичного напруження Толкінова версія величної нордичної легенди вперше постає перед українським читачем. Перед нами дві споріднені пісні, витворені на основі ретельного вивчення стародавньої поетичної традиції Ісландії та Норвегії при максимально точному збереженні віршових форм, що дає змогу передати концентровану енергетику старовинних пісень. У "Пісні про Вольсунґів" ідеться про родовід звитяжного Сіґурда, вбивці дракона Фафніра, чиїм проклятим скарбом герой заволодів; про пробудження валькірії Брюнгільд; про прихід героя до двору вельможних володарів Ніфлунґів; про зародження великого кохання, - але і про велику ненависть, яку викликала до життя чаклунка, матір Ніфлунґів. А "Пісня про Ґудрун" розповідає про подальшу долю героїні після загибелі Сігурда, про її шлюб із могутнім Атлі, правителем гунів (історичним Аттілою), про вбивство за його наказом братів-Ніфлунґів і про страхітливу сестрину помсту.

Толкін, Дж. Р. Р. Легенда про Сіґурда і Ґудрун / Дж. Р. Р. Толкін; пер з англ. Олена О’лір і Катерина Оніщук; 2-ге вид. – Львів: Видавництво “Астролябія”, 2020. – 480 с.

УДК 821(477)”1917/…”
Б 91

Оксенія Бурлака “Поцілунок був останній”

Льоля росла в благополучному світі, де були розкішна квартира, яскраві сімейні подорожі, брендовий одяг, дружний клас, ульотні тусовки. А одного дня з усім цим довелося розпрощатися й потрапити в зовсім іншу реальність. Її батька заарештували, і тепер вона й мама живуть з бабусею й дідусем у їхній пошарпаній квартирі. Обірвалися контакти з ліцейними друзями, і навіть найкраща подруга віддаляється. Дуже складно в новій школі. Учителі наче не знають і не здогадуються, як тут нестерпно. Льоля, яка не здатна терпіти знущання жорстоких розбишак, починає «воювати» з ними, нариваючись на гіркі неприємності. Єдина відрада — втеча на дах десятиповерхівки. Цю схованку під небом показав їй Стас — однокласник, який тусується в тій хамовитій компанії. Льоля дізнається, що до проблем у її сім’ї причетний його батько, і розуміє: треба забути про Стаса. А як це зробити, коли з ним так добре і солодко... До мурашок.
Драматичні обставини, здається, остаточно роз’єднають Льолю і Стаса. Та в кохання своя логіка: їхній поцілунок був не останній.

Бурлака, О. Поцілунок був не останній: повість / Оксенія Бурлака. – Київ: ВЦ “Академія”, 2019. – 160 с.

УДК 821(438)
К 71

Барбара Космовська “Буба: мертвий сезон”

Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, поруч немає найкращої подруги, а дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар'єрою, зате на зміну їй з'являється бабця Рита з цілою валізою корисних порад… Мертвий сезон, та й годі! Та невдовзі Буба потрапляє в пригоди: знаходить нового друга Сироту, одержує звістку від зниклої подруги, а ще грає в бридж зі зловісним Юзефом на прізвисько Сталін і навіть… проводить ніч у поліції. А понад те Буба стає свідком чудес, які розганяють хмари над їхньою домівкою.

Космовська, Барбара. Буба: мертвий сезон / Барбара Космовська; пер. з польської Б. Антоняк. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2020. – 240 с. – (Серія “Сучасна європейська підліткова книга”).

УДК 821(438)
Л 31

Анна Лачина “Кохання під зіркою Сіріуса”

У третій книзі трилогії Анни Лачиної продовжується романтична історія дівчини Магди. Невпевнена в собі, з почуттям провини і низькою самооцінкою, вона веде блог під ніком «Дощова». Одного разу вона ненароком губить свій вірш — і починається незвичайна низка подій-зустрічей-почуттів. Цей вир захоплює редактора шкільної газети «окулярника» Анджея, бунтівника та грубіяна Роберта, волонтерку з притулку для тварин Ізу та ще багатьох людей… І як же в цій круговерті відшукати своє кохання? Або як не проґавити його, адже часто воно ховається зовсім не там, де ми його шукаємо?

Лачина, А. Кохання під зіркою Сіріуса / Анна Лачина; пер. з польської Н. Зотової. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2019. – 496 с. – (Серія “Сучасна європейська підліткова книга”).

УДК 821 (430)
Б 23

Юрґен Баншерус «Справа для Квятковського. Випадок у цирку “Цампано”»

Квятковський - справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання у нього - нічні засідки, замість дитячих розваг - небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на невдачу, якщо за справу узявся він. На цей раз юному шпику доведеться мати справу з дивним випадком у цирку, який на перший погляд скидається випадковим.
Чи вистачить Квятковському фантазії та спритності розплутати хитру комбінацію? Детектив починає розслідування!

Баншерус, Юрґен.Справа для Квятковського. Випадок у цирку “Цампано” / Юрґен Баншерус; пер. з нім. К. В. Бучіної. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 80 с. – (Серія «Справа для Квятковського»).

УДК 821
В 47

Вімпі Стів «В’язень Майнкрафта!»

Аби довести пихатому однокласникові, що він здатний бути кращим, Вімпі Стів погоджується на змагання в грі Майнкрафт. Але проблема в тому, що він до цього жодного разу не грав у цю гру. Жахливою несподіванкою для хлопчика стає те, що, запустивши гру, він опиняється всередині неї. Сам Вімпі та все довкола тепер складається з блоків. Що чекає на хлопця в невідомому світі Майнкрафта? Чи вдасться йому вижити й повернутися додому?

Вімпі, Стів. В’язень Майнкрафта! / пер. з англ. Юля Садоха. - Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 272 с. – (Серія «Звіродухи»).

УДК 821 (438)
Т 47

Агнешка Тишка «Зося з вулиці Котячої навесні»

Нескінченна зима набридає Зосі, і разом зі своєю шаленою сімейкою вона закликає весну, обирає переможницю конкурсу МІС БАГНАРИ, зустрічає полярного, морського та пустельного БЕТМЕНІВ і найдивніших тварин у світі, що їх запросили на день народження Мані, її молодшої сестри.
Можете бути певні — на Котячій, 5 нема коли нудьгувати!

Тишка, А. Зося з вулиці Котячої навесні / Агнешка Тишка; худож. А. Рачинська; пер. з польської Ліни Жекової. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2018. – 216 с. – (Серія «Зося з вулиці Котячої»).

УДК 598.11
С 24

«Світ навколо нас. Змії»

Змії можуть викликати відразу, жахати або, навпаки, зачаровувати, однак навряд чи є люди, яких ці плазуни залишають байдужими. Цим рептиліям притаманна особлива магнетична краса, що змушує мимоволі захоплюватися ними.
Ви зможете самі в цьому переконатися, розгорнувши нашу книжку, у якій зібрано ілюстрації-зображення найяскравіших представників виду.
Коротка інформація, що доповнює фото, допоможе дізнатися більше про спосіб життя змій. Книжку адресовано допитливим юним читачам.

Світ навколо нас. Змії. – Київ: ПП «КРИСТАЛ БУК», 2019. – 48 с.: іл.

   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12    13    14