ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Цікаві надходження

"Добірка дитячих та підліткових детективів"

Друзі! Харківська обласна бібліотека для юнацтва презентує добірку топових дитячих і підліткових детективів. Представлені видання отримані за програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги.
Запрошуємо до бібліотеки на найкращі новинки сучасної літератури.

"Моцарт 2.0"

Харківська обласна бібліотека для юнацтва долучається до масштабного проєкту #Дегустація_книжок. Ми пропонуємо відчути та "спробувати на смак" ласі шматочки кращих "літературних страв". Отже, до вашої уваги роман українського автора Доржа Бату "Моцарт 2.0". Звертаємо вашу увагу, що це видання є у доступним для читачів нашого закладу завдяки програмі поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги.

УДК 929 Енштейн
А 36

Волтер Айзексон “Енштейн. Життя і всесвіт генія”

Як працював розум цієї людини? Що зробило його генієм? Ця біографія Ейнштейна розповідає, як наукова фантазія винахідника виросла з його бунтівного характеру. Це захоплива історія про зв’язок між творчістю та свободою. Вона про те, як наділеному багатою уявою зухвалому клеркові патентного бюро, батькові сімейства у важкому шлюбі, який не міг отримати викладацьку роботу чи докторський ступінь, вдалося розгадати таємницю походження космосу, зазирнути в глибину таємниць атома і Всесвіту. Своїм успіхом Ейнштейн завдячував тому, що ставив під сумнів стійкі уявлення та захоплювався таємницями, які інші вважали банальними.

Айзексон, Волтер. Енштейн. Життя і всесвіт генія / пер. з англ. Микола Климчук. – 2-ге вид. – К.: Наш формат, 2020. – 528 с.

УДК 821(410)
С 47

Кім Слейтер “928 миль від дому”

14-літній Калум мріє стати кіносценаристом, але не дуже вірить, що це можливо у його маленькому містечку. Аж тут тато приводить додому свою нову дівчину і її сина. Виявляється, геть непросто вжитися з отаким хлопцем, який раптом стає твоїм братом, і з новою мамою. Водночас герой відчуває, що його зведений брат щось приховує. І Калум починає проводити розслідування... Проникливий роман британської письменниці, лауреатки численних літературних нагород Кім Слейтер «928 миль від дому» пропонує підліткам замислитися над проблемами міграції, ксенофобії, дискримінації, упереджень і булінгу та пропагує відкритість, прийняття й емпатію...

Слейтер, Кім. 928 миль від дому [ Текст]: повість / Кім Слейтер; пер. з англ. Ганни Лелів. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 320 с.

УДК 821(477) – 92
Г 94

Наталя Гуменюк “Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму”

Загублений острів — це збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися.

Гуменюк, Наталя. Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму / Наталя Гуменюк. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 312 с.

УДК 81’342,21
С 32

Олександра Сербенська “Голос і звуки рідної мови”

У книжці викладено матеріал, що поглиблює знання з фонетики та фонології, розширює обрії бачення природи нашого усного мовлення. Подано відомості про таке складне і багатоаспектне явище, як людський голос. Розкрито значення важливих елементів комунікації, пов’язаних із поняттями слухати – чути – мовчати. Переборюючи стереотипне уявлення про звук, авторка прагне показати сучасне розуміння цього феномену; звертає увагу на явище звукосимволізму, що десятиліттями було зігнороване як розділ науки про мову. Значну увагу зосереджено на основних параметрах такої характерної ознаки української мови, як милозвучність, а також на маловідомих нашій освіченій громадськості фактах, пов’язаних з історією створення нашої старослов’янської азбуки – кирилиці.

Сербенська, О. Голос і звуки рідноїмови / Олександра Сербенська. – Львів: Апріорі, 2020. – 280 с.

УДК 008
Л 59

Джек Ліндсі “Коротка історія культури. Від первісного суспільства до доби Відродження”

Слово «культура» використовується для називання всього, що лежить в основі життя спільноти. Автора книги насамперед цікавили різні форми самовиразу в мистецтві, літературі, науці й філософії. Він взяв собі за мету показати появу і розвиток глибинних схем, архетипів, що надають різним формам і творам значущості та зв’язаності. У творчості визначних діячів культури Джек Ліндсі виокремлює сутні моменти, щоб визначити, завдяки чому талант включається до загального процесу поступу суспільства. Чимало уваги приділено питанням генези різноманітних форм осягнення дійсності людиною.

Ліндсі, Джек. Коротка історія культури. Від первісного суспільства до доби Відродження / Джек Ліндсі; пер. з англ. В. та Л. Герасимчуків. – Київ: Мистецтво, 2020. – 431 с.: іл. –Укр. мова.

УДК 94(477)
К 78

Петро Кралюк “Історія України “без брому”. Розвиток державності на українських землях”

Книга Петра Кралюка «Історія України „без брому”. Розвиток державності на українських землях» розкриває історію державних змін на теренах України від прадавніх часів до нашого сьогодення. Усупереч висловлюванню відомого українського письменника і політика початку ХХ ст. Володимира Винниченка, мовляв, не можна українську історію читати без брому, тобто заспокійливого, автор акцентує увагу на тому, що бездержавність — явище, характерне для багатьох народів. Тому українці у своєму прагненні створити власну державу були далеко не одинокі.

Карлюк, П. М. Історія України “без брому”. Розвиток державності на українських землях / Петро Кралюк; худож. -оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. –Харків: Фоліо, 2020. – 424 с.: іл. – (Великий наук. проект).

