ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Цікаві надходження

УДК 821(493)
Н 85

Амелі Нотомб “Токійська Наречена”

Амелі приїздить у Японію, щоб пізнати культуру цієї країни та вивчити японську мову. Рінрі — японець, студент факультету французької філології. Вони обоє — немов люди із різних світів, але Рінрі закохується в цю дивну дівчину, таку близьку й далеку водночас. Амелі має мрію: зійти на Фудзіяму і зустріти на вершині цієї гори перші промені ранкової зорі. Лише так вона зможе глибше пізнати Японію і краще зрозуміти себе. Мрія Рінрі — одружитися з Амелі. Кожен із них іде до своєї мети, досягаючи власних вершин і пізнаючи себе, і врешті віднаходить щось більше, ніж кохання.

Нотомб, Амелі. Токійська наречена [Текст]: роман / Амелі Нотомб; пер. з фр. Павла Мигаля. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 160 с.

УДК 821(73)
Г 33

Ернест Гемінгвей “Мати і не мати”

Роман Ернеста Гемінґвея «Мати і не мати» — драматична історія рибалки Гаррі Морґана, чесного чоловіка, якому довелося порушити власні принципи і стати контрабандистом, щоб прогодувати сім’ю. Низка рішень приводить Гаррі у світ багатих розпусних яхтсменів, і він наважується взятися за дуже небезпечну справу. Цей гранично реалістичний роман Ернеста Гемінґвея висвітлює наслідки потужної економічної кризи — «Великої депресії», у його центрі — протиставлення багатства і бідності, людей, котрих злидні змушують ставати злочинцями, і тих, хто безтурботно насолоджується життям.

Гемінгвей, Ернест. Мати і не мати [Текст]: роман / ЕрнестГенгвей; пер. з англ. Вівтора Морозова. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. – 224 с.

УДК 821(450)
С 88

Джеренімо Стілтон “Льодовиковий період”

Джеронімо Стілтон є редактором газети “Гризун” – найвідомішого видання на Мишачому острові. На дозвіллі він полюбляє розповідати веселі та повчальні історії. Але часто Джеронімо доводиться мати справу зі своїми найгіршими ворогами – котами-піратами. Які винайшли спосіб подорожувати в часі, щоб змінювати історію на свою користь…У цій оповіді коти-пірати – Терсілла. Котордон III і Бонзо – випадково опинилися надто далеко в минулому – аж у льодовиковому періоді! Вони вирішили впіймати великого кошлатого мамонта й за допомогою Котольота перемістити його у наш час.

Стілтон, Джеронімо. Льодовиковий період / Джеронімо Стілтон; пер. з іт. – Львів: Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2020. – 48 с.: іл.

УДК 929 Франк
Д 40

Анна Франк “Графічна біографія”

Спираючись на унікальні історичні місця, архіви і безсумнівне джерело – Будинок Анни Франк в Амстердамі, – автори бестселерів Нью-Йорк Таймс Сід Джейкобсон та Ерні Колон створили першу авторизовану графічну біографію Анни Франк. Тут представлене життя батьків Анни, Едіт та Отто; перші роки життя Анни у Франкфурті; поширення нацизму; еміграцію Франків до Амстердама; війну та окупацію; життя Анни у таємній прибудові; зраду й арешт; її депортацію та смерть у Берґен-Бельзені; виживання батька Анни та публікація її вражаючого щоденника.

Джекобсон, Сід. Анна Франк. Графічна біографія / Сід Джекобсон та Ерні Колон; пер. з англ. Катерини Диси. – К.: Дух і Літера, 2019. – 160 с.: іл.

УДК 821(477) “1917/…” Г 37

Наталія Герасименко “Маня та інші”

Привіт, я українсько-баварська такса Маня! Якщо ви любите тварин та бажаєте від душі повеселитись, то саме для ВАС моя господиня Наталія Герасименко створила книжку-комікс!
Як називається, питаєте? «Маня», звичайно ж! Я там багато чого їй по секрету розповіла! І про свої будні, і про свій досвід. Ну ще порад дала трішки щодо правильного виховання собак! Я впевнена, що сподобаюся вам! Бо моя господиня вважає мене веселою й дуже розумною, та я ж і сама бачу, як радіють і тішаться читачі, коли ця книжка-комікс потрапляє їм у руки.

Герасименко, Н. Л. Маня та інші / H. Герасименко; пер. з рос. Анатолія Чераклі; іл. автора. – К.: Час майстрів, 2020. – 84 с.: іл. – (Серія “Комікс книжка”)

УДК 821(477)”1917/…”
К 93

Андрій Курков. Юрій Вінничук “Ключі Марії”

Події у новому романі Андрія Куркова та Юрія Винничука розгортаються одразу в трьох сюжетних зрізах: Хрестовий похід 1111 року, описаний у Хроніці лицаря Ольгерда з Галича, початок Другої світової у Львові та Кракові, а також сучасний період. Хто така Діва, і чому на неї полюють декілька століть поспіль, ким насправді є чорний археолог Олег, і головне – куди ведуть двері, які можна відчинити ключами Марії? Про це дізнаєтеся зі сторінок одного з найбільш очікуваних романів сучасної украінської літератури останніх років.

