ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Цікаві надходження

"Львів. Кава. Любов" Галини Вдовиченко

Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші — гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів... Думками, які народжуються за горнятком кави, діляться Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Вікторія Гранецька, Дара Корній та інші автори.

УДК 618.2
О 87

Камілла Оттерлей «Привіт, маля!»

Що відбувається у маминому животику? Як маля росте й розвивається тиждень за тижнем? Як дорослі й малі чекають на поповнення в родині? Гарно ілюстрована книжка-довідник для всієї родини про маленьке дитятко, що от-от з’явиться на світ і стане новою людиною. У цій книзі ми зустрічаємо маму, тата, Старшого брата і Меншу сестричку — і Маля у маминому животику. Книжка написана як для дітей, у яких незабаром з’явиться молодший братик чи сестричка, так і для всієї родини. Читаючи її, можна дізнатися багато корисного, а ще — поговорити про те, що турбує усіх членів родини.

Оттерлей, К. Привіт, маля! / Камілла Оттерлей; пер. з норвезької І. Сабор. – Х.: Видавництво «Крокус», 2020. – 40 с.: іл.

УДК 821 (430)
П 36

Клавдія Пічман «Хмара»

Коли втрачаєш близьку людину, тебе сповнюють невимовний біль і розпач, усе навколо здається неважливим. Так і 16-річна Емма не може пережити смерть меншого братика. Ще й батьки на межі розлучення. І тут у її житті з’являється загадковий хлопець із соціальної мережі – Пол. Він теж втратив маму, тож допомагає Еммі впоратися з її переживаннями. Вони листуються в чаті, розмовляють через скайп, та дівчині цього замало. Вона прагне побачити Пола, поспілкуватися з ним віч-на-віч. Зі своїм другом Метом, який також усіляко намагається підтримати Емму, вона вирушає до Шотландії, де мешкає її інтернет-приятель. Але там на неї чекає несподіванка...

Пічман, К. Хмара / Клавдія Пічман; пер. з нім. Н. М. Спесивцева. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019. – 336 с.

УДК 821 (73)
А 38

Діана Акерман «Дружина доглядача зоопарку»

У книзі "Дружина доглядача зоопарку" Діана Акерман блискавично, з гумором та безкінечним співчуттям до своїх героїв втілила справжню історію війни та величі людського духу. У ній розповідається про героїчне подружжя Жабінських, власників Варшавського зоопарку, які під час Другої Світової війни ховали у розорених вольєрах людей із єврейського гетто і таким чином врятували близько трьохсот людських життів. Ця приголомшлива розповідь про людей та тварин, про глибокі зв'язки між людиною та природою; гімн красі, таємниці та незнищенності життя.

Акерман, Д. Дружина доглядача зоопарку/ Діана Акерман; пер. з англ. К. Дем’янчук, О. Бершадська. – Київ:BOOKCHEF, 2020. – 336 с.

УДК 087.5
Б 96

Кристина Б’єрк, Лена Андерсон «Ліннея в саду художника»

Героїня книжки маленька дівчинка Ліннея разом зі своїм другом садівником Блюмквістом вирушає в дивовижну мандрівку – на батьківщину знаменитого Клода Моне. Побувають вони в музеї художника, постоять на японському місточку і на власні очі побачать лілеї, що їх він так любив малювати, його сад, будинок. Познайомляться навіть із його правнуком!

Б’єрк, К. Ліннея в саду художника / Кристина Б’єрк, Лена Андерсон; пер. зі швед. Г. Кирпи. – Харків: Видавництво «Крокус», 2019. – 50 с.: іл.

УДК 821
М 29

Василь Марочко «Йосип Сталин»

У праці висвітлено тактико-стратегічний задум сталінської політики хлібозаготівлі, особисту участь Сталіна у «розверстанні» обсягів примусового вилучення селянського хліба, республіканських та обласних планів заготівлі, ініціювання кремлівським володарем судових репресій проти так званих «ухильників» і «саботажників».

Марочко, В. Йосип Сталин – фельдмаршал голодомору / Василь Морочко. – К.: Видавець Мельник М. Ю. , 2020. – 104 с.

УДК 821 (477)”1917/…”
М 50

Зірка Мензатюк «Зелені чари»

У книзі розповідається про знані й маловідомі рослини України, пов’язані з ними легенди, повір’я, народні звичаї, про їхні чарівні й реальні властивості, про дива України – Долину нарцисів, заповідні тисові гаї та інші. Особливу увагу приділено релігійним легендам про рослини, а також пов’язаним з різними квітами цікавим бувальщинам з життя видатних українців.

Мензатюк, З. Зелені чари: оповідання / Зірка Мензатюк; вид. друге, переробл. і доповн. - Чернівці: «Букрек», 2020. – 120 с.: іл.

УДК 821 (73)
Б 41

Лі Бейкон «Остання людина»

Настав день, коли світ захопили роботи. Людство занепало. Планета Земля змінилася до невпізнанності. Кібермайбутнє з коміксів стало реальністю.
Дванадцятирічний робот XR935 вважає, що це ідеальний світ ніяких війн, злочинів, екологічних катастроф. Ніщо й ніколи не виходить із ладу. Аж доки XR_935 не стикається з нею — дівчинкою на ім’я Емма. Хоча це неможливо, проте Емма — цілком реальна людина. І вона дещо шукає загадкову точку на карті. Їй конче потрібно туди дістатися. От тільки як це зробити у світі, де бути людиною заборонено? Може, допомога дівчинці — це шанс дізнатися про те, чому Емма — та людина, якій удалося вижити...

