ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Цікаві надходження

Марія Рубан «Марія Примаченко»

Відділ мистецтв ХОБЮ продовжує знайомити з відомими людьми українського мистецтва, та представляє книгу Марії Рубан про видатну українську народну художницю Марію Примаченко. Історія її успіху – приклад того, що талант, невпинна праця, а головне віра у свою справу перемагають будь-які випробування долі… Книга отримана від Українського інституту книги в рамках Програми поповнення фондів публічних бібліотек.

Лора Маршалл «Запит на дружбу»

В минулому майже кожної людини є епізоди, якими вона, м'яко кажучи, не пишається. А якщо вже бути відвертим, то ці моменти кожен із нас волів би забути. В житті сорокарічної Луїзи такий епізод також був. І, попри те, що відтоді минуло двадцять з гаком років, пам'ятає вона його аж як добре. Роман британської письменниці Лори Маршалл «Запит на дружбу» отриман від Українського інституту книги в рамках Програми поповнення фондів публічних бібліотек.

УДК 821 (477) ”1917/…”
Д 31

Оксана Демченко «Брехливе мишеня»

Немає кращого вихователя і психолога, ніж якісна дитяча література! Покоління за поколінням зростали на її чудових зразках. Пропонуємо вам серію книжок, що допоможуть вашій дитині навчитися добру, позбавитися зайвих страхів, шкідливих звичок, розвинути чуйність і доброзичливість.

Демченко, О. Брехливе мишеня [казка]/ О. Ю. Демченко; худож. О. А. Бугренкова. – Харків: Ранок, 2020. – 24 с. – (Серія «Моя казкотерапія»).

УДК 821 (477)
Т 19

Світлана Тараторіна «Оця Марія звірів малювала»

Коли все котиться шкереберть, варто дістати фарби, покликати на допомогу фантастичних звірів і стати в оборону рідного дому. Тому що мрії здатні рятувати. Особливо якщо ти художниця з Болотні.
І нехай Марія ще не знає, але одного дня її картини прославлять Україну.

Тараторіна, С. Оця Марія звірів малювала / CвітланаТраторіна. – Київ: Видавництво, 2020. – 68 с.

УДК 821(450)
К 19

Ервін Мозер «Манюній. Велика книжка про маленького слоника»

Історія розповідає про слоника, який загубився і шукає свою сім’ю. Мандруючи, дуже маленьке і безмежно чарівне, зворушливе слоненя відкриває для себе дуже великий світ, зустрічає нових друзів.

Мозер, Е. Манюній. Велика книжка про маленького слоника/ Ервін Мозер; пер. з нім. Ваховська Неля. – Чернівці: Книги - XXI, 2019. – 128 с.

УДК 821 (477)”1917/…”
Н 56

Всеволод Нестайко «Дивовижні пригоди в лісовій школі: Сонце серед ночі. Пригоди в Павутинні»

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

Нестайко, В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Сонце серед ночі. Пригоди в Павутинні / Всеволод Нестайко; мал. В. Харченка. – Харків: ВД «ШОЛА», 2020. – 208 с.: іл. - (Серія “Дитячий бестселер”).

УДК 821(410)
В 26

Голлі Вебб «Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про сліпого жука»

У загадковому і, здавалося би, безнадійному зникненні коштовної прикраси містера Дакре визрівають нові деталі. Однак помітити їх удається лишень маленькій і допитливій дівчинці Мейзі Хітчінз. Попри страх і небезпеку кмітливе й завзяте дівча-детектив розпочинає боротися із несправедливістю і підступністю дорослого світу.

Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про сліпого жука/ Голлі Вебб; пер. з англ. Ю.Підгорної. – Київ: Форс Україна, 2020. – 176 с.

УДК 821 (410)
Д 44

Енн Діґбі «Требінзон. Другий семестр»

У другому семестрі Ребекка абсолютно не розуміє поведінки Тіш. Її настрій змінюється по кілька разів на день, вона намагається контролювати життя Сью і серйозно підставляє Ребекку перед усію школою. Що сталося з доброю, милою Тіш? Невже все через бажання обіймати важливу посаду в школі? Хіба це важливіше за дружбу?

Діґбі, Е. Требінзон. Другий семестр/ Енн Діґбі;пер. з англ. О. Ю. Григорович. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 192 с.: іл. – (Серія «Требінзон»).

УДК 51(0.053.2)
С 88

Колін Стюарт «Чудові числа і круті розрахунки»

Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги. Виконуючи завдання, що подані в захоплюючій формі, малюк буде вчитися порівнювати і класифікувати предмети, будувати упорядковані ряди за зростанням або зменшуванням, знаходити закономірності, а головне і отримувати задоволення від процесу пізнання.

Стюарт, К. Чудові числа і круті розрахунки / Колін Стюарт; пер. з англ. О. М. Чмовж; іл. А. Брандов. – Харків: Видавництво “Талант”, 2020. – 80с. – (Серія «Квест STEAM»).