УДК 821(410)
Б 62

Джорджія Бінг “Моллі Мун і чарівна книга гіпнозу”

Дівчинку Моллі Мун знайшли в картонній коробці й віддали до сиротинцю. Десять жахливих років прожила Моллі в притулку. Директорка всіляко принижувала дівчинку, учителі сварили, а інші діти насміхалися. Тим часом Моллі мріє про прекрасне життя. І ось одного дня до рук дівчинки потрапляє книга про гіпноз — і все неймовірно змінюється! І далі на неї чекають карколомні пригоди, блискуче життя... Проте на такий талант накинув оком злодій, який хоче скористатися здібностями Моллі для здійснення своїх чорних задумів...

Бінг, Дж. Моллі Мун і чарівна книга гіпнозу / Джорджія Бінг; перекл. з англ. Н. Косенко; іл. М. Пузиренко. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2020. – 304 с. – (Серія “Моллі Мун”).

УДК 821(438)
С 89

Дорота Сувальська «Сюзанка в мережі та в житті»

Невгамовна Сюзанка і дня прожити не може без пригод. А відтепер пригоди чекають на неї не тільки в житті... а й у мережі. Ще б пак! Адже її тато підключив безлімітний Інтернет і в їхньому домі відбулася справжня інформаційна революція. Отож Сюзанка освоюється в інтернет-чаті, щоби вистежити там злочинця, бо вона ж як-не-як — член Клубу супердетективів та його співзасновниця. А ще дівчинка стає комп’ютерним графіком, знаходить у мережі гарні тексти, здобуває знання та спілкується з друзями.

Сувальська, Д.Сюзанка в мережі та в житті / Дорота Сувальська; худож. Н. Кухарська; пер. з польської І. Тучапської. – Х.: ВД «ШКОЛА», 2018. – 224 с. – (Серія «Витівки Сюзанки»).

УДК 821(477) “1917/…”
Г 94

Наталя Гуменюк “Шуршик В. та інші”

Усі казкові пригоди, про які розповідає в цій книжці відома українська письменниця Надія Гуменюк, трапилися в Яринчиному саду. Сад цей, подарований дівчинці дідусем, незвичайний — іноді він стає чарівним часовим коридором, дивовижним переходом, через який дівчинка потрапляє у різні світи. В кожній з десяти філософсько- пригодницьких казок із захоплюючими сюжетами та незвичайними героями утверджується думка: для гармонії нашого світу дуже важливі і квітка, і цвіркунець, і равлик, і дерево, і людина, і вільна щаслива країна — всі вони у Всесвіті єдині, неповторні та всі потребують любові, розуміння і турботи.

Гуменюк, Наталя. Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду/ Наталя Гуменюк. – Тернопіль: Богдан, 2020. – 144с.: іл.

УДК 621(477)
Х 22

Андрій Харук “Зроблено в Україні”

Андрій Харук — доктор історичних наук, автор понад 200 наукових, науково-популярних та навчально-методичних публікацій. Коло його наукових інтересів охоплює історію військової техніки загалом та авіації й авіаційної промисловості зокрема, а також військову історію України.
Ця книжка розповідає про досягнення вітчизняної промисловості у чотирьох стихіях: на суші, морі, в повітрі та космосі — від перших паротягів, тракторів, танків, пароплавів до штучних супутників Землі та відомих у всьому світі літаків «Антей», «Руслан», «Мрія», а понад дві сотні ілюстрацій допоможуть читачам краще уявити могутні машини та механізми, що були створені в Україні.

Харук, А. І. Зроблено в Україні / Андрій Харук; худож.-оформлювач М. С. Мендор. – Харків: Фоліо, 2019. – 266 с.: іл.

УДК 926,6 + 929,9
У 45

“Україна: Герби та прапори”

Видавництвом Верховної Ради України спільно з Управлінням по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України випущено видання доопрацьованого і доповненого довідника «Україна: герби та прапори».
Нова книга містить понад 1340 кольорових зображень гербів і прапорів, які згідно з вимогами статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затверджені майже 800 рішеннями місцевих рад. Офіційна символіка Автономної Республіки Крим, 24 областей, міст Києва, Севастополя, 470 районів та 181 міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значень представлена у форматі інформативно-довідкового реєстру.

Україна: Герби та прапори. – К.: Парламентське вид-во, 2020. – 496 с.

УДК 821(492)
К 33

Гюс Кейер “Книга всіх речей”

Томас мешкає в Амстердамі, де в каналах плавають тропічні рибки, а горобці грають на сурмах. А може, їх бачить лише він? Бо Томас помічає те, чого не видно іншим. Та життя в нього нелегке. Бо крім дивовиж хлопчик бачить янголів, які затуляють очі, коли тато б'є маму. На щастя, поруч живе добра чарівниця – пані Ван Амерсфорт, яка відкриває йому чарівний світ книжок і музики, Еліза-Шкіряна-Нога розуміє його без слів, а Ісус приходить… просто погомоніти. Це одна з найкращих дитячих книжок Гюса Кейера, видатного сучасного письменника. лауреата найвищої літературної відзнаки в галузі дитячої літератури – премії Астрід Ліндгрен.

Кейер, Гюс. Книга всіх речей [Текст]: повість: для мол. та серед. шк. віку / Гюс Кейер; пер. з нідерл. Ярослава Довгополого; худож. Анна Данчишин. – Львів: Урбіно, 2019. – 152 с.: іл.

   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12    13    14