ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Цікаві надходження

УДК 821 (410)
К 42

Редьярт Кіплінг «Чому і як? Такі собі казочки»

До яскравої збірки увійшли всесвітньо відомі казки, що стали улюбленими для багатьох поколінь маленьких і дорослих читачів. Прикрашені сучасними малюнками та виконані в новому переказі, оповідки про допитливе слоненя, хитрого краба, гонорову кішку, горбатого верблюда та інші вкотре захоплять уяву своїх шанувальників!

Кіплінг, Р. Чому і як? Такі собі казочки / Редьярт Кіплінг; переказ з англ. В. Федієнко; худож. В. Федієнко; худож. В. Харченко. – Харків: ВД «ШОЛА», 2020. – 240 с. – (Серія “Дитячий бестселер”).

УДК 821(410)
В 26

Голлі Вебб «Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про розлите чорнило»

В учениць школи-інтернату, куди переїхала подруга Мейзі Хітчінз Еліс, почали таємничо зникати улюблені речі — щонайдорожчі й наймиліші серцю… Хто ж вона — крадійка, яка занадилася до товариства юних леді? Захоплива історія про відновлення справедливості шляхом прикриття. Начувайтеся, злодії! Мейзі Хітчінз накладає грим і одягає перуку.

Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про розлите чорнило/ Голлі Вебб; пер. з англ. Ю.Підгорної. – Київ: Форс Україна, 2020. – 176 с.

УДК 821 (477)”1917/…”
Н 56

Всеволод Нестайко «Дивовижні пригоди в лісовій школі: Секрет Васі Кицина. Енололик, Уфа і Жахоб'як»

У другій книзі серії пригод Всеволода Нейстайка вихованці музичної лісової школи знайомляться із рудим котиком Васею Кицином і поринають у вир нових несподіваних пригод. Їм необхідно розкрити секрет котика Васі, і в цьому допомагає мудрий Бровко Барбосович.

Нестайко, В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Секрет Васі Кицина. Енололик, Уфа і Жахоб'як / Всеволод Нестайко; мал. В. Харченка. – Харків: ВД «ШОЛА», 2020. – 128 с.: іл. - (Серія “Дитячий бестселер”).

УДК 821(410)
Т 35

ЕннТернбулл «Дівчата з голосом»

Мері-Енн у захваті: вона вперше залишає дім і їде до пансіону юних леді. А найголовніше — там її навчатимуть співам та грі на клавесині! Нові шкільні друзі, талановиті вчителі, геніальний виступ 8-річного Моцарта та його сестри — усе це надихає Мері-Енн наполегливо йти до своєї мрії і повірити, що одного дня вона таки стане оперною співачкою. Проте плани дівчини руйнує приголомшлива новина: батьки більше не зможуть платити за її навчання. Сповнена рішучості, Мері-Енн вигадує ризикований план, який має допомогти їй залишитися в пансіоні.

Тернбулл, Енн. Дівчата з голосом / ЕннТернбулл; пер. з англ. Оксани Дятел. – Харків: Вид-во «Жорж», 2020. – 160 с.

УДК 821(410)
Н 92

Лінда Ньюбері «Дівчата за право вибору»

12-річна Поллі мріє стати дослідницею. Проте її батьки вважають, що головна мета кожної дівчини — вдало вийти заміж і стати покірною дружиною. Ну, це вже точно ні! А як же подорожі світом, пригоди та небезпеки? Добре, що хоч нові сусідки розуміють і підтримують її. Едвіна і Вайолет — суфражистки, учасниці руху за права жінок. Вони пропонують Поллі допомогти ім з організацією маршу вулицями Лондона на підтримку виборчого права для жінок. Дівчинка, звісно, погоджується, не підозрюючи, наскільки небезпечною виявиться ця пригода…

Лінда Ньюбері. Дівчата за право вибору / Лінда Ньюбері; пер. з англ. Оксани Дятел. – Харків: Вид-во «Жорж», 2020. – 160 с.

УДК 821 (477) ”1917/…”
К 68

Володимир Короленко «Сліпий музикант»

Петрик — єдиний син багатої дворянської родини Попельських — сліпий від народження. Його мати Анна Михайлівна любить і жаліє хлопчика, тому й виховує його як тендітну квітку. А дядько Максим, який в юності бився під прапором Гарібальді, намагається привчити Петрика до самостійності. Хлопчик починає пізнавати світ на дотик, і одного разу його пальці знаходять клавіші фортепіано. Ще не знаючи ціни своєму таланту, він іде з волоцюгами «шукати правду». І тільки любов тепер здатна примирити його зі світом зрячих.

Короленко, В. Сліпий музикант/ Володимир Короленко; пер. з рос. Т. Шкарупа; 2-ге вид. – Київ: Форс Україна, 2020. – 208 с.: іл.

УДК 821 (477) ”1917/…”
Н 70

Лариса Ніцой «Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку»

Головні герої, Василинка, Любомирчик та Олежка, відправляються на пошуки скарбу. Вони потрапляють у пригоду, не остання роль у якій випаде двом бабусям. Одна з них поведена на приготуванні та споживанні їжі, а друга – фанатка спорту та здорового способу життя. В сюжет цієї кумедної історії письменниця легко вплітає сучасну актуальну тему інвалідів у соціумі. Повість пересипана гумором, додає настрою та читається на одному диханні.