УДК 821 (477) ”1917/…”
К 67

Тетяна Корнієнко «Недоторка»

Одинока дівчинка йде по тротуару. Під парасолькою. Сама-саміська. Темненька така. І доріжка перед нею в потемку. І парасоля нічогенька - величезна. І на неї з неба сиплються квіти. Багато різних: ромашки, волошки, маки. Яскраві, красиві, живі. Сиплються, б’ються об чорну тканину і падають набік. Але квіти мають падати на голову, якщо вже хтось тебе ними обсипає, а не на парасольку! Як знайти силу відмовитися від своєї парасольки? Чому дорослі не помічають, що діти виросли, що в них може бути своя власна думка, своє власне життя? Чому мами ображаються на правду та ховаються на кухні? Скільки треба бути знайомими, щоб розпочати дружбу? Коли можна закохуватися?
Подібні питання часто виникають у підлітків. Відповіді на них можна шукати в правильних книгах.

Корнієнко, Т. Недоторка: психологічна казка / Тетяна Корнієнко. – К.: Час майстрів, 2019. – 104 с.:іл. – (Серія «Рекомендуємо прочитати». Підсерія «Перше кохання»).

УДК 821 (477) ”1917/…”
П 84

Тарас Прохасько «Так, але…»

Тарас Прохасько, який віддавна обіцяє нам написати роман, знову його не написав. Зате написав – у своєму ні з ким не сплутувальному стилі – серію шкіців чи, може, есеїв. Про що? Про одне й те саме: про майбутнє, яке було давно, і про все, що вже є, але не знати, як довго ще буде. Зокрема – про такі прості речі, як балькони й фіранки, світло й каміння, гойдалки й туалети, проходи містом і знімання фільму в Карпатах, формула щастя і фактор впливу, бабінтон і зельбсферштендліх тощо. А також про те, що спати треба уважно, снідати – по-своєму, а дивитися – зміщуючи візир. Так, але не це тут головне. Бо головний тут – тип оповіді, в якому рефлексії стають елементами сюжету й оприявнюються не як написані постфактум, а як проговорені в момент народження. І тому ніякі це не шкіци й не есеї, а оповідання в найстрогішому значенні цього слова.

Прохасько, Т. Так, але…[текст] / Тарас Прохасько. – Чернівці: Меридіан Черновіц, 2019. – 152 с.

УДК 821 (485)
Б 19

Фредрік Бакман «Моя бабуся просить їй вибачити»

Ельзі – сім, і вона не така, як інші. Її Бабуні – сімдесят сім, і вона неймовірно шалена. А ще бабуся для Ельзи найкращий – і єдиний – друг. Щоночі Ельза ховається від світу в бабусиних історіях про Країну-Спросоння та Королівство Міамас, де ніхто не мусить бути «нормальним». Та коли Бабуня помирає й залишається жити лише в листах, написаних до тих, перед ким вона відчувала провину, – ось тоді й починається найбільша Ельзина пригода... «Моя бабуся просить їй вибачити» – книжка про життя: сумне й смішне, болюче й захопливе водночас, а також про одне з найважливіших прав людини – право бути інакшим.

Бакман, Ф. Моя бабуся просить їй вибачити/ пер. з англ. Ольги Захарченко. – Київ: КНИГОЛАВ, 2020. – 416 с. – (Серія «Полиця бестселер»).

УДК 821(410)
В 26

Голлі Вебб «Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про кішку-привида»

Будинок з поганою славою, загадкове зникнення дорогих речей, привиди, таємничі звуки й запахи — це далеко не всі пригоди, що трапляються з дівчинкою-детективом Мейзі Хітчінс, її подружкою Еліс і песиком Едді під час відпочинку за містом. Уперше в житті юний детектив виїжджає з Лондона, та ще й на паротязі! Як і завжди, Мейзі не сидить склавши руки й розплутує справи, на які, здавалося б, немає ради, і в цьому їй не можуть завадити ані чутки про хвороби й жахіття, ані примхи міс Сайдботем, ані несподівана потреба виконувати всю хатню роботу. Отож якщо не боїтеся привидів, то гайда разом із Мейзі та її друзями у Вістерія-лодж!

Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про кішку-привида/ Голлі Вебб; пер. з англ. О. Бабушко; 2-ге вид. – Київ: Форс Україна, 2020. – 176 с.

УДК 821(410)
А 65

Софі Андерсон «Хатина на курячий лапах»

На перший погляд, Маринка — звичайна дванадцятирічна дівчинка, допитлива, кмітлива й доволі симпатична Але в неї й досі немає друзів. Важко з кимось потоваришувати, якщо твій будинок має курячі лапи і зривається з одного місця на інше, коли йому заманеться.
До того ж навколо нього завжди вештаються мертві, яких твоя бабуся (до речі, справжня Баба Яга!) випроваджує на той світ. Не дивно, що Маринка не в захваті від перспективи стати наступною Ягою і весь час піклуватися про мертвих. Її найзаповітніша мрія — бути серед живих!

Андерсон, С. Хатина на курячих лапах / Софі Андерсон; пер. з англ. Ігоря Андерсон; пер. з англ. Ігоря Андрущенка. – Харків: Вид-во «Жорж», 2019. – 344 с.

   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12    13    14