Бейкон, Л. Остання людина / Лі Бейкон; пер. з англ. Ю. Підгорної. – Х.: Vivat, 2020. – 272 с.: іл. – (Серія «Книжкова полиця підлітка»).

УДК 821 (410)
Г 19

Ерін Гантер «Коти-вояки. Пророцтво Синьозірки»

Напруга між Кланами лісових котів зростає. Громові вояки мусять довести свою силу, щоб зберегти територію і здобич від зазіхань зголоднілих сусідів. У ці непрості часи у Клані народжується кішечка Синютка. Зореклан пророчить їй велике майбутнє: вона стане сильною, як вогонь, і проведе Громових котів крізь наи_темніші часи. Та перш ніж сповниться пророцтво, Синютка має пройти власний шлях випробувань, сповнений болісних втрат, сумнівів і складних рішень. І навіть коли зрештою засяє велич могутньої провідниці Синьозірки, темні таємниці минулого не залишать її у спокої до останнього дня.

Гантер, Ерін. Коти-вояки. Пророцтво Синьозірки/ Ерін Гантер; пер. з англ. К. Дудки, О. Українця; худ. О. Панченко. – Х.: АССА, 2020. – 560 с. – (Серія «Коти-вояки»).

УДК 929 Гулак-Артемовський
П 30

«Петро Гулак-Артемовський»

Серед тих, хто продовжив реалістичні традиції Івана Котляревського, хто закладав основи нової української літератури, почесне місце належить Петрові Гулаку-Артемовському (1790—1865). Він створив чимало романтичних балад, віршованих і прозових послань, пе¬рекладів, віршів побутового характеру, проте здобув популярність перш за все як байкар-новатор.
Використовуючи скарби українського фольклору, його гумор, художні засоби, народну розмовну мову, поет створив і поширив жанр байки і приказки.

Петро Гулак-Артемовський / Ігор Коляда, Юлія Коляда, Олександр Кирієнко, Євген Биба; худож. – оформлювач С. М. Кошелєва. – Харків: Фоліо, 2019. – 120 с. – (Серія «Знамениті Українці» ).

УДК 52/53
Ч 42

Хорхе Чем, Даніел Вайтсон «Гадки не маємо. Подорож невідомим Всесвітом»

Історія науки — це історія безперервних революцій, які щоразу відкривають нам очі на довколишній світ. Чи зародилося б розумне життя, якби не вимерли динозаври? Чи існують інші виміри? Із чого складається 95 % Всесвіту? Ви не знайдете в цій книжці точних відповідей на ці запитання. Навіть більше — ви не знайдете їх ніде. Але те, що ми досі не знаємо багатьох фундаментальних істин, означає, що попереду нас чекають неймовірні відкриття. Ця дотепна книжка проведе крізь ще не розкриті таємниці фізики, космології та астрономії. Вона покаже, як мало ми знаємо про наш Всесвіт, і водночас допоможе трохи краще зрозуміти, як усе влаштовано.

Чем, Хорхе. Гадки не маємо. Подорож невідомим Всесвітом/ Хорхе Чем, Даніел Вайтсон; пер. з англ. Олександра Асташова. – К.: Наш формат, 2019. – 352 с.

УДК 54
Г 65

Ларрі Гонік, Крейґ Кріддл «Хімія»

Хімія — це наука про таємне, про невидиме, про приховане. Не дивно, що розкривали її секрети упродовж віків. Та це було того варте! Саме завдяки хімії з’явилася цивілізація; саме, зрозумівши основи цієї всемогутньої науки, люди навчилися переробляти та зберігати продукти харчування, переганяти нафту, виготовляти будівельні матеріали, пластмаси, добрива, тканини, синтезувати ліки… У цій чудовій книжці з кумедними малюнками читач дізнається про історію хімії, ознайомиться з атомною теорією речовини та з найважливішими темами фізичної й органічної хімії, біохімії, хімії навколишнього середовища, електрохімії… Ще ніколи про такі складні поняття не говорили так коротко, доступно й невимушено.

Гонік, Л. Ф. Хімія / Ларрі Гонік, Крейґ Кріддл; пер. з англ. Світлана Попадюк; худож. Ларрі Гонік. – Київ: Рідна мова, 2020. – 256 с.: іл. – (Серія «Наука в коміксах»).

УДК 821 (477)”1917/…”
С 31

Олег Сенцов «Маркетер»

Ім’я Олега Сенцова, кінорежисера, сценариста, письменника, громадського активіста, ув’язненого 2014 року в Криму та засудженого до 20-ти років за звинуваченням у тероризмі, сьогодні відоме кожному українцеві. «Маркетер» — збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки: складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів’я — звичні складові життя молоді, яка здобуває знання. Початок дев’яностих. Зміна цінностей. Руйнування стереотипів. Становлення. Загартовування душі й характеру. Любов, дружба, виживання і бізнес... Вдумливий та уважний читач знайде все це у новій книжці Олега Сенцова. Переклад українською мовою поданий поруч із оригіналом.

Сенцов, О. Маркетер: коротка проза / Олег Сенцов; пер. з рос. Сергія Осоки. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 376 с.

   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12    13    14