Курков, А. Ю. Ключі Марії: роман / Андрій Курков, Юрій Винничук; худож.-офрмлювач М. С. Мендор. – Харків: Фоліо, 2020. – 571 с.

УДК 821(410)
Д 45

Чарлз Діккенс “Різдвяна пісня в прозі”

Чарлз Діккенс (1812–1870) — знаний англійський письменник вікторіанської доби, перу якого належать улюблені твори і дітей, і дорослих. Найвідоміші з них — «Домбі і син», «Пригоди Олівера Твіста», «Різдвяна пісня в прозі». Головний герой повісті «Різдвяна пісня в прозі» — жорстокий і скупий стариган Скрудж, який зневажає радощі й свята, а обожнює лише гроші, постійно примножуючи власні статки. Навіть у Святвечір він заміряється працювати, аби збагатитися ще більше. Утім у святкові дні частенько трапляються дива. Скруджа стрічають три Духи, які показують старигану його минуле, теперішнє, а також можливе майбутнє життя, якщо він не схаменеться й не опам’ятається від жадоби збагачення, якою просякнутий кожен його подих.

Діккенс, Чарлз. Різдвяна пісня в прозі: святвечірнє оповідання з привидами / Чарлз Діккенс; пер. з англ. М. Філоненко; за заг. ред. Т. Клюкіної; 2-ге вид. – Київ: Форс Україна, 2020. – 144 с., іл.

УДК 821(73)
Е 68

Кетрін Епплґейт “Останниця. Одна на світі”. Книга 1

Биш звикла бути найменшою і наймолодшою, але вона завжди почувалася частиною чогось великого — частиною сім'ї, частиною зграї. Так було до того жахливого дня, коли Биш залишилася сама — і тепер вона остання зі свого роду, остання з дейрнів... Останниця. Для дейрнів зграя — це все: коріння і крона, серце і душа. Тому Биш вирішує перевірити, чи правдиві легенди про представників її виду, яким вдалося вижити. Вона вирушає у небезпечну подорож войовничим королівством Недарра. Дорогою хоробра дейрна зустрічає достойного вобика Тоббла, багатолику дівчину Кхару, гордого кота-філівету Лови-Удачу та Ренцо — злодія, що має честь. Нові друзі стають справжньою сім'єю для Биш і разом відкривають жахливу таємницю, яка загрожує існуванню не тільки дейрнів, але й усіх істот їхнього світу.

Епплґейт, Кетрін. Останниця. Одна на світі / Кетрін Епплґейт; пер. з англ. Ганни Яноської. – Харків: Вид-во “Жорж”, 2019. – 448 с.

УДК 81’25: 821(477)
C 85

Максим Стріха “Український переклад і перекладачі: між літературою і націєтворенням”

У книзі дано розгорнуту панораму розвитку українського перекладу від Княжої доби й до нашого часу. Особливу увагу приділено перекладові й перекладачам ХІХ–ХХ ст., чия діяльність, окрім літературного, мала й виразне націє творче спрямування, сприяючи проведенню чіткої межі між українцями і панівними націями імперій, до складу яких входили українські землі. Така роль українського перекладу не була унікальна: подібну функцію виконував німецький переклад другої половини XVIII ст., за часів домінування серед вищих верств розділеної Німеччини французької мови й культури, чи каталонський переклад ХХ ст., за часів здійснення урядом Франко примусової «кастилізації» Каталонії.

Стріха,Максим. Український переклад і перекладачі: між літературою і націєтворенням. – К.: Дух і Літера, 2020 – 520 с.

УДК 004:087,5
М 13

Євген Маєвський “IT-енциклопедія”

Книжка допоможе з’ясувати основні поняття, пов’язані з комп’ютерами, та дізнатися, як розвивалася та наука і технологія, котра на сьогодні є однією з найпоширеніших і найуживаніших в світі. Вона дасть інформацію, необхідну, щоб розуміти, як влаштовані великі і малі комп’ютери, і яким чином вони працюють, допомагаючи людям.

Маєвський, Євген. IT-енциклопедія для дітей / Є. Маєвський. – К.:Cаміт-книга, 2020. – 264 с., іл.

УДК 821(477)”1917/…”
В 48

Юрій Вінничук “Збитошна пора”

До книжки «Збитошна пора» увійшли переважно автобіографічні оповідання автора, в яких багато гумору та веселих пригод.
Окрему рубрику складають любовні історії, які траплялися з автором в різний час.

Вінничук, Ю. Збитошна пора / Ю. Вінничук. – Львів: Апріорі, 2020. – 244 с.

УДК 821(477) “1917/…” Б 94

Ганна Буяджи “Таємний орден Великого ската”

Книжка для сімейного читання. Історія про незвичайну дівчинку Світанку, яка наслідувала всі звуки природи і головне – вміла слухати і співати серцем. Вона навчила своєму мистецтву інших дітей і разом друзі змогли створювати справжні дива та змінювати світ на краще.

Буяджи, Ганна. Таємний орден Великого Ската / Ганна Буяджи; художниця Катя Підлісна. – Харків: Вид-во “Ранок”, 2020. – 80 с.: іл. – (Серія “Від серця до серця”).

   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12    13    14