ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Нові надходження

«Історія українських традиційних прикрас»

Пропонуємо ознайомитись з книгою Галини Стельмащук та Ганни Врочинської «Історія українських традиційних прикрас». Тут зібрана й науково осмислена історія українських прикрас від найдавніших часів до сучасності: створення, використання, призначення, символіка, традиції. Видання отримано в межах програми поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги.

«Фактор кохання»

Фонд нашої бібліотеки поповнився сучасною європейською підлітковою літературою завдяки Українському інституту книги. Отже, зустрічайте: «Фактор кохання» — першу книгу трилогії Анни Лачиної. Історія про дорослішання та пошук справжніх почуттів.

УДК 821(430)
Ф 44

Маріо Феслер “Ліззі Карбон та клуб невдах”

Дівчину Ліззі Карбон, як на лихо, переслідують невдачі. А хто ж любить таких, як вона? Таким доля прописана наперед — пасти задніх, ховати очі, присоромлено червоніти й дружити хіба що зі щоденником...
Та одного дня оголошений дирекцією шкільний проект долучає її до компанії ще кількох нещасливців.
Цікаво, що за проект у них вийде?

Феслер, М. Ліззі Карбон та клуб невдах / Маріо Феслер; пер. з німецької М. Запорожець. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2019. – 224 с. – (Серія “Ліззі Карбон”).

УДК 821(477) “1917/…” З14

Любов Загоровська “На їхніх маленьких плечах…”

Герої оповідань молодої української письменниці – діти, які вже знають (хто з власного досвіду, хто з розповідей), що таке війна, страждання, самотність. Знають і розуміють серцем, що нині, коли на рідній землі йде війна, нікому не можна стояти осторонь цих подій, бути байдужим. Вони, як тільки можуть, допомагають захисникам Вітчизни.

Загоровська, Л. М. На їхніх маленьких плечах: оповідання/ Л. М. Загоровська; передм. О. Білозір; іл. студентів Київської дитячої академії мистецтв, обкл. О. Здор. – К.: Веселка, 2018. – 110 с.: іл.

УДК 821(410) К36

Джудіт Керр “Забудькувата киця Мона”

«Забудькувата киця Мона» – чарівно добра історія про трошки забудькувату та розгублену кицю Мону. Ця пухнаста завжди щось робила не так: то з’їсть чуже яйце, то потовче квіти, то телевізор не дасть дивитися, то забуде, де її дверцята в дім.
Одного дня їй так багато раз сказали: «Яка ж нестерпна кицька», що вона подумала – її ніхто не любить.

Керр, Джудіт. Забудькувата киця Мона/ Джудіт Керр; пер. з англ. О. Орлової. – Харків: Читаріум, 2018. – 40 с.: іл.

УДК 821(430) П 73

Пресс Г. Ю. “По гарячих слідах”

У цій захопливій книзі юні читачі як справжні детективи зможуть з’ясувати, де злодій сховав прикраси, куди поділася професорська валіза, хто такий Трипалий Джо, хто нишпорив уночі в наметі серед джунглів чи де стояла бочка з порохом. А ще — розшифрують головоломки, таємні послання, кросворди з підказками та різними доказами. За цими зачіпками вони й вийдуть на слід злочинців.

Пресс, Г. Ю. По гарячих слідах / Ганс Юрген Пресс; худож. Г. Ю. Пресс; пер. з німецької І. С. Андрієнко-Фрідріх. – Харків: ВД “Школа”, 2020. – 128 с. – (Серія “Детективний квест”).

УДК 821(438) П 14

Марцін Палаш “Ельф всемогутній”

Ельф, собака з притулку, під час канікул виїхав зі своєю новою сім'єю на море. Але от халепа! У перший же день виявилося, що хтось вкрав пансіонат для відпочинку, а в іншому живе якесь підозріле суспільство, до того ж хтось пограбував місцевий Музей бурштину! На щастя, Ельф і приручені їм люди люблять кримінальні загадки, тому відразу розпочали слідство, яке вилилося в захоплюючу і небезпечну пригоду.

Палаш, М. Ельф всемогутній / М. Палаш; худож. К. Колодзей; пер. з польської І. Тучапскої. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2019. – 176 с. – (Серія “Кудлаті історії”).

УДК 821(485) В 53

Юйя Вісландер “Як мама Му будувала хату”

Юйя Вісландер пише казки у співавторстві зі своїм чоловіком Томасом. У 2005 році подружжя нагородили премією імені Астрід Ліндгрен. Ілюстрації до книг про пригоди Мами Му – це окрема історія! Ви ж любите дідуся Петсона і кота Фіндуса? Так от! Книги Юйї Вісландер намалював «батько» Петсона і Фіндуса, неперевершений Свен Нордквіст! Ви одразу впізнаєте його дотепні малюнки з неймовірною кількістю деталей!

Вісландер, Юйя. Як мама Му будувала хату/ Ю. Вісландер, Т. Вісландер: пер. зі швед. Г. Кирпи. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2020. – 32 с.

УДК 821(477) “1917/…” К 43

В. Кириченко. Ю. Нікітінський “Страшенно-хуліганська книжка”

Якось письменники Віталій Кириченко і Юрій Нікітінський пішли в похід із наметами, та ще й власних дітей прихопити встигли. А що робити в поході вночі, сидячи біля багаття? Звичайно, розповідати історії. І звичайно, страшенні! А як же діти? Адже вони можуть злякатися! Ну, по-перше, дітей можна вкласти спати, по-друге, історії можуть бути страшенно-веселими й страшенно-хуліганськими! Саме такі й розповіли один одному Віталій і Юрій. Ще й книжку потім написали. Читати цю книжку слід по-особливому: знайдіть якомога темніший куток, ліхтарик з непевним бентежним світлом і дзеркало. Поставте дзеркало перед собою, ліхтарик притуліть до підборіддя, щоб він світив знизу вгору, й починайте читати...

