ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Сучасна зарубіжна література

УДК 821 (73)
А 38

Діана Акерман «Дружина доглядача зоопарку»

У книзі "Дружина доглядача зоопарку" Діана Акерман блискавично, з гумором та безкінечним співчуттям до своїх героїв втілила справжню історію війни та величі людського духу. У ній розповідається про героїчне подружжя Жабінських, власників Варшавського зоопарку, які під час Другої Світової війни ховали у розорених вольєрах людей із єврейського гетто і таким чином врятували близько трьохсот людських життів. Ця приголомшлива розповідь про людей та тварин, про глибокі зв'язки між людиною та природою; гімн красі, таємниці та незнищенності життя.

Акерман, Д. Дружина доглядача зоопарку/ Діана Акерман; пер. з англ. К. Дем’янчук, О. Бершадська. – Київ:BOOKCHEF, 2020. – 336 с.

УДК 821(73)
А 42

Карина Аксельссон «Модель під прикриттям. Модний злочин»

Поїздка на Тиждень моди до Парижа! Здається, кращого подарунка для 16-річної дівчини і не вигадаєш. Але тільки не для Аксель. Розкриття злочинів та розгадування таємниць цікавить її значно більше за тренди, бренди і нові колекції. Проте дівчині таки доведеться з головою зануритися у світ високої моди і навіть стати моделлю під прикриттям. Щоб розкрити головну справу свого життя і знайти зниклу відому паризьку дизайнерку, Аксель готова на все — навіть піддатися тортурам щипчиками для вій і високими підборами.

Аксельссон, К. Модель під прикриттям. Модний злочин / Карина Аксельссон; пер. з англ. Марії Чайковської. – Харків: Вид-во “Жорж”, 2019. – 472 с.

УДК 821 (485)
Б 19

Фредрік Бакман «Моя бабуся просить їй вибачити»

Ельзі – сім, і вона не така, як інші. Її Бабуні – сімдесят сім, і вона неймовірно шалена. А ще бабуся для Ельзи найкращий – і єдиний – друг. Щоночі Ельза ховається від світу в бабусиних історіях про Країну-Спросоння та Королівство Міамас, де ніхто не мусить бути «нормальним». Та коли Бабуня помирає й залишається жити лише в листах, написаних до тих, перед ким вона відчувала провину, – ось тоді й починається найбільша Ельзина пригода... «Моя бабуся просить їй вибачити» – книжка про життя: сумне й смішне, болюче й захопливе водночас, а також про одне з найважливіших прав людини – право бути інакшим.

Бакман, Ф. Моя бабуся просить їй вибачити/ пер. з англ. Ольги Захарченко. – Київ: КНИГОЛАВ, 2020. – 416 с. – (Серія «Полиця бестселер»).

УДК 087.5
Б 96

Кристина Б’єрк, Лена Андерсон «Ліннея в саду художника»

Героїня книжки маленька дівчинка Ліннея разом зі своїм другом садівником Блюмквістом вирушає в дивовижну мандрівку – на батьківщину знаменитого Клода Моне. Побувають вони в музеї художника, постоять на японському місточку і на власні очі побачать лілеї, що їх він так любив малювати, його сад, будинок. Познайомляться навіть із його правнуком!

Б’єрк, К. Ліннея в саду художника / Кристина Б’єрк, Лена Андерсон; пер. зі швед. Г. Кирпи. – Харків: Видавництво «Крокус», 2019. – 50 с.: іл.

УДК 821 (73)
В 68

Джулія Волтон «Слова на стінах»

У старшокласника Адама досить рано діагностували шизофренію. Він не здатен відрізнити марення від реальності. Аби позбутися зорових і слухових галюцинацій, він погоджується на експериментальне лікування. Щотижня для контролю впливу пігулок на організм юнак має відвідувати психотерапевта. Проте розмовляти з ним він категорично відмовляється, тому лікар запропонував хлопцеві описувати свій стан у щоденнику. Відтак Адам робить записи, у яких розповідає не лише про дію пігулок, а й про свою родину, нову школу, друзів і перше кохання. На певний час ліки допомагають йому вести відносно нормальне життя, та, зрештою, його таємниця стає відомою оточуючим. Як зреагують нові друзі та кохана дівчина, дізнавшись про його хворобу?

