ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Дитяча художня література

УДК 821(410)
А 65

Софі Андерсон «Хатина на курячий лапах»

На перший погляд, Маринка — звичайна дванадцятирічна дівчинка, допитлива, кмітлива й доволі симпатична Але в неї й досі немає друзів. Важко з кимось потоваришувати, якщо твій будинок має курячі лапи і зривається з одного місця на інше, коли йому заманеться.
До того ж навколо нього завжди вештаються мертві, яких твоя бабуся (до речі, справжня Баба Яга!) випроваджує на той світ. Не дивно, що Маринка не в захваті від перспективи стати наступною Ягою і весь час піклуватися про мертвих. Її найзаповітніша мрія — бути серед живих!

Андерсон, С. Хатина на курячих лапах / Софі Андерсон; пер. з англ. Ігоря Андерсон; пер. з англ. Ігоря Андрущенка. – Харків: Вид-во «Жорж», 2019. – 344 с.

УДК 52: 087.5
А 92

Стюарт Аткінсон «Котячий путівник нічним небом»

Підведи погляд й уважно подивися на нічне зоряне небо. Що ти там бачиш? Безмежний Всесвіт приховує безліч таємниць, які кличуть тебе у незабутню подорож! Та перш ніж вирушити в зоряну мандрівку, дізнайся, як правильно до неї підготуватися, в яку пору року краще спостерігати за нічним небом і що на ньому можна побачити. Разом із досвідченим гідом-звіздарем, кішкою Феліцією, ти навчишся знаходити і впізнавати найвідоміші сузір'я та планети, помилуєшся полярним сяйвом і дослідиш найвіддаленіші куточки космосу.
Наукові факти, легенди, корисні поради — у цьому путівнику є все, що необхідно знати майбутньому досліднику зоряного неба.

Аткінсон, Стюарт. Котячий путівник нічним небом / Стюарт Аткінсон; пер. з англ. Ганни Яновської. – Харків: Вид-во “Жорж”, 2019. – 64 с.

УДК 821 (430)
Б 23

Юрґен Баншерус «Справа для Квятковського. Африканська маска»

Квятковський - справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання, у нього нічні засідки, замість дитячих розваг - небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на провал, якщо за справу взявся він. У власника найкращого кафе морозива Джованні неприємності: раптом вибухнув кавовий автомат, а згодом зламалася морожениця. І все це після появи в кафе загадкової африканської маски. Невже темні сили вирішили помститися за щось Джованні? Квятковський не вірить у забобони й починає небезпечне розслідування.

Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Африканська маска/ Юрґен Баншерус; пер. з нім. К. В. Бучіної. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 80 с. – (Серія “Справа для Квятковського”).

УДК 821 (430)
Б 23

Юрґен Баншерус «Справа для Квятковського. Випадок у цирку “Цампано”»

Квятковський - справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання у нього - нічні засідки, замість дитячих розваг - небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на невдачу, якщо за справу узявся він. На цей раз юному шпику доведеться мати справу з дивним випадком у цирку, який на перший погляд скидається випадковим.
Чи вистачить Квятковському фантазії та спритності розплутати хитру комбінацію? Детектив починає розслідування!

Баншерус, Юрґен.Справа для Квятковського. Випадок у цирку “Цампано” / Юрґен Баншерус; пер. з нім. К. В. Бучіної. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 80 с. – (Серія «Справа для Квятковського»).

УДК 821 (430)
Б 23

Юрґен Баншерус «Справа для Квятковського. Рожевий шкільний привид»

Квятковський - справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання, у нього нічні засідки, замість дитячих розваг - небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на провал, якщо за справу взявся він. Шкільний завгосп Комісарек бачить під час нічного чергування привидів.
Квятковський уважає містику дорослими острахами, але погоджується провести розслідування. Детективу доведеться вступити у бій з невідомим і дізнатися, яку таємницю приховує рожевий привид.

Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Рожевий шкільний привид / Юрґен Баншерус; пер. з нім. К. В. Бучіної. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 80 с. – (Серія “Справа для Квятковського”).

УДК 821 (430)
Б 23

Юрґен Баншерус «Справа для Квятковського. Фальшива гра та спритні миші»

Квятковський - справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання - у нього нічні засідки, замість дитячих розваг - небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на провал, якщо за справу взявся він. У Квятковського з’являється вірний помічник - комп’ютер. З його допомогою сищик починає розплутувати нові справи. Водночас підлітки масово починають грати у нову комп’ютерну гру під назвою «Чарівний сад», у якій жорстокість виходить на новий рівень. Чи зможе Квятковський зупинити ігровий вірус, особливо, якщо сили нерівні?

Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Фальшива гра та спритні миші / Юрґен Баншерус; пер. з нім. К. В. Бучіної. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 80 с. – (Серія «Справа для Квятковського”).

УДК 821(410)
Б 62

Джорджія Бінг “Моллі Мун і музичне чудовисько”

Після шалених пригод із захопливими перетвореннями Моллі Мун повертається додому і береться за навчання. Та раптом усе змінюється, коли дівчинка дістає чарівну золоту монету із зображенням ноти, яку отримала від виховательки-злодійки. Цього разу Моллі разом із новими друзями-музикантами вирушає до Японії. І тепер за допомогою монети Моллі Мун зможе стати справжньою зіркою і підкорити увесь світ!

Бінг, Дж. Моллі Мун і музичне чудовисько / Джорджія Бінг; перекл. з англ. Є. Коротявої, Н. Косенко; іл. М. Пузиренко. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2018. – 240 с. – (Серія “Моллі Мун”).

УДК 821(410)
Б 62

Джорджія Бінг “Моллі Мун і чарівна книга гіпнозу”

Дівчинку Моллі Мун знайшли в картонній коробці й віддали до сиротинцю. Десять жахливих років прожила Моллі в притулку. Директорка всіляко принижувала дівчинку, учителі сварили, а інші діти насміхалися. Тим часом Моллі мріє про прекрасне життя. І ось одного дня до рук дівчинки потрапляє книга про гіпноз — і все неймовірно змінюється! І далі на неї чекають карколомні пригоди, блискуче життя... Проте на такий талант накинув оком злодій, який хоче скористатися здібностями Моллі для здійснення своїх чорних задумів...

Бінг, Дж. Моллі Мун і чарівна книга гіпнозу / Джорджія Бінг; перекл. з англ. Н. Косенко; іл. М. Пузиренко. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2020. – 304 с. – (Серія “Моллі Мун”).

УДК 821(477) “1917/…” Б 94

Ганна Буяджи “Таємний орден Великого ската”

Книжка для сімейного читання. Історія про незвичайну дівчинку Світанку, яка наслідувала всі звуки природи і головне – вміла слухати і співати серцем. Вона навчила своєму мистецтву інших дітей і разом друзі змогли створювати справжні дива та змінювати світ на краще.

Буяджи, Ганна. Таємний орден Великого Ската / Ганна Буяджи; художниця Катя Підлісна. – Харків: Вид-во “Ранок”, 2020. – 80 с.: іл. – (Серія “Від серця до серця”).

УДК 821(410)
В 26

Голлі Вебб «Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про втрачену маску»

Юний детектив Мейзі Хітчінз має чергову нагоду проявити свою кмітливість. Цього разу вона розплутує справу про викрадення незвичайного предмета з колекції професора Тобіна. Перебираючи різноманітні версії та наражаючись на часом геть небезпечні пригоди, дівчинка виходить на правильний слід. На пошуки грабіжника Мейзі вирушає разом зі своїм другом Джорджем та песиком Едді.

Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про втрачену маску/ Голлі Вебб; пер. з англ. А.Жищинської; 2-ге вид.– Київ: Форс Україна, 2020. – 176 с.

УДК 821(410)
В 26

Голлі Вебб «Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про кішку-привида»

Будинок з поганою славою, загадкове зникнення дорогих речей, привиди, таємничі звуки й запахи — це далеко не всі пригоди, що трапляються з дівчинкою-детективом Мейзі Хітчінс, її подружкою Еліс і песиком Едді під час відпочинку за містом. Уперше в житті юний детектив виїжджає з Лондона, та ще й на паротязі! Як і завжди, Мейзі не сидить склавши руки й розплутує справи, на які, здавалося б, немає ради, і в цьому їй не можуть завадити ані чутки про хвороби й жахіття, ані примхи міс Сайдботем, ані несподівана потреба виконувати всю хатню роботу. Отож якщо не боїтеся привидів, то гайда разом із Мейзі та її друзями у Вістерія-лодж!

Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про кішку-привида/ Голлі Вебб; пер. з англ. О. Бабушко; 2-ге вид. – Київ: Форс Україна, 2020. – 176 с.

УДК 821(410)
В 26

Голлі Вебб «Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про розлите чорнило»

В учениць школи-інтернату, куди переїхала подруга Мейзі Хітчінз Еліс, почали таємничо зникати улюблені речі — щонайдорожчі й наймиліші серцю… Хто ж вона — крадійка, яка занадилася до товариства юних леді? Захоплива історія про відновлення справедливості шляхом прикриття. Начувайтеся, злодії! Мейзі Хітчінз накладає грим і одягає перуку.

Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про розлите чорнило/ Голлі Вебб; пер. з англ. Ю.Підгорної. – Київ: Форс Україна, 2020. – 176 с.

УДК 821(410)
В 26

Голлі Вебб «Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про сліпого жука»

дит

У загадковому і, здавалося би, безнадійному зникненні коштовної прикраси містера Дакре визрівають нові деталі. Однак помітити їх удається лишень маленькій і допитливій дівчинці Мейзі Хітчінз. Попри страх і небезпеку кмітливе й завзяте дівча-детектив розпочинає боротися із несправедливістю і підступністю дорослого світу.

Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про сліпого жука/ Голлі Вебб; пер. з англ. Ю.Підгорної. – Київ: Форс Україна, 2020. – 176 с.

УДК 821 (477)”1917/…”
С 31

Юрій Винничук «Місце для дракона»

Що станеться, коли народові буде замало смерті змія, бо зло ним не вичерпалось? Що буде, коли він кинеться шукати й інші джерела зла? Одного дракона на всю державу замало. Де взяти ще стільки драконів, аби кожен мав кого розіп’ясти? Де взяти стільки юд, аби мали на кого перекласти провину? Коли народ не має кого проклинати – сили його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!

Винничук, Ю. Місце для дракона: повість-казка / Юрій Винничук – вид-ня 3-тє. –Чернівці: Книги-XXI, 2020. – 96 с.

УДК 821(485) В 53

Юйя Вісландер “Як мама Му будувала хату”

Юйя Вісландер пише казки у співавторстві зі своїм чоловіком Томасом. У 2005 році подружжя нагородили премією імені Астрід Ліндгрен. Ілюстрації до книг про пригоди Мами Му – це окрема історія! Ви ж любите дідуся Петсона і кота Фіндуса? Так от! Книги Юйї Вісландер намалював «батько» Петсона і Фіндуса, неперевершений Свен Нордквіст! Ви одразу впізнаєте його дотепні малюнки з неймовірною кількістю деталей!

Вісландер, Юйя. Як мама Му будувала хату/ Ю. Вісландер, Т. Вісландер: пер. зі швед. Г. Кирпи. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2020. – 32 с.

УДК 821(485) В 53

Юйя Вісландер “Як мама Му поранилася”

Юйя Вісландер – шведська дитяча письменниця, відома своїми історіями про непосидючу корову Маму Му та про її вірного друга Ворона. Герої книжок Вісландер постійно потрапляють у різноманітні пригоди і намагаються виплутатись із кумедних халеп. Весела та винахідлива корова Мама Му не може спокійно випасатися на луці чи гойдатися на гойдалці. Адже їй так кортить втілити в життя найхимерніші ідеї! Добре, що давній друг Ворон завжди охоче їй допомагає!

Вісландер, Юйя. Як мама Му поранилася / Ю. Вісландер: пер. зі швед. Г. Кирпи. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2020. – 32 с.

УДК 821 (477) “1917/…”
Б 91

Леся Вороніна «Таємне товариство Блазнів, або балансування на краю прірви»

Хіба можна було уявити, що головний герой цієї книжки Клим Джура та його друзі з Таємного Товариства Блазнів потраплять у пастку під час циркової вистави? Підступні прибульці-синьоморди, які хочуть підкорити Землю, цього разу замаскувалися під клоунів та відволікають увагу публіки фокусами й дивовижними виступами дресированих тварин. І ніхто з глядачів не підозрює, що їх збираються перетворити на слухняних зомбі, готових виконувати будь-які накази чужопланетних хижаків. Єдина людина, котра володіє мовою прибульців і може читати їхні думки, — це Клим. Однак для того, щоб перемогти космічних монстрів, хлопцеві доведеться використати надприродні властивості, які він здобув, опинившись під час грози на вершечку гори Треп у магічному кам’яному лабіринті-кромлеху. І щоразу, долаючи все нові й нові небезпеки, члени Таємного Товариства Блазнів почуваються так, ніби балансують на краю прірви.

Воронина, Л. Таємне товариство Блазнів, або балансування на краю прірви / Леся Вороніна. – К.: Знання, 2019. – 143 с.: іл.

УДК 821 (73)
Г 34

Еббі Генлон «Дорі та реальна справжня подруга»

Дорі йде до школи. Старші брат і сестра, Люк і Вайолет, попереджають, що вигадану подружку Мері їй слід залишити вдома, а ще краще залишити вдома геть усю свою уяву! Дорі рішучо налаштована поводитися як "нормальна доросла дівчинка, що ніколи не встрягає в халепи", але в перший же день знайомиться з новою подружкою, дівчинкою з такою самою нестримною уявою та стилем. От як тільки переконати брата з сестрою, що вона все це не вигадує?

Генлон, Е. Дорі та реальна справжня подруга / Еббі Генлон; пер. з англ. М. Пухлій. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2020. – 160 с.

УДК 821(477) “1917/…” Г 37

Наталія Герасименко “Маня та інші”

Привіт, я українсько-баварська такса Маня! Якщо ви любите тварин та бажаєте від душі повеселитись, то саме для ВАС моя господиня Наталія Герасименко створила книжку-комікс!
Як називається, питаєте? «Маня», звичайно ж! Я там багато чого їй по секрету розповіла! І про свої будні, і про свій досвід. Ну ще порад дала трішки щодо правильного виховання собак! Я впевнена, що сподобаюся вам! Бо моя господиня вважає мене веселою й дуже розумною, та я ж і сама бачу, як радіють і тішаться читачі, коли ця книжка-комікс потрапляє їм у руки.

Герасименко, Н. Л. Маня та інші / H. Герасименко; пер. з рос. Анатолія Чераклі; іл. автора. – К.: Час майстрів, 2020. – 84 с.: іл. – (Серія “Комікс книжка”)

УДК 821(477) “1917/…”
Г 94

Наталя Гуменюк “Шуршик В. та інші”

Усі казкові пригоди, про які розповідає в цій книжці відома українська письменниця Надія Гуменюк, трапилися в Яринчиному саду. Сад цей, подарований дівчинці дідусем, незвичайний — іноді він стає чарівним часовим коридором, дивовижним переходом, через який дівчинка потрапляє у різні світи. В кожній з десяти філософсько- пригодницьких казок із захоплюючими сюжетами та незвичайними героями утверджується думка: для гармонії нашого світу дуже важливі і квітка, і цвіркунець, і равлик, і дерево, і людина, і вільна щаслива країна — всі вони у Всесвіті єдині, неповторні та всі потребують любові, розуміння і турботи.

Гуменюк, Наталя. Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду/ Наталя Гуменюк. – Тернопіль: Богдан, 2020. – 144с.: іл.

УДК 821(477) “1917/…” Д 36

Сашко Дерманський “Нічийний хруль”

«Нічийний хруль» — історія про дружбу, випробування і пізнання світу, що розгортається на територіях нинішньої України у часи льодовикового періоду. Мамонтеня, носороженя й вовченя несподівано знаходять невідому істоту в бізонячій шкурі. Так починається жвава, сповнена небезпек та кумедна, як завжди у Сашка Дерманського, розповідь про друзів — юних мешканців лісу.

Дерманський, С. Нічийний хруль/ С. Дерманський; іл. Вероніка Котик. –Київ: Портал, 2020. – 36 с.

УДК 821 (450)
Д 41

Марія Лоретта Джиральдо «Тедді. Мамін помічник»

Тедді — дуже добрий маленький ведмедик. Він обожнює розважатися, ласувати солодощами й допомагати іншим, а ще з ним повсякчас трапляється чимало неймовірних пригод. Разом із Тедді малюки навчаться дотримуватися обіцянки, завжди вмиватися й чистити зубки після їжі, а також дізнаються, як подолати свій страх і нічого не боятися. Пригоди кумедного ведмедика розважать дітей і зроблять кожен день радісним і неповторним.

Джиралдо, М. Тедді. Мамін помічник / М. Джиралдо. – Харків: Vivat, 2020. – 79 с.

УДК 821 (410)
Д 44

Енн Діґбі «Требінзон. Другий семестр»

У другому семестрі Ребекка абсолютно не розуміє поведінки Тіш. Її настрій змінюється по кілька разів на день, вона намагається контролювати життя Сью і серйозно підставляє Ребекку перед усію школою. Що сталося з доброю, милою Тіш? Невже все через бажання обіймати важливу посаду в школі? Хіба це важливіше за дружбу?

Діґбі, Е. Требінзон. Другий семестр/ Енн Діґбі;пер. з англ. О. Ю. Григорович. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 192 с.: іл. – (Серія «Требінзон»).

821 (477)”1917/…”
Д 58

Наталія Довгопол «Шпигунки з притулку “Артеміда”»

Ця книжка — перепустка у світ гостросюжетних пригод, шпигунських місій і небезпечних мандрів, де кожен день — це випробування на сміливість і силу духу, а здатність працювати в команді є чи не єдиним шансом на спасіння. 1907 рік. В одному з київських театрів стається сутичка. Поважний австрійський пан прилюдно звинувачує хлопчика-посильного в крадіжці. Без тіні страху підліток відкидає звинувачення, ще не підозрюючи, що це його перший іспит, запрошення в нове життя. Під зеленим картузом літній австрієць гер Фрідріх розгледів не лише перевдягнене дівчисько, а ще й потенційну вихованку для свого сирітського притулку — таємної школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок.

Довгопол, Н. Шпигунки з притулку “Артеміда” / Наталія Довгопол. – Харків: Vivat, 2019. – 304 с. – (Серія «Художня література»).

УДК 821 (410)
Д 67

Джулія Дональдсон «Зоґ і летюча допомога»

Знайомтеся - летюча допомога у складі дракона, лицаря і принцеси Златки.
Кого вони врятують цього разу: сопливого лева, пригніченого єдинорога чи, може, попечену на сонці русалку?

Дональдсон, Д. Зоґ і летюча допомога/ Джулія Дональдсон; пер. з англ. В. Чернишенка. – Харків: Читаріум, 2019. – 32 с.: іл.

УДК 821(410) Д67

Джулія Дональдсон “Cлідча Неллі та книжковий злодій”

У Пітерового собаки чудовий нюх. Але Неллі має й інші таланти — щопонеділка вона разом із Пітером приходить до школи і слухає, як діти читають. Хто ж, як не Неллі, прийде на допомогу, коли одного ранку виявиться, що всі книжки зникли зі школи! Хто міг їх забрати? І навіщо? Слідча Неллі готова все рознюхати…Динамічна розповідь про читання, бібліотеки і стосунки між маленьким хлопчиком і його дуже незвичайним собакою.

Дональдсон, Джулія. Cлідча Неллі та книжковий злодій: вірші/ Д. Дональдсон; пер. з англ. А. Хромової. – Харків: Читаріум, 2018. – 32 с.: іл.

УДК 821(73)
Е 68

Кетрін Епплґейт “Останниця. Одна на світі”. Книга 1

Биш звикла бути найменшою і наймолодшою, але вона завжди почувалася частиною чогось великого — частиною сім'ї, частиною зграї. Так було до того жахливого дня, коли Биш залишилася сама — і тепер вона остання зі свого роду, остання з дейрнів... Останниця. Для дейрнів зграя — це все: коріння і крона, серце і душа. Тому Биш вирішує перевірити, чи правдиві легенди про представників її виду, яким вдалося вижити. Вона вирушає у небезпечну подорож войовничим королівством Недарра. Дорогою хоробра дейрна зустрічає достойного вобика Тоббла, багатолику дівчину Кхару, гордого кота-філівету Лови-Удачу та Ренцо — злодія, що має честь. Нові друзі стають справжньою сім'єю для Биш і разом відкривають жахливу таємницю, яка загрожує існуванню не тільки дейрнів, але й усіх істот їхнього світу.

Епплґейт, Кетрін. Останниця. Одна на світі / Кетрін Епплґейт; пер. з англ. Ганни Яноської. – Харків: Вид-во “Жорж”, 2019. – 448 с.

УДК 821(477) “1917/…” З 34

Еліна Заржицька “Пригоди динозавриків”

Щирі й добродушні герої — динозаврик Досвіт i його друзі — мріють створити команду рятувальників «До-ла-до». Чи вистачить їм відваги та винахідливості допомагати мешканцям лісу? Чи вдасться Досвіту врятуватися від страшних зубів алозавра?... Разом з героями цієї книжки читачі переживуть дивовижні пригоди, у яких найголовніше – вірна дружба. А також дізнаються багато цікавого про світанок нашої планети.

Заржицька, Е. Пригоди динозавриків: повість-казка/ Е. Заржицька. – Харків: Юнісофт, 2020. – 96 с.

УДК 821(450)
К 19

Барбара Кантіні «Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху»

Маленька Мортіна дуже відрізняється від інших дітей, бо вона є… дівчинкою-зомбі. Мешкає Мортіна на Покинутій Віллі з тітонькою Домовиною та вірним песиком породи левретка на ім’я Смуток. Найбільше у світі Мортіна хоче знайти друзів, з якими можна бавитися і розважатися. Але їй заборонено потрапляти на очі дітям із селища, бо вони можуть її злякатися. Аж ось одного дня з’являється гарна нагода — свято Гелловін, коли Мортіні не треба навіть маскуватися під костюмом монстра…
Але що може статися, коли інші діти дізнаються, що насправді вона не надягала маски і що її вигляд — це зовсім не маскарадний костюм?..

Кантіні, Б. Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху / Барбара Кантіні; пер. з італ. Є. Житник; іл. Б. Кантіні. – Харків: Видавничій дім “Школа”, 2020. – 48 с. – (Серія «Мортіна»).

УДК 821(450)
К 19

Барбара Кантіні «Мортіна і таємниче озеро»

Нарешті настав час для поїздки! Мортіна та її родина не їздили у відпустку вже 100 років! Аж ось вони прямують на віллу Дурничку, де живе тітонька Мегера й кузен Ділберт. На відпочинку на них чекають несподівані труднощі: виявляється, що якийсь нотаріус хоче виставити їхню віллу на продаж! Чи зможуть вони знайти спосіб повернути віллу?

Кантіні, Б. Мортіна і таємниче озеро / Барбара Кантіні; пер. з італ. Є. Житник; іл. Б. Кантіні. – Харків: Видавничій дім “Школа”, 2020. – 56 с. – (Серія «Мортіна»).

УДК 821(450)
К 19

Барбара Кантіні «Мортіна та вередливий кузен»

Мортіна та її найкращий друг — пес Смуток породи левретка-альбінос живуть із тітонькою Домовиною і цілісінькі дні бавляться з привидами на Покинутій віллі. Та одного дня Мортіну спіткала неприємність. Ні з того ні з сього діти з селища, друзі Мортіни, завітали на віллу, бо отримали загадкові запрошення. І це саме тоді, коли тітонька Домовина десь зникла. А тут ще й де не взявся страшенно вередливий кузен Ділберт, який приїхав їх провідати.

Кантіні, Б. Мортіна та вередливий кузен / Барбара Кантіні; пер. з італ. Є. Житник; іл. Б. Кантіні. – Харків: Видавничій дім “Школа”, 2020. –48 с. – (Серія «Мортіна»).

УДК 821(450)
К 19

Барбара Кантіні «Мортіна та примарний друг»

Напередодні Нового року на Покинутій віллі з’являється таємничий хлопчик-привид. Звідки ж він узявся? Саме це й намагається з’ясувати Мортіна, дівчинка-зомбі, та її вірний пес Смуток. Мортіна на все зважиться заради друга: і відірве собі руки-ноги, і викине голову у вікно, і прокрадеться в церкву, і навіть… сховається в труні. Страшно? Авжеж! Історія про Мортіну здобула світову популярність і перекладена понад 20 мовами.

Кантіні, Б. Мортіна та примарний друг / Барбара Кантіні; пер. з італ. Є. Житник; іл. Б. Кантіні. – Харків: Видавничій дім “Школа”, 2020. – 48 с. – (Серія «Мортіна»).

УДК 821(492)
К 33

Гюс Кейер “Книга всіх речей”

Томас мешкає в Амстердамі, де в каналах плавають тропічні рибки, а горобці грають на сурмах. А може, їх бачить лише він? Бо Томас помічає те, чого не видно іншим. Та життя в нього нелегке. Бо крім дивовиж хлопчик бачить янголів, які затуляють очі, коли тато б'є маму. На щастя, поруч живе добра чарівниця – пані Ван Амерсфорт, яка відкриває йому чарівний світ книжок і музики, Еліза-Шкіряна-Нога розуміє його без слів, а Ісус приходить… просто погомоніти. Це одна з найкращих дитячих книжок Гюса Кейера, видатного сучасного письменника. лауреата найвищої літературної відзнаки в галузі дитячої літератури – премії Астрід Ліндгрен.

Кейер, Гюс. Книга всіх речей [Текст]: повість: для мол. та серед. шк. віку / Гюс Кейер; пер. з нідерл. Ярослава Довгополого; худож. Анна Данчишин. – Львів: Урбіно, 2019. – 152 с.: іл.

УДК 821(410) К36

Джудіт Керр “Забудькувата киця Мона”

«Забудькувата киця Мона» – чарівно добра історія про трошки забудькувату та розгублену кицю Мону. Ця пухнаста завжди щось робила не так: то з’їсть чуже яйце, то потовче квіти, то телевізор не дасть дивитися, то забуде, де її дверцята в дім.
Одного дня їй так багато раз сказали: «Яка ж нестерпна кицька», що вона подумала – її ніхто не любить.

Керр, Джудіт. Забудькувата киця Мона/ Джудіт Керр; пер. з англ. О. Орлової. – Харків: Читаріум, 2018. – 40 с.: іл.

УДК 821 (410)
К 42

Редьярт Кіплінг «Чому і як? Такі собі казочки»

До яскравої збірки увійшли всесвітньо відомі казки, що стали улюбленими для багатьох поколінь маленьких і дорослих читачів. Прикрашені сучасними малюнками та виконані в новому переказі, оповідки про допитливе слоненя, хитрого краба, гонорову кішку, горбатого верблюда та інші вкотре захоплять уяву своїх шанувальників!

Кіплінг, Р. Чому і як? Такі собі казочки / Редьярт Кіплінг; переказ з англ. В. Федієнко; худож. В. Федієнко; худож. В. Харченко. – Харків: ВД «ШОЛА», 2020. – 240 с. – (Серія “Дитячий бестселер”).

УДК 821 (410)
К 60

Йон Колфер «Очень страшная миссис Мерфи»

Вилли и его старший брат обречены. Мало того, что каникулы безнадёжно испорчены, — наказание, которое придумали мама и папа, грозит испортить братьям всю оставшуюся жизнь. Несколько часов в неделю им предстоит проводить в библиотеке, где повелевает очень страшная миссис Мерфи. Другого такого коварного и безпощадного библиотекаря ещё не видывал свет. И горе тому, кто осмелится засмеяться в её мрачном царстве или, не дай бог, чуточку пошалит…

Колфер, Й. Очень страшная миссис Мерфи: фантастический роман / Йон Колфер; пер. с англ. А. Кузнецовой. – М.: Изд-воЭксмо; СПб.: Изд-во Домино, 2005. – 48 с.

УДК 821(438)
К 71

Барбара Космовська, Ґжеґож Касдепке «Великий вибух, або К. проти К.»

У віртуальному cвiтi багато пepeвaг: зoкpeмa, там мoжнa бути ким зaвгoднo i писати про себе що xoчeш. Мoжнa вигaдувaти icтopiї, фaнтaзувaти, виcтaвляти якicь фoтки. Мoжнa бути кpутим i клacним! Вce oднo ж нixтo не знaє, як уce є нacпpaвдi. Тa чи довго можна вдaвaти з себе кoгocь? I що cтaнeтьcя, коли правда зненацька вийдe нaзoвнi?

Космовська, Б. Великий вибух, або К. проти К/ Барбара Космовська, Ґжеґож Касдепке; худож. Анна Вєльбут; пер. з польської Д. Гук. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2020. – 176 с.

УДК 579.2 (0.053.2)
П 75

«Пригоди Тимка у світі Бактерій»

Ваш малюк росте питайком? Він без угаву запитує, чому болить горло, чому треба їсти, навіщо надягати шкарпетки? А ще йому кортить зловити жука й посадити в коробочку чи поспостерігати за жабою? Тоді книжка «Пригоди Тимка у світі бактерій» саме для нього. Адже такі запитання і поведінка дитини свідчать про зацікавленість біологією. Певна річ, вона ще й слова такого не знає, але вже відчуває нестримний потяг до пізнання таємниць природи. За допомогою нашої книжки дитина познайомиться зі світом бактерій, знайде відповіді на згадані вище запитання і дізнається про безліч інших неймовірних речей. Матеріал у ній подано захопливо й цікаво, щоб навіть найвибагливіші питайки були задоволені. У книжці розповідають про факти, гіпотези, дослідження, але при цьому мова видання проста й цілком доступна. Зрозуміти, про що йдеться, дитині допоможуть яскраві малюнки, а також герої книжки.

Пригоди Тимка у світі бактерій / М. Косовська та інші; пер. з рос. І. Юрені, Д. Зоріної. – Харків: Моноліт, 2020. – 96 с.: іл.

УДК 821(477)”1917/…”
К 89

Дмитро Кузьменко «Купи слона! або Маленькі пригоди великої Софійки»

Коли вірити шкільній вчительці пані Стефанії Любомирівні, "Софія, прошу, могла би бути сущим ангеликом. СУЩИМ! Якби..." та Софійка не хотіла робитися ангеликом аж одразу, бо ії так подобається встрявати в якісь пригоди. Навіть у цю хвилину, коли ви читаєте, авжеж встряє у щось нове. І, щиро кажучі, саме за це ії всі і люблять! Книжка "Купи слона або Маленьки пригоди великої Софійки" написана для всіх невгамовних дітлахів, які обожнюють веселі пригоди!

Кузьменко, Д. Купи слона! або Маленькі пригоди великої Софійки / Дмитро Кузьменко . – Харків: Юнісофт, 2019. – 88 с.: іл. – (Cерія «Найкращий подарунок»).

УДК 821(477)”1917/…”
К 89

Кузько Кузякін «Росли груші на вербі»

Кузько Кузякін пише так захопливо, що дітей від читання не відірвати. От і зараз його герой, малий веселун і мрійник, вміє так закрутити кожну оповідь, що й не здогадаєшся, де в тих пригодах правда, а де вигадка: то жонглює у цирку слонами, то скарби знаходить або й крізь Землю пролітає. Нісенітниці, незвичні ситуації, такі собі «на-вербі-груші», змушують дітей сміятися, сприймати гумор і вчитися проживати художню історію. У книжці зібрано багато веселих історій, а проілюструвала видання талановита українська художниця Олена Шеремет.

Кузякін, К. Росли груші на вербі / Кузько Кузякін. – Харків: Юнісофт, 2020. – 112 с.: іл. – (Серія «Найкращий подарунок»).

УДК 821(430) Л 22

Ю. Ланґройтер “Так добре бути разом”

Зайчик Йозі посварився зі своїми сестрами, тож Метте та Марта хочуть самі гратися з подругою Лєною. Цього Йозі їм пробачити не може. Однак наближається буря, і Йозі дуже переймається за своїх сестричок.

Ланґройтер, Ютта. Так добре бути разом/ ЮттаЛанґройтер; пер. з нім. Н. Якубчак. – Х.: Читаріум, 2019. – 32 с.: іл.

УДК 821(477)”1917/…”
Л 24

Валерій і Наталя Лапікури «Історії одного домовичка»

Серія книжок про славетного детектива котика Мурро дуже полюбилася українським дітям. Отож зустрічайте нові історії! Цього разу Мурро і його товариш малий домовичок вирушають на конкурс талантів. Чи вдасться їм вибороти першу премію? Які пригоди чекають на них попереду? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши нову веселу і дотепну книжку українських письменників.

Лапікур, В. Історії одного домовичка / В. Лапікур, Н. Лапікур. – Харків: Юнісофт, 2019. - 112 с.: іл. – (Серія «Найкращий подарунок»).

УДК 821 (481)
Л 55

Турюн Ліан «Аліса Андерсен. Принцеса на лаві запасних»

Восьмирічна Аліса дуже тішиться завершенню шкіль¬ного року. Попереду тільки випускний та вистава, у якій дів¬чинка грає дуже непомітну роль. Але вона також запасна виконавиця ролі принцеси. Тож коли Гелен — зірка вистави — несподівано травмується, Алісі доведеться виконувати головну роль і говорити на публіку. Та ще й Алісин однокласник Івар, який теж грає у виставі, більше з нею не розмовляє. Що може бути гірше?
Схоже, Алісі треба пошукати в собі приховані таланти...

Ліан, Т. Аліса Андерсен. Принцеса на лаві запасних: повість / Турюн Ліан; пер. з норв. Наталі Іліщук. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 168 с.

УДК 821(477) “1917/…” Л 87

Оксана Лущевська “Безхвоста”

"Безхвоста" - перша українська графічна повість для дітей 6-9 років. Чи доводилось вам грати у шкільному театрі? Тоді вам точно будуть знайомі і припадуть до смаку події, описані у новій книжці Оксани Лущевської. Якщо точиться боротьба за роль Лисиці, усі методи і засоби виправдані. А може, таки ні? Ця добра історія – про справжню дружбу, найкрутішу кураторку арт-студії і таку знайому «Рукавичку», яку ми всі спізнаємо по-новому.
І вас обов’язково зачарує дивовижний світ, створений Яною Гавриш, весь зітканий із напівсвітла і легких олівцевих штрихів.

Лущевська, О. В. Безхвоста / О. В. Лущевська; худ. Я. Гавриш. – Харків: Видавництво “Віват”, 2018. – 64 с.: іл.

УДК 821 (474.5)
М 29

Марюс Марцинкявічюс «Озеро загадок»

Чи може маленький Поросючок писати вірші, а корова — кататися на ковзанах? Які загадки криються в чорних глибинах озера, де живе страховисько з величезною пащею? Які небезпеки чигають на корову й Поросючка? А що, як страховисько в біді і йому потрібна допомога? Чи допоможуть йому наші герої? І що переможе – сміливість і дружба чи страх? Про все це ви дізнаєтесь, прочитавши нову казку литовського письменника Марюса Марцинкявічюса «Озеро загадок».

Марцинкявічюс, М. Озеро загадок / Марюс Марцинкявічюс; пер. з літовської Д. Чередниченка; іл. Л. Дудайте. – К.: Знання, 2020. – 40 с. – (Серія «Скарбничка»).

УДК 821(94)
М 30

Алан Маршалл “Шепіт на вітрі”

Знаменита повість-казка відомого австралійського письменника Алана Маршалла про неймовірні пригоди Пітера та його друзів, з якими він потоваришував, коли шукав Прекрасну Принцесу. І саме друзі допомагають йому визволити її і одружитися з нею.
З кожною доброю справою Пітер крок за кроком і сам стає Прекрасним Принцом...

Маршалл, Алан. Шепіт на вітрі: повість-казка / Алан Маршалл; пер. з англ. О. Гавури. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. - 224 с.

УДК 821(477) “1917/…” М 50

Зірка Мензатюк “Чарівні слова: казочки про мову”

Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при цьому добре засвоювати український правопис. Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк.

Мензатюк, Зірка. Чарівні слова: казочки про мову / ЗіркаМензатюк; 2-ге вид. – Чернівці: Букрек, 2019. – 48 с.: іл.

УДК 821 (492)
М 50

Тоска Ментен «Мій братик Мумія і золотий скарабей»

Лишень спробуй уявити собі: ти — звичайний хлопчисько з найнуднішого в світі нідерландського села. Одного вечора ти заходиш до своєї кімнати, відчуваєш сморід, роззираєшся і бачиш, що в твоєму ліжку лежить мумія. Що б ти зробив? Звісно, спочатку не на жарт злякався б. А тоді заплющив би очі, порахував до десяти і сподівався б, що коли їх розплю¬щиш, моторошна потворка зникне. Однак уяви, що через десять секунд мумія усе ще лежить у твоєму ліжку... і через десять хвилину теж!.. Це перша книжка популярної серії «Мій братик мумія», яку кілька років тому написала відома нідерландська дитяча письменниця Тоска Ментен. За її мотивами знято одноймен¬ний фільм і поставлено дитячий мюзикл. Переклад книжки вийшов у багатьох країнах світу. На сьогодні в Нідерландах опубліковано 10 книжок про пригоди єгипетського хлопчика-мумії на ім'я Думмі та його друга Хооса.

Ментен, Т. Мій братик мумія і золотий скарабей [повість]/ Тоска Ментен; пер. з нідерл. І. Коваль. – К.: А-БА-Ба-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 248 с.

УДК 821 (438)
М 47

Агнешка Мєлех «Емі і таємний клуб супердівчат»

«Емі і Таємний Клуб Супердівчат» — перша книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мєлех про допитливу шестилітку, яка обожнює таємниці. На дошкільній підготовці Емі разом з подружками засновує Таємний Клуб Супердівчат. Що ж таємничого може трапитися в житті дошколярок? Невже загадкові люди в аеропорту настільки підозрілі, що дівчаткам доводиться шпигувати за ни¬ми навіть в оперному театрі? Таємний Клуб просто-таки полює на таємниці, а якщо їх нема — дівчата вигадують їх самі.

Мєлех, А. Емі і таємний клуб супердівчат: повість / Анешка Мєлех; пер. з пол. Вікторії Міщук. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 176 с.

УДК 821 (438)
М 47

Агнешка Мєлех «Емі і таємний клуб супердівчат. Гурток іспанської»

«Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Гурток іспанської» — друга книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мєлех про допитливу шестилітку, яка обожнює таємниці. Пригоди Емі і Таємного Клубу тривають! Навчання у підготовчій групі добігло кінця — і дівчата пішли у перший клас. Там на них чекають нові пригоди й нові загадки. Куди зникла папуга Базіка зі шкільного звіринця і як її розшукати? Чому вчителька іспанської мови так підозріло поводиться? А її веле¬тенська коробка, яку вона притягла до школи, здається... розмовляє! Щоб розплутати всі таємниці, Емі разом із подружками доведеться виявити неабияку кмітливість. Буде весело!

Мєлех, А. Емі і таємний клуб супердівчат. Гурток іспанської: повість / Анешка Мєлех; пер. з пол. Дзвінки Матіяш. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 152 с.

УДК 821(450)
К 19

Ервін Мозер «Манюній. Велика книжка про маленького слоника»

Історія розповідає про слоника, який загубився і шукає свою сім’ю. Мандруючи, дуже маленьке і безмежно чарівне, зворушливе слоненя відкриває для себе дуже великий світ, зустрічає нових друзів.

Мозер, Е. Манюній. Велика книжка про маленького слоника/ Ервін Мозер; пер. з нім. Ваховська Неля. – Чернівці: Книги - XXI, 2019. – 128 с.

УДК 821 (438)
М 79

Марцин Мортка «Дракон з-поза Паркану»

Височезний Паркан розмежовує світ вогнедихів і людське королівство, які ворогують із давніх-давен. А неподалік від кордону в складі Драконячої поліції працює Дмухлик і пильнує, щоб не наблизилися лицарі короля Головка, які раз по раз нападають і зчиняють бійки. Аж раптом Дмухликові спадає на думку блискуча ідея: чом би не спіймати собі лицаря й не розпитати, з якого дива людиська в обладунках не дають спокою Драконячій Пущі. Можливо, Паркан виявиться непотрібним? Чи ж сусіди й далі ворогуватимуть?

Мортка, М. Дракон з-поза Паркану / Марцин Мортка; худ. В. Стахира; пер. з пол. І. Веремій. – Харків: Vivat, 2020. – 144 с. : іл. (Серія «У вирі пригод»).

УДК 821 (73)
М 90

Брендон Мулл «Звіродухи. Народжені вільними»

Один спалах — та життя чотирьох дітей із різних куточків Ердасу змінюється назавжди: відтепер вони поєднані зі звіродухами. Таке поєднання відкриває нездоланну силу та велику відповідальністьь, особливо, якщо твоя тварина — легендарний дух І Полеглої Четвірки. Але чому легенда повернулась саме зараз? Важка місія лягає на юнацькі плечі Конора, Абеке, Мейлін та Роллана: вони повинні врятувати світ від темної сиди, що знищує все на своєму шляху. І зробити це можна тільки із допомогою вірних супутників - звіродухів.

Мулл, Б. Звіродухи. Народжені вільними / Брендон Мулл; пер. з англ. Д. П. Святенко. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 304 с. – (Серія «Звіродухи»).

УДК 821(450)
М 91

Улісс Мур “Будинок Дзеркал”

Цього міста не знайдеш на жодній мапі, у жодному туристичному путівнику. Тут не працює інтернет і відсутній мобільний зв’язок, а єдина залізнична колія веде в нікуди. Хтось навмисне намагається ізолювати Кілмор-Ков від навколишнього світу. Але хто і навіщо? Джейсон, Джулія та Рік сподіваються знайти відповідь на свої запитання в химерному Будинку Дзеркал, який побудував місцевий годинниковий майстер. Та, схоже, у цій загадковій грі їхній суперник завжди на крок попереду…

Мур, Улісс. Будинок Дзеркал. – Х.: АССА, 2020. – 224 с. – (Час фентезі).

УДК 821 (477)”1917/…”
Н 56

Всеволод Нестайко «Дивовижні пригоди в лісовій школі: Секрет Васі Кицина. Енололик, Уфа і Жахоб'як»

У другій книзі серії пригод Всеволода Нейстайка вихованці музичної лісової школи знайомляться із рудим котиком Васею Кицином і поринають у вир нових несподіваних пригод. Їм необхідно розкрити секрет котика Васі, і в цьому допомагає мудрий Бровко Барбосович.

Нестайко, В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Секрет Васі Кицина. Енололик, Уфа і Жахоб'як / Всеволод Нестайко; мал. В. Харченка. – Харків: ВД «ШОЛА», 2020. – 128 с.: іл. - (Серія “Дитячий бестселер”).

УДК 821 (477)”1917/…”
Н 56

Всеволод Нестайко «Дивовижні пригоди в лісовій школі: Сонце серед ночі. Пригоди в Павутинні»

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

Нестайко, В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Сонце серед ночі. Пригоди в Павутинні / Всеволод Нестайко; мал. В. Харченка. – Харків: ВД «ШОЛА», 2020. – 208 с.: іл. - (Серія “Дитячий бестселер”).

УДК 821(477)”1917/…”
Н 56

Всеволод Нестайко «Дивовижні пригоди в лісовій школі: Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці лісею “Кондор”»

В Лісовій школі надзвичайна ситуація! Швидко псуються продукти і діток нема чим годувати. Мабуть, доведеться спеціалізовану школу з ведмежою мовою викладання закривати. Однак ще не все втрачено - до розслідування таємничою справи береться старий детектив Бровко Барбосович. Він знаходить лиходія, що псує їжу, однак зарадити нічим не може. А може зарадити - Дід Мороз, та от тільки де шукати того діда серед літа? Новачок Лісової школи, товариш Косі Вуханя та Колько Колючки, сонячний зайчик Терентій допоможе в цій нелегкій справі, а заодно познайомить читача з козаком Морозенком, Його крилатим конем Лебедем.

Нестайко, В. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці лісею “Кондор”» / Всеволод Нестайко; мал. В. Харченка. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2020. – 128 с. – (Серія «Дитячий бестселер»).

УДК 821 (73)
Н 62

Гарт Нікс та Шон Вільямс «Звіродухи. Кревні узи»

Пожирач повернувся на землі Ердасу. А разом із ним армія завойовників вступила на благодатні землі. Чи зможуть четверо дітлахів завадити Пожирачеві? Для цього їм необхідно викликати звіродухів Полеших Великих Звірів, стати Обраними і здобути талісмани, що подарують їм небачену вправність!

Нікс, Г. Звіродухи. Кревні узи / Гарт Нікс, Шон Вільямс; пер. з англ. Д. П. Святенко. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 320 с. – (Серія «Звіродухи»).

УДК 821 (477) ”1917/…”
Н 70

Лариса Ніцой «Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку»

Головні герої, Василинка, Любомирчик та Олежка, відправляються на пошуки скарбу. Вони потрапляють у пригоду, не остання роль у якій випаде двом бабусям. Одна з них поведена на приготуванні та споживанні їжі, а друга – фанатка спорту та здорового способу життя. В сюжет цієї кумедної історії письменниця легко вплітає сучасну актуальну тему інвалідів у соціумі. Повість пересипана гумором, додає настрою та читається на одному диханні.

Ніцой, Л.Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку/ Ніцой Лариса. – К.: Видавництво Марка Мельника, 2020. – 192 с.

УДК 821(73)
Р 24

Рейчел Рені Рассел «Щоденник Ніккі»

Незабаром у школі пройде талант-шоу, в якому планують взяти участь більшість школи. Подейкують, що кандидатів на перемогу два — Маккензі та Максвелл. Проте Маккензі вже склала план, як збільшити свої шанси на перемогу: а) зняти компрометуюче відео з Ніккі; б) взяти до своєї танцювальної команди Хлою та Зої. Невже дівчатка погодяться на її пропозицію і принесуть Маккензі довгоочікувану перемогу?

Рассел, Рені Рейчел. Щоденник Ніккі 3: Не така все й талановита поп-зірка / Рейчел Рені Рассел; пер. з англ. І. В. Тимошенкова. – Харків: Вид-во “Ранок”, 2019. – 320 с.: іл.

УДК 821(438) П 14

Марцін Палаш “Ельф всемогутній”

Ельф, собака з притулку, під час канікул виїхав зі своєю новою сім'єю на море. Але от халепа! У перший же день виявилося, що хтось вкрав пансіонат для відпочинку, а в іншому живе якесь підозріле суспільство, до того ж хтось пограбував місцевий Музей бурштину! На щастя, Ельф і приручені їм люди люблять кримінальні загадки, тому відразу розпочали слідство, яке вилилося в захоплюючу і небезпечну пригоду.

Палаш, М. Ельф всемогутній / М. Палаш; худож. К. Колодзей; пер. з польської І. Тучапскої. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2019. – 176 с. – (Серія “Кудлаті історії”).

УДК 821(438) П 14

Марцін Палаш “Ельф, де ти?”

Тільки-но Ельф, песик з притулку, знайшов собі нову домівку, як… загубився. Сам-один у великому лісі, далеко від своїх людей і затишної лежанки, він потрапляє в ще більшу халепу — злі люди кидають його до тісної клітки. Та Великий і Молодий, нові господарі Ельфа, точніше його нова сім’я, не сидять склавши руки і виходять на слід улюбленця. Заразом вони допомагають поліції у розслідуванні, Молодий знайомиться з дівчиною, а Великий знаходить нових друзів з антитерористичної бригади.

Палаш, М. Ельф, де ти? / М. Палаш; худож. К. Колодзей; пер. з польської І. Тучапскої. – Харків: ВД “ШКОЛА”, 2019. – 160 с. – (Серія “Кудлаті історії”.)

УДК 821 (430)
П 16

Аліс Пантермюллер «Лотта та її “катастрофи”. Без лами немає драми»

Лоттин клас разом із пані Какало та паном Меліном вирушає в подорож. Просто супер! Увесь 6-Б проведе цілий тиждень на Балтійському морі в панському маєтку родини фон Козебрик. Це справжні барони, і вони мають багато різних тварин, серед яких чайки, риби, коні й навіть одна лама. Та, на жаль, там проживають ще й абсолютно нестерпні восьмикласники, які постійно всіх дражнять, а особливо Пауля. Якщо так триватиме й далі, то Лотті з Шаєн доведеться об’єднатися з пришелепуватими бараницями й рокерами! Добре, що Лотта про всяк випадок прихопила свій антиберенічнийспрей… і свою чарівну блокфлейту!

Пантермюллер, А. Лотта та її катастрофи. Без лами немає драми / Аліс Пантермюллер; пер. з німецької І. Андрієнко-Фрідріх; іл. Данієли Коль. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2019. – 160 с. – (Серія «Лотта та її “катастрофи”»).

УДК 821 (430)
П 16

Аліс Пантермюллер «Лотта та її “катастрофи”. Останній цьомчик лося»

Ура! Нарешті літні канікули! І Лотта з родиною їде до Швеції — та ще й на велетенському кораблі! Найпрекрасніше в цьому те, що її подружка Шаєн теж їде в подорож. Разом із нею Лотті навіть не страшно ночувати в наметі посеред дикої-предикої природи. Попри те, що в Швеції аж кишить ведмедями, вовками і тролями та водяться отаке-е-енні лосі, геть не схожі на плюшеву іграшку Лотти. Її брати-дурбецали досхочу награються у вікінгів, а Шаєн, можливо, зустріне найсправжнісінького королівського принца.

Пантермюллер, А. Лотта та її катастрофи. Останній цьомчик лося / Аліс Пантермюллер; пер. з німецької І. Андрієнко-Фрідріх; іл. Данієли Коль. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2018. – 160 с. – (Серія «Лотта та її “катастрофи”»).

УДК 821 (430)
П 16

Аліс Пантермюллер «Лотта та її “катастрофи”. Тварини, рятуйтесь!»

У Лоттиному класі сталося щось абсолютно неймовірне: 5-Б виграв конкурс! І тепер учні цього класу мають розмалювати будівельний паркан, та ще й тваринами під загрозою вимирання. Зрозуміло, що Лотта з Шаєн докладають чималих зусиль. Адже вони не хочуть, щоб зникли панди, тасманійські дияволи і все таке. Лотті спало на думку намалювати черепаху Купу, тому що ця бідолашна тварина живе вдома одна-однісінька. Вона, звісно, старезна й трохи нуднувата, але Лотта все одно не хоче, щоб вона вимерла! Добре, що в зоопарку є ще багато різних тварин, яких можна врятувати…

Пантермюллер, А. Лотта та її катастрофи. Тварини, рятуйтесь! / Аліс Пантермюллер; пер. з німецької І. Андрієнко-Фрідріх; іл. Данієли Коль. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2018. – 160 с. – (Серія «Лотта та її “катастрофи”»).

УДК 821(493) П 24

Володимир Рутківський. "Джури козака Швайки"

Смурфики теж святкують Різдво! Але при цьому, звичайно ж, не може обійтися без різноманітних пригод - іноді веселих, іноді не дуже. Та оскільки це Різдво, та ще й у чарівній країні, усі ці пригоди завжди добре закінчуються. У цій книзі ми розповімо вам аж про п'ять таких пригод:
«Ялинка» - що за Різдво без ялинки? Смурфетка попросила Лісоруба принести з лісу ялинку для Смурфенятка. Та виконати це прохання виявилося не дуже просто... «Смурф у сплячці» - один зі смурфів, Ледар, найбільше за все любить спати. Ось тому-то він і подружився з мишкою-сонею, а також з іншими цікавими героями. «Дивні сніговики» - ліпити сніговиків узимку люблять не тільки діти, а й смурфики. Але зліплені смурфиками сніговики бояться розтанути під час потепління, яке має настати. Тому вони вирушають у далеку країну вічної зими, та дорогою їм трапляється лихий чаклун Гаргамель.

Пейо. Різдво у смурфів / Пейо; пер. з фр. - Львів: Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2020. – 48 с.: іл..

УДК 821(430) П 73

Пресс Г. Ю. “По гарячих слідах”

У цій захопливій книзі юні читачі як справжні детективи зможуть з’ясувати, де злодій сховав прикраси, куди поділася професорська валіза, хто такий Трипалий Джо, хто нишпорив уночі в наметі серед джунглів чи де стояла бочка з порохом. А ще — розшифрують головоломки, таємні послання, кросворди з підказками та різними доказами. За цими зачіпками вони й вийдуть на слід злочинців.

Пресс, Г. Ю. По гарячих слідах / Ганс Юрген Пресс; худож. Г. Ю. Пресс; пер. з німецької І. С. Андрієнко-Фрідріх. – Харків: ВД “Школа”, 2020. – 128 с. – (Серія “Детективний квест”).

УДК 821 (73)
С 14

Тут Т. Сазерленд «Звіродухи. Проти течії»

Цього разу Абеке, Конор, роллан та Мейлін вирушають до Ста островів. Десь там мешкає восьминіг Мулоп — власник чергового талісмана, такого необхідного для перемоги Зелених Мантій над Пожирачем. і знову загарбники наступають на п’яти відважній четвірці. Хтось передає інформацію про пересування дітей, поєднаних із Великими Звірами. Хто ж зрадник? Абеке? Конор? роллан? Мейлін? Голова усім йде обертом від підозри й розпачу. До того ж на долю Зелених Мантій знову випадають непрості випробування: подорож на острів Нічних тіней, який вважається проклятим місцемтабу, похід до табору загарбників, розташованого на острові Чудовиськ, мандрівка на спині велетенського ската Кінгрея до помешкання Мулопа. Не всім поталанить повернутися з подорожі. Хто перейде на бік загарбників? Хто потрапить в полон? і кому ж таки пощастить видертися з пасток Пожирача? А найважливіше: чи не втратять наші друзі свої талісмани?

Сазерленд, Т. Т. Звіродухи. Проти течії / Тут. Т. Сазерленд; пер. з англ. А. О. Кійко. - Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 256 с. – (Серія «Звіродухи»).

УДК 821(477) “1917/…” С 60

Єва Сольська “Кошеня і сонечко”

Книжка для сімейного читання. Зворушлива історія про допитливе кошеня, яке дуже хотіло дізнатися, чому сонечок так називають. Чи вдасться малюку знайти відповідь?

Сольська, Єва. Кошеня і сонечко / Єва Сольська; художниця Наталія Стешенко. – Харків: Вид-во “Ранок”, 2020. – 36 с. – (Серія “Зворушливі книжки”).

УДК 821(94) С 74

Рейчел Спретт “Діти шпигунки. Мисливці на тарганів”

Життя трьох підлітків — Ейпріл, Фіна та Джо, яке різко змінюється, коли одного дня раптово зникає їхня мама. Розгублені і з купою запитань без відповідей, діти мають переїхати до тата. Життя у новому містечку виявляється непростим. Дітям потрібно не лише порозумітися з татом, але й влитися у нову громаду. На заваді останньому стає низка таємничих злочинів. Перед щорічними тарганячими перегонами — найпопулярнішою розвагою для містян — хтось починає справжнє полювання на рудовусих учасників. Для новачків є справою честі з’ясувати, хто за цим стоїть, і очистити своє ім’я від підозр. Разом із новою сусідкою Лореттою та бешкетним песиком Гарбузом діти беруться за розслідування...

Спретт, Р. Діти шпигунки. Мисливці на тарганів / Р. Спретт; пер. з англ. Олександра Плевака. – Київ: Книголав, 2020. – 272 с. – (Серія “Дитяча полиця”)

УДК 821(477) “1917/…” З 34

Еліна Заржицька “Легенди про казаків”

Це перша книга серії світового бестселеру про Джеронімо Стілтона. Джеронімо Стілтон живе в місті Мишанія і працює головним редактором газети "Гризун" - найвідомішого видання на цілому Мишачому острові. Понад усе на світі він любить та цінує спокій. Та коли історія всієї планети опиняється під загрозою через підступні плани зловмисних котів-піратів, Джеронімо разом зі своїми друзями та родичами сміливо вирушає в минуле.

Стілтон, Джеронімо. Відкриття Америки / Д. Стілтон. - Х.: Ірбіс Комікс, 2016. - 48 с.: іл.

УДК 821(450)
С 88

Джеренімо Стілтон “Льодовиковий період”

Джеронімо Стілтон є редактором газети “Гризун” – найвідомішого видання на Мишачому острові. На дозвіллі він полюбляє розповідати веселі та повчальні історії. Але часто Джеронімо доводиться мати справу зі своїми найгіршими ворогами – котами-піратами. Які винайшли спосіб подорожувати в часі, щоб змінювати історію на свою користь…У цій оповіді коти-пірати – Терсілла. Котордон III і Бонзо – випадково опинилися надто далеко в минулому – аж у льодовиковому періоді! Вони вирішили впіймати великого кошлатого мамонта й за допомогою Котольота перемістити його у наш час.

Стілтон, Джеронімо. Льодовиковий період / Джеронімо Стілтон; пер. з іт. – Львів: Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2020. – 48 с.: іл.

УДК 821(438)
С 89

Дорота Сувальська «Сюзанка в мережі та в житті»

Невгамовна Сюзанка і дня прожити не може без пригод. А відтепер пригоди чекають на неї не тільки в житті... а й у мережі. Ще б пак! Адже її тато підключив безлімітний Інтернет і в їхньому домі відбулася справжня інформаційна революція. Отож Сюзанка освоюється в інтернет-чаті, щоби вистежити там злочинця, бо вона ж як-не-як — член Клубу супердетективів та його співзасновниця. А ще дівчинка стає комп’ютерним графіком, знаходить у мережі гарні тексти, здобуває знання та спілкується з друзями.

Сувальська, Д.Сюзанка в мережі та в житті / Дорота Сувальська; худож. Н. Кухарська; пер. з польської І. Тучапської. – Х.: ВД «ШКОЛА», 2018. – 224 с. – (Серія «Витівки Сюзанки»).

УДК 821 (477)
Т 19

Світлана Тараторіна «Оця Марія звірів малювала»

Коли все котиться шкереберть, варто дістати фарби, покликати на допомогу фантастичних звірів і стати в оборону рідного дому. Тому що мрії здатні рятувати. Особливо якщо ти художниця з Болотні.
І нехай Марія ще не знає, але одного дня її картини прославлять Україну.

Тараторіна, С. Оця Марія звірів малювала / CвітланаТраторіна. – Київ: Видавництво, 2020. – 68 с.

УДК 821 (438)
Т 47

Агнешка Тишка «Зося з вулиці Котячої»

Книги цієї серії розповідають про кумедні пригоди дівчинки Зосі та її чудернацької родини. Тут ви познайомитеся з тіткою Зосі - творчою Маліною, двома кузенами - боягузом Михасем і наївним Кшишем, їхнім навіженим собакою і багато з ким ще. Ви здивуєтесь із того, як Зося заклинає світ, і дізнаєтесь, що з цього виходить. А ще навчитеся всиновляти котів! Також на вас чекає багато несподіванок: конкурс на Павуче Обличчя Року, труп на сходах, танці з пралками і навіть зустріч із таким собі Безпанцировим!

Тишка, А. Зося з вулиці Котячої / Агнешка Тишка; худож. А. Рачинська; пер. з польської Ліни Жекової. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2018. – 224 с. – (Серія «Зося з вулиці Котячої»).

УДК 821 (438)
Т 47

Агнешка Тишка «Зося з вулиці Котячої взимку»

Нарешті у дівчинки Зосі починаються зимові канікули у навчанні... але ж не в пригодах! Ще б пак — в одному будинку довкола ялини-кривульки збирається вся її шалена сімейка та нові хатні улюбленці (серед яких і здоровезний короп Полікарп). Тут місця вистачить на всіх — сідайте зручніше та скуштуйте смачного борщику, а на ваших котиків уже чекають прянички з ароматом мишки.

Тишка, А. Зося з вулиці Котячої взимку / Агнешка Тишка; худож. А. Рачинська; пер. з польської Ліни Жекової. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2018. – 208 с. – (Серія «Зося з вулиці Котячої»).

УДК 821 (438)
Т 47

Агнешка Тишка «Зося з вулиці Котячої навесні»

Нескінченна зима набридає Зосі, і разом зі своєю шаленою сімейкою вона закликає весну, обирає переможницю конкурсу МІС БАГНАРИ, зустрічає полярного, морського та пустельного БЕТМЕНІВ і найдивніших тварин у світі, що їх запросили на день народження Мані, її молодшої сестри.
Можете бути певні — на Котячій, 5 нема коли нудьгувати!

Тишка, А. Зося з вулиці Котячої навесні / Агнешка Тишка; худож. А. Рачинська; пер. з польської Ліни Жекової. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2018. – 216 с. – (Серія «Зося з вулиці Котячої»).

УДК 821 (438)
Т 47

Агнешка Тишка «Зося з вулиці Котячої в подорожі»

Зося разом із великою компанією, з бабусями й кузенами, і навіть плюшевим єнотом у КУПСТЮМІ, вирушає у подорож до Греції. Зосина сестра Маня у захваті, бо мріє стати КУЛЬТУРНИМ ІСТЕРИКОМ, коли виросте, отож починає записувати враження в щоденник. А ще мандрівники вчать грецьку мову, знаходять нових приятелів та вистежують курячу мафію! Адже коли ти з друзями, пригоди чекають на кожному кроці! Для дітей