ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Цікаві надходження

«ВІДОМІ ЛЮДИ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА» серія «Знамениті українці»

Увага!!! Відеоогляд нових надходжень!!! Новинки у відділі мистецтв, отримані за програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги: кращі біографічні видання про великих і відомих українців, що добилися видатних успіхів у сфері КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА. Представляємо до вашої уваги віртуальну виставку «ВІДОМІ ЛЮДИ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА» серія «Знамениті українці».

"Добірка сучасних підліткових романів"

Друзі! Харківська обласна бібліотека для юнацтва презентує добірку сучасних підліткових романів. Зі сторінок книжок цієї серії письменниці звертаються до своїх читачів і спілкуються з ними максимально відверто й чемно. Це - захоплива й сповнена теплого гумору серія книжок про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою. А ще авторки дарують підліткам таке важливе спілкування зі своїми ровесниками - героями твору.

УДК 087.5
Ш 57

Емі Шилдс «Моя перша велика книжка. Чому»

Чому? Саме це запитання батьки повсякчас чують від своїх дітей. Перша велика книжка для маленьких «чомучок» від NationalGeographic допоможе батькам не обмежуватися відповіддю ТОМУ ЩО, а надати дитині зрозумілі і, головне, цікаві відповіді. Понад 300 яскравих кольорових малюнків нададуть можливість малечі побачити світ, який вона уявляє, задовольнити свою допитливість і розважитись. Запитання, подані після кожного розділу, сприяють закріпленню матеріалу, а поради батькам допоможуть надати дитині ще більше інформації. До того ж інтерактивні завдання дозволять дітям перевірити власні знання!

Шилдс, Е. Моя перша велика книжка. Чому / Емі Шилдс. – Харків: Vivat, 2019. – 128 с.: іл. – (Серія «Моя перша велика книжка Чому»).

УДК 811’0
Е 16

Деніел Еверетт «Походження мови. Як ми навчилися говорити»

У всіх мов світу є бодай кілька спільних елементів, наприклад, назви речей або подій, способи поєднання звуків і слів. Утім мови мають між собою більше відмінного, ніж схожого, стверджує автор цієї книжки. Вони поступово розвинулися з окремих культур, одночасно об’єднуючи людей у тісні спільноти та пристосовуючись до їхніх потреб. Коли людина навчилася говорити? Якою була перша людська мова? Як розвивалися мови світу? У цій книжці автор змальовує захопливу еволюцію — від появи перших слів до більш ніж 7000 окремих мов, якими людство спілкується нині.

Еверетт, Д. Походження мови. Як ми навчилися говорити / Деніел Еверетт; пер. з англ. Геннадій Шпак. – К.: Наш формат, 2019. – 344 с.

УДК 53
Г 65

Ларрі Гонік, Арт Гафман «Фізика»

Щоб почати говорити мовою формул, як Фейнман і Ландау, потрібно вивчити основи. Ця книжка в захопливій формі знайомить з основними фізичними явищами і законами. Арістотель і Галілей, Ньютон і Максвелл, Ейнштейн і Фейнман — визнані генії людства, які зробили величезний внесок у розвиток фізики, і в цьому унікальному посібнику пояснюється, в чому він полягає. Тут порушено широкий спектр тем: механіка, електрика, теорія відносності, квантова електродинаміка. Доступність і оригінальний науковий рівень викладу гарантує успіх у вивченні однієї з найцікавіших дисциплін, тісно пов'язаної з різноманітними галузями, і передусім з технікою.

Гонік, Л. Фізика / Ларрі Гонік, Арт Гафман; пер. з англ. Наталія Білоножко; худож. Ларрі Гонік. – Київ: Рідна мова, 2020. – 212 с.: іл. – (Серія «Наука в коміксах»).

УДК 929 Донцов
К 61

Ростислав Коломієць «Дмитро Донцов»

Дмитро Донцов (1883-1973) — видатний український мислитель, громадсько-політичний діяч, філософ, публіцист, літературознавець. Увійшов в історію як творець ідеології українського націоналізму. На неї спирались у своїй державотворчій діяльності Гетьман України Павло Скоропадський, Головний отаман військ УНР Симон Петлюра, перший Голова Організації українських націоналістів Євген Коновалець, голова Проводу ОУН-Б Степан Бандера. На небезпеку націоналістичної діяльності Донцова вказував Ленін. На що Донцов відповів нищівною критикою політики радянської держави у національному питанні. Як літературознавець Донцов об’єднав навколо себе молодих поетів і письменників української еміграції, піддаючи їхню творчість глибокому літературознавчому аналізу, друкуючи їх, і «відкрив» нову сторінку в історії української літератури XX століття.