Ніцой, Л.Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку/ Ніцой Лариса. – К.: Видавництво Марка Мельника, 2020. – 192 с.

УДК 821 (437.3)
Ш 86

Павел Шрут «Шкарпеткожери завжди поряд»

У третій книзі вже відомо) шкарпеткожерської саги вирішується доля багатьох героїв, і не тільки шкарпеткожерів. Шалена боротьба за сфери впливу, гонитви й переслідування, підступні плани, таємничий голос, що поневолює всіх, раптові повороти у стосунках - ось що спіткає героїв у цій історії. Хто з них витримає випробування? Кого зваблять слава і гроші? Хто зрадить, а хто зрештою виявиться справжнім другом і буде «завжди поряд»?

Шрут, П. Шкарпеткожери завжди поряд / Павел Шрут; пер. з чеської О. Стукала; худ. Ґ. Міклінова. – Х.: ВД «ШКОЛА», 2018. – 232 с. – (Серія «Шкарпеткожери»).

УДК 821(410)
В 26

Голлі Вебб «Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про втрачену маску»

Юний детектив Мейзі Хітчінз має чергову нагоду проявити свою кмітливість. Цього разу вона розплутує справу про викрадення незвичайного предмета з колекції професора Тобіна. Перебираючи різноманітні версії та наражаючись на часом геть небезпечні пригоди, дівчинка виходить на правильний слід. На пошуки грабіжника Мейзі вирушає разом зі своїм другом Джорджем та песиком Едді.

Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про втрачену маску/ Голлі Вебб; пер. з англ. А.Жищинської; 2-ге вид.– Київ: Форс Україна, 2020. – 176 с.

УДК 821 (477)”1917/…”
Г 12

Олександр Гаврош «Врятувати Тараса Шевченка»

Фантастична повість Олександра Гавроша «Врятувати Тараса Шевченка» є продовженням книжки «Музей пригод», яка вийшла друком у видавництві «Фоліо» 2018 року. Одного разу побачивши у Музеї Шевченка вже знайоме крісло-гойдалку — загадковий портал переміщення у часі, — директор Музею раритетів Роман Лук’янович Попадинець вирішує відправитися у ХІХ століття, щоб урятувати Тараса Григоровича від 10-річного заслання у казахські степи. Разом з ним вирушають у мандри часом син Попадинця Ясь та юна хранителька музейних фондів Яна Приймак. Героям доведеться пережити цілий калейдоскоп карколомних пригод — вони побувають у Києві ХІХ століття, познайомляться з Афанасьєвим, який згодом стане Афанасьєвим-Чужбинським, поспілкуються із самим Великим Кобзарем...

Гаврош, О. Д. Врятувати Тараса Шевченка/ Олександр Гаврош; худож.-ілюстратор Т. Г. Копитова; худож. -оформлювч Д. О. Чмуж. – Харків: Фоліо, 2020. – 156 с.: іл. – (Машина часу).

УДК 821 (492)
М 50

Тоска Ментен «Мій братик Мумія і золотий скарабей»

Лишень спробуй уявити собі: ти — звичайний хлопчисько з найнуднішого в світі нідерландського села. Одного вечора ти заходиш до своєї кімнати, відчуваєш сморід, роззираєшся і бачиш, що в твоєму ліжку лежить мумія. Що б ти зробив? Звісно, спочатку не на жарт злякався б. А тоді заплющив би очі, порахував до десяти і сподівався б, що коли їх розплю¬щиш, моторошна потворка зникне. Однак уяви, що через десять секунд мумія усе ще лежить у твоєму ліжку... і через десять хвилину теж!.. Це перша книжка популярної серії «Мій братик мумія», яку кілька років тому написала відома нідерландська дитяча письменниця Тоска Ментен. За її мотивами знято одноймен¬ний фільм і поставлено дитячий мюзикл. Переклад книжки вийшов у багатьох країнах світу. На сьогодні в Нідерландах опубліковано 10 книжок про пригоди єгипетського хлопчика-мумії на ім'я Думмі та його друга Хооса.

Ментен, Т. Мій братик мумія і золотий скарабей [повість]/ Тоска Ментен; пер. з нідерл. І. Коваль. – К.: А-БА-Ба-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 248 с.

УДК 821 (477)”1917/…”
Г 12

Олександр Гаврош «Музей Пригод»

Героям фантастичної повісті Олександра Гавроша вдалося знайти загадковий портал переміщення у часі: він – у нещодавно виявленій потайній музейній кімнаті, куди будь-що-будь вирішив потрапити письменник-початківець Мирон Клаповух. Задля втілення своїх планів він, оманою й хитрістю, намагається залучити до них головну героїню – юну берегиню Музею раритетів Яну Приймак... До кімнати потрапляє і Роман Лук'янович, директор музею... А там є дивне крісло-гойдалка: якщо в нього сісти і розкрутитися, то... опинишся у XVII столітті! Де чекають дивовижні пригоди і знайомство з мешканцями Києво-Печерської лаври тих часів, з самим Памвою Бериндою! Чи всі повернуться у сьогодення, чи прихоплять на згадку «пам'ятку з минулого» – дізнаєтеся, прочитавши цю цікаву книжку.

Гаврош, О. Д. Музей Пригод/ Олександр Гаврош; худож.-ілюстратор А. Босенко; худож. -оформлювач О. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2018. – 122 с.: іл. – (Машина часу).

   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12    13    14