Волтон, Д. Слова на стінах / Джулія Волтон; пер. з англ.. О. М. Розумна. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019. – 304 с.

УДК 821 (477) “1917/…”
Г 94

Марта Гулей «Одного дня вона розкаже»

Рвонути на рок-фест, щоб дома не здогадалися, — круто. Можна автостопом, якщо бізнес-клас ніхто не пропонує. А поруч буде не Денис — красень на всю школу, а просто друг, з яким зручно, але зовсім не тойво — Тарік. Головне — це шанс відв’язатися від мами та її набридливих запитань. Так думала Мія. Якщо їхати на рок-фест, то тільки з Мійкою — може, вдасться побути з нею наодинці по-дорослому. І їхати треба автостопом — так прикольніше. Аж тоді Мійка зрозуміє, що він не просто друг. Так думав Тарік. Дорога підготувала їм детективні пригоди — хоч Шерлока Холмса подавай, щоб із тим розібрався. Мію розривало між думками про свою фігуру, меседжами від Дениса і присутністю поруч Таріка, який уже поводився не зовсім як друг. Тарік схвильовано долав дистанцію до Мії, переживаючи те, що було, і те, що було не так. Тільки на фесті Тарік відірвався на повну й показав Мії, який він, і то було великою несподіванкою для неї. І зовсім неочікувані зустрічі і враження на фесті менше дістали Мію, ніж те, що вона зрозуміла про себе.

Гулей, М. Одного дня вона розкаже: повість / Марта Гулей. - Київ: ВЦ «Академія», 2020. – 144 с.

УДК 821(438)
К 71

Барбара Космовська “Буба”

Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати — відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, який додає життю позитиву. Ну, і є в неї улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка розповідає про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.

Космовська, Барбара. Буба / Барбара Космовська; пер. з польської Б. Антоняк. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2020. – 272 с. – (Серія “Сучасна європейська підліткова книга”).

УДК 821(438)
К 71

Барбара Космовська “Буба: мертвий сезон”

Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, поруч немає найкращої подруги, а дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар'єрою, зате на зміну їй з'являється бабця Рита з цілою валізою корисних порад… Мертвий сезон, та й годі! Та невдовзі Буба потрапляє в пригоди: знаходить нового друга Сироту, одержує звістку від зниклої подруги, а ще грає в бридж зі зловісним Юзефом на прізвисько Сталін і навіть… проводить ніч у поліції. А понад те Буба стає свідком чудес, які розганяють хмари над їхньою домівкою.

Космовська, Барбара. Буба: мертвий сезон / Барбара Космовська; пер. з польської Б. Антоняк. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2020. – 240 с. – (Серія “Сучасна європейська підліткова книга”).

УДК 821(438)
Л 31

Анна Лачина “Останні канікули”

Життя сімнадцятирічної Оськи перевернулося догори дриґом: у серпні, на останніх канікулах, вона мусить переїхати до сім’ї батька, якого ніколи не бачила. Підслухана в потязі розмова пов’язує Оську з людьми, для яких ці канікули теж непрості. В один сюжет сплітаються цілі низки подій та стосунків: і нерозуміння батьків, і виклик «швидкої», і втеча через вікно, і вибір весільної сукні, і вуличні бійки, і втручання поліції. Та поміж усім тим — любов, яка «ніколи не перестає». Читачам, знайомим із попередніми книгами авторки — «Фактор кохання», «Украдений цвіт» та «Кохання під зіркою Сіріуса», — буде цікаво стежити за новими, часто карколомними поворотами в долях уже знайомих героїв.

Лачина, А. Останні канікули / Анна Лачина; пер. з польської Н. Зотової. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2020. – 528 с. – (Серія “Сучасна європейська підліткова книга”).