Коломієць, Р. Дмитро Донцов / Ростислав Коломієць. – Х.: Фоліо, 2020. – 119 с.: іл. – (Серія «Знамениті українці»).

УДК 579.2 (0.053.2)
П 75

«Пригоди Тимка у світі Бактерій»

Ваш малюк росте питайком? Він без угаву запитує, чому болить горло, чому треба їсти, навіщо надягати шкарпетки? А ще йому кортить зловити жука й посадити в коробочку чи поспостерігати за жабою? Тоді книжка «Пригоди Тимка у світі бактерій» саме для нього. Адже такі запитання і поведінка дитини свідчать про зацікавленість біологією. Певна річ, вона ще й слова такого не знає, але вже відчуває нестримний потяг до пізнання таємниць природи. За допомогою нашої книжки дитина познайомиться зі світом бактерій, знайде відповіді на згадані вище запитання і дізнається про безліч інших неймовірних речей. Матеріал у ній подано захопливо й цікаво, щоб навіть найвибагливіші питайки були задоволені. У книжці розповідають про факти, гіпотези, дослідження, але при цьому мова видання проста й цілком доступна. Зрозуміти, про що йдеться, дитині допоможуть яскраві малюнки, а також герої книжки.

Пригоди Тимка у світі бактерій / М. Косовська та інші; пер. з рос. І. Юрені, Д. Зоріної. – Харків: Моноліт, 2020. – 96 с.: іл.

УДК 502
Я 44

«Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя. 70 простих речей, які Ти можеш зробити для нашої планети»

Всім тваринам та середовищам існування, починаючи від жуків та метеликів, і до полярних ведмедів, потрібен наш захист.
У цій чудово ілюстрованій книзі, як діти, так і дорослі! дізнаються про тринадцять різних місць існування живої природи – сади, живоплоти, пустища, ліси, високогір’я, заболочені місця, узбережжя, прісні води, океани, савани, джунглі та гори, а також прості буденні способи захисту їх. Виявляється, допомогти їжачкам у власному саду дуже просто. Треба лише трохи креативності.
Книга складається з низки корисних лайфхаків, відкривши які та впроваджуючи в житті, можна досягти значного прориву в охороні навколишнього середовища.

Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя. 70 простих речей, які Ти можеш зробити для нашої планети/ Дж. Френч. – К.: Каламар, 2020. – 64 с.: іл.

УДК 821 (477)”1917/…”Cтус
Д 43

Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов «Заборонений: історія життя і боротьби Василя Стуса»

Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати помираючу від важкої хвороби жінку. Як виявилося важкохвора у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася зі Стусом, особливо в останні дні його життя. У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання. Чимало уваги приділено у романі й долі останньої рукописної збірки поета.

Дзюба, С. Заборонений: історія життя і боротьби Василя Стуса / Cергій Дзюба, Артемій Кірсанов. – Харків: Фабула, 2020. – 176 с.

УДК 821 (477)”1917/…”
С 31

Олег Сенцов «Другу також варто придбати»

Джим Гаррісон, головний герой книжки, господар дому, сидить у вбиральні й гортає майже «підпільні» журнальчики, його дружина — готує сніданок... Це мав бути звичайний день звичайних людей, та зненацька у місто розпочинається вторгнення: з глибин космосу, небайдужого до долі людської цивілізації, прилетів... рай. А хто ж не мріє про щасливий контакт із позаземним розумом і не вірить, що вищий інтелект — однозначно добрий? Навіть якщо його представники схожі на ящірок і прагнуть навернути землян — заради їхнього ж спасіння — до природного життя, а їхні методи щодалі більше нагадують «аборигенам» найстрашніші моменти земної історії...

Сенцов, О. Другу також варто придбати: роман / Олег Сенцов; пер. з рос. С. Осока. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 560 с.

УДК 821 (460)
Р 83

Карлос Руїс Сафон «Володар Туману»

Родина тринадцятирічного Макса переїздить до тихого прибережного містечка. Та з першого ж дня хлопець відчуває щось дивне. Ці старовинні будівлі та химерні вулички — наче живі. І ці скульптури — здалося, чи вони ворушаться? Стрілки годинників тут інколи починають рухатися у зворотному напрямку. А під час буревію з морського дна підіймаються затонулі кораблі. Загадкою оповита історія колишнього господаря будинку, де оселилася родина Макса. Та ось дивний доглядач маяка розповідає легенду про безжалісного й могутнього Володаря Туману, який століттями панував у цих краях. А тепер він повернувся, щоб зібрати борги минулого…

Руїс Сафон, К. Володар Туману: роман / Карлос Руїс Сафон; перекл. з ісп. С. Борщевського. – 2-ге вид. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 192 с.