Кириченко В. Ю. Страшенно-хуліганська книжка / В. Ю. Кириченко, Ю. Нікітінський. – К.: Час майстрів, 2019. – 108 с.: іл. – (Серія “Рекомендуємо почитати”).

УДК 821(477)”1917/…”
Н 72

Тетяна Новацька-Тітаренко “Завтра новий день, або На гілці старої яблуні”

Маргарита мріє мати те, що для багатьох її однолітків норма: брендові модні речі, дорогі ґаджети, заможних батьків. А ще хоче не проводити вихідні та канікули в селі, а тусити разом із друзями в місті. І звісно, задивляється на найвродливішого хлопця в школі — Ігоря. Сумує, що замість дискотек чи зустрічей з подружкою Нелею вимушена їздити з дідусем Степаном у село. Там на неї вірно чекає друг Вітька. Але хіба він просто друг? Чи між ними щось більше, скажімо, кохання? Бо саме так вирішують однокласники й беруть Ритку на кпини. І все б нічого, але й Неля приєднується до гурту, насміхається з Рити. І це справді жорстоко. Несправедливо.

Новацька-Тітаренко, Тетяна. Завтра новий день, або На гілці старої яблуні / Тетяна Новацька-Тітаренко; іл. Надії Міцкевич. – К.: Час майстрів, 2020. – 80 с.: іл. – (Серія “Рекомендуємо прочитати”).

УДК 821(94) С 74

Рейчел Спретт “Діти шпигунки. Мисливці на тарганів”

Життя трьох підлітків — Ейпріл, Фіна та Джо, яке різко змінюється, коли одного дня раптово зникає їхня мама. Розгублені і з купою запитань без відповідей, діти мають переїхати до тата. Життя у новому містечку виявляється непростим. Дітям потрібно не лише порозумітися з татом, але й влитися у нову громаду. На заваді останньому стає низка таємничих злочинів. Перед щорічними тарганячими перегонами — найпопулярнішою розвагою для містян — хтось починає справжнє полювання на рудовусих учасників. Для новачків є справою честі з’ясувати, хто за цим стоїть, і очистити своє ім’я від підозр. Разом із новою сусідкою Лореттою та бешкетним песиком Гарбузом діти беруться за розслідування...

Спретт, Р. Діти шпигунки. Мисливці на тарганів / Р. Спретт; пер. з англ. Олександра Плевака. – Київ: Книголав, 2020. – 272 с. – (Серія “Дитяча полиця”)

УДК 821(477) – 92 Г 94

Наталя Гуменюк “Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму”

Загублений острів — це збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися.
Ця книжка є справжнім голосом анексованого Криму, його багатоголоссям, в якому окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

Гуменюк, Наталя. Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму / Наталя Гуменюк. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 312 с.

УДК 821(450) С 88

Джеренімо Стілтон “Льодовиковий період”

Джеронімо Стілтон є редактором газети “Гризун” – найвідомішого видання на Мишачому острові. На дозвіллі він полюбляє розповідати веселі та повчальні історії. Але часто Джеронімо доводиться мати справу зі своїми найгіршими ворогами – котами-піратами. Які винайшли спосіб подорожувати в часі, щоб змінювати історію на свою користь…У цій оповіді коти-пірати – Терсілла. Котордон III і Бонзо – випадково опинилися надто далеко в минулому – аж у льодовиковому періоді! Вони вирішили впіймати великого кошлатого мамонта й за допомогою Котольота перемістити його у наш час. Тож команді рятівників історії на чолі з Джеронімо Стілтоном також доведеться вирушити на багато тисяч років у минуле, щоб укотре перешкодити котам-піратам втілити свій шалений намір. Запрошуємо до мандрівки у минуле – в часи великого льодовикового періоду, лютих морозів, мамонтів. шаблезубих тигрів та первісних людей – неандертальців.

Стілтон, Джеронімо. Льодовиковий період / Джеронімо Стілтон; пер. з іт. – Львів: Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2020. – 48 с.: іл.

УДК 821(493) П 24

Володимир Рутківський. "Джури козака Швайки"

Смурфики теж святкують Різдво! Але при цьому, звичайно ж, не може обійтися без різноманітних пригод - іноді веселих, іноді не дуже. Та оскільки це Різдво, та ще й у чарівній країні, усі ці пригоди завжди добре закінчуються. У цій книзі ми розповімо вам аж про п'ять таких пригод:
«Ялинка» - що за Різдво без ялинки? Смурфетка попросила Лісоруба принести з лісу ялинку для Смурфенятка. Та виконати це прохання виявилося не дуже просто... «Смурф у сплячці» - один зі смурфів, Ледар, найбільше за все любить спати. Ось тому-то він і подружився з мишкою-сонею, а також з іншими цікавими героями. «Дивні сніговики» - ліпити сніговиків узимку люблять не тільки діти, а й смурфики. Але зліплені смурфиками сніговики бояться розтанути під час потепління, яке має настати. Тому вони вирушають у далеку країну вічної зими, та дорогою їм трапляється лихий чаклун Гаргамель.

Пейо. Різдво у смурфів / Пейо; пер. з фр. - Львів: Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2020. – 48 с.: іл..

   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12    13   14