УДК 821 (477) “1917/…”
Н 65

Анастасія Нікуліна «Зграя»

Львівська спека плавить асфальт. Їм — майже вісімнадцять, і в кожного є що приховувати. П’ятеро хлопців щодня кидають виклик міським висоткам і самим собі. Паркур — це стиль життя, челендж — постійно робити неможливе. Адже, коли ти трейсер, меж не існує: є лише перешкоди. Загадкова незнайомка Таша — новий друг чи ще одне випробування? Чи зможуть вони протистояти небезпеці й подолати власні страхи? Без команди їм буде важко, але разом вони завжди сильніші, разом вони — «Зграя».

Нікуліна, А. Зграя: роман-виклик / Анастасія Нікуліна; передм. М. Кідрука. – Х.: Віват, 2018. – 320 с. – (Серія «Книжкова полиця підлітка»).

УДК 821(493)
Н 85

Амелі Нотомб “Токійська Наречена”

Амелі приїздить у Японію, щоб пізнати культуру цієї країни та вивчити японську мову. Рінрі — японець, студент факультету французької філології. Вони обоє — немов люди із різних світів, але Рінрі закохується в цю дивну дівчину, таку близьку й далеку водночас. Амелі має мрію: зійти на Фудзіяму і зустріти на вершині цієї гори перші промені ранкової зорі. Лише так вона зможе глибше пізнати Японію і краще зрозуміти себе. Мрія Рінрі — одружитися з Амелі. Кожен із них іде до своєї мети, досягаючи власних вершин і пізнаючи себе, і врешті віднаходить щось більше, ніж кохання.

Нотомб, Амелі. Токійська наречена [Текст]: роман / Амелі Нотомб; пер. з фр. Павла Мигаля. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 160 с.

УДК 821(410)
Н 92

Лінда Ньюбері «Дівчата за право вибору»

12-річна Поллі мріє стати дослідницею. Проте її батьки вважають, що головна мета кожної дівчини — вдало вийти заміж і стати покірною дружиною. Ну, це вже точно ні! А як же подорожі світом, пригоди та небезпеки? Добре, що хоч нові сусідки розуміють і підтримують її. Едвіна і Вайолет — суфражистки, учасниці руху за права жінок. Вони пропонують Поллі допомогти ім з організацією маршу вулицями Лондона на підтримку виборчого права для жінок. Дівчинка, звісно, погоджується, не підозрюючи, наскільки небезпечною виявиться ця пригода…

Лінда Ньюбері. Дівчата за право вибору / Лінда Ньюбері; пер. з англ. Оксани Дятел. – Харків: Вид-во «Жорж», 2020. – 160 с.

УДК 821(493)
П 15

Орхан Памук “Рудоволоса жінка”

Ця історія ведеться від імені молодого хлопця Джема Челіка. Вона починається в 1986 році, коли його батько зникає через проблеми з поліцією. Підліток, письменник-початківець, який готується до вступного іспиту в університет, влаштовується на літню роботу як учень майстра з пошуку свердловин. Майстер Магмут, до якого Джем відноситься як до свого батька, розказує йому не тільки про тонкощі копання колодязя, але й дає уроки життя. Під час робіт в сусідньому місті увагу хлопця привертає рудоволоса жінка, яка виступає в трупі бродячого театру. І все починається…
Як завжди в романах Орхана Памука, тут багато відсилань до історії, до древньої літератури, до міфології. Без протистояння Заходу і Сходу теж не обійшлося.
Можна впевнено сказати, що «Руда жінка» — це роман-притча, це роман в романі, де тісно переплелися театр і реальність, легенда і міф, метафора і дійсність, Схід і Захід, батько та син, релігія і атеїзм — отже, життя та смерть.

Памук, О. Рудоволоса жінка / Орхан Памук; пер. з тур. О. Кульчинський; худож.-оформлювач М. С. Мендер. – Харків: Фоліо, 2020. – 220 с. – (Великий роман).

УДК 821(460)
П 27

Артуро Перес – Реверте “Єва”

«Єва» — друга книжка шпигунської трилогії популярного іспанського письменника Артуро Переса-Реверте. В центрі сюжету знов відчайдушний та безчесний агент Фалько, який працює на іспанського диктатора Франко. Завдання головного героя — добути золото із запасників республіканського уряду. Проте за золотом полює і радянська шпигунка Єва.
Ніхто з них не збирається поступатися здобиччю, а взаємний непереборний потяг додає цьому протистоянню особливої гостроти.

Перес-Реверте, Артуро. Єва: роман / Артуро Перес-Реверте; пер. з ісп. І. Шевченко. – Харків: вид-во “Ранок”: Фабула, 2019. – 400 с.

УДК 821 (430)
П 36

Клавдія Пічман «Хмара»

Коли втрачаєш близьку людину, тебе сповнюють невимовний біль і розпач, усе навколо здається неважливим. Так і 16-річна Емма не може пережити смерть меншого братика. Ще й батьки на межі розлучення. І тут у її житті з’являється загадковий хлопець із соціальної мережі – Пол. Він теж втратив маму, тож допомагає Еммі впоратися з її переживаннями. Вони листуються в чаті, розмовляють через скайп, та дівчині цього замало. Вона прагне побачити Пола, поспілкуватися з ним віч-на-віч. Зі своїм другом Метом, який також усіляко намагається підтримати Емму, вона вирушає до Шотландії, де мешкає її інтернет-приятель. Але там на неї чекає несподіванка...

Пічман, К. Хмара / Клавдія Пічман; пер. з нім. Н. М. Спесивцева. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019. – 336 с.

УДК 821(410)
С 47

Кім Слейтер “928 миль від дому”

14-літній Калум мріє стати кіносценаристом, але не дуже вірить, що це можливо у його маленькому містечку. Аж тут тато приводить додому свою нову дівчину і її сина. Виявляється, геть непросто вжитися з отаким хлопцем, який раптом стає твоїм братом, і з новою мамою. Водночас герой відчуває, що його зведений брат щось приховує. І Калум починає проводити розслідування... Проникливий роман британської письменниці, лауреатки численних літературних нагород Кім Слейтер «928 миль від дому» пропонує підліткам замислитися над проблемами міграції, ксенофобії, дискримінації, упереджень і булінгу та пропагує відкритість, прийняття й емпатію...

Слейтер, Кім. 928 миль від дому [ Текст]: повість / Кім Слейтер; пер. з англ. Ганни Лелів. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 320 с.

УДК 821(410)
Т 35

Енн Тернбулл «Дівчата з голосом»

Мері-Енн у захваті: вона вперше залишає дім і їде до пансіону юних леді. А найголовніше — там її навчатимуть співам та грі на клавесині! Нові шкільні друзі, талановиті вчителі, геніальний виступ 8-річного Моцарта та його сестри — усе це надихає Мері-Енн наполегливо йти до своєї мрії і повірити, що одного дня вона таки стане оперною співачкою. Проте плани дівчини руйнує приголомшлива новина: батьки більше не зможуть платити за її навчання. Сповнена рішучості, Мері-Енн вигадує ризикований план, який має допомогти їй залишитися в пансіоні.

Тернбулл, Енн. Дівчата з голосом / ЕннТернбулл; пер. з англ. Оксани Дятел. – Харків: Вид-во «Жорж», 2020. – 160 с.

УДК 821(430)
Ф 44

Маріо Феслер “Ліззі Карбон та клуб невдах”

Дівчину Ліззі Карбон, як на лихо, переслідують невдачі. А хто ж любить таких, як вона? Таким доля прописана наперед — пасти задніх, ховати очі, присоромлено червоніти й дружити хіба що зі щоденником...
Та одного дня оголошений дирекцією шкільний проект долучає її до компанії ще кількох нещасливців.
Цікаво, що за проект у них вийде?

Феслер, М. Ліззі Карбон та клуб невдах / Маріо Феслер; пер. з німецької М. Запорожець. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2019. – 224 с. – (Серія “Ліззі Карбон”).