УДК 821 (410)
Д 67

Джулія Дональдсон «Зоґ і летюча допомога»

Знайомтеся - летюча допомога у складі дракона, лицаря і принцеси Златки.
Кого вони врятують цього разу: сопливого лева, пригніченого єдинорога чи, може, попечену на сонці русалку?

Дональдсон, Д. Зоґ і летюча допомога/ Джулія Дональдсон; пер. з англ. В. Чернишенка. – Харків: Читаріум, 2019. – 32 с.: іл.

УДК 82 (477).09
Д 43

Іван Дзюба «Золота нитка: нариси про (не) знаних»

У цій книжці подано есеї про українських письменників різних часів і різної життєвої та політичної долі — але всі вони створювали ту традицію відповідальності перед своїм народом і пошуку нового слова, яку Ольга Кобилянська назвала «Золотою ниткою» української літератури.

Дзюба, І. Золота нитка: нариси про (не) знаних / Іван Дзюба; упор. Олексій Сінченко. – Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2020. – 392 с. – (Серія «Постаті культури»).

УДК 794.1 (0.053.2)
В 27

Іван Величко «Шахова абетка»

Ваша дитина мріє навчитися грати в шахи? Саме цей посібник допоможе легко, швидко і захопливо відкривати великий світ інтелектуальної гри. Шахи — це не лише настільна гра, це поєднання розумового і фізичного розвитку дитини, формування лідерських здібностей, становлення її як особистості. Книга містить матеріал для практичних занять.

Величко, І. Шахова абетка / Іван Величко. – Львів: «Апріорі», 2020. – 64 с.: іл.

УДК 821 (73)
Л 82

Марі Лу «Звіродухи. Дерево життя»

Остання книга неймовірної серії «Звіродухи» подарує вам стільки ж насолоди, як і попередні. Цього разу четверо друзів вирушають до серця землі, щоб урятувати Ердас. Віщі сни Конора пророкують загибель їхніх звіродухів, тому друзі готові до найважчих утрат. Що ж станеться наприкінці історії? Чи пристане Мейлін знову на бік Зелених Мантій? Чи звільнять загарбники Примата Ково із в’язниці? Чи буде переможено Гератон? Чи зостануться разом Конор, Абеке, Мейлін та Роллан? Дізнайтеся просто зараз.

Лу, М. Звіродухи. Дерево життя / Марі Лу; пер. з англ. І. В. Тимошенкова. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 272 с. – (Серія «Звіродухи»).

УДК 821 (73)
Г 34

Еббі Генлон «Дорі та реальна справжня подруга»

Дорі йде до школи. Старші брат і сестра, Люк і Вайолет, попереджають, що вигадану подружку Мері їй слід залишити вдома, а ще краще залишити вдома геть усю свою уяву! Дорі рішучо налаштована поводитися як "нормальна доросла дівчинка, що ніколи не встрягає в халепи", але в перший же день знайомиться з новою подружкою, дівчинкою з такою самою нестримною уявою та стилем. От як тільки переконати брата з сестрою, що вона все це не вигадує?

Генлон, Е. Дорі та реальна справжня подруга / Еббі Генлон; пер. з англ. М. Пухлій. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2020. – 160 с.

УДК 821 (477) “1917/…”
Н 65

Анастасія Нікуліна «Зграя»

Львівська спека плавить асфальт. Їм — майже вісімнадцять, і в кожного є що приховувати. П’ятеро хлопців щодня кидають виклик міським висоткам і самим собі. Паркур — це стиль життя, челендж — постійно робити неможливе. Адже, коли ти трейсер, меж не існує: є лише перешкоди. Загадкова незнайомка Таша — новий друг чи ще одне випробування? Чи зможуть вони протистояти небезпеці й подолати власні страхи? Без команди їм буде важко, але разом вони завжди сильніші, разом вони — «Зграя».

Нікуліна, А. Зграя: роман-виклик / Анастасія Нікуліна; передм. М. Кідрука. – Х.: Віват, 2018. – 320 с. – (Серія «Книжкова полиця підлітка»).

   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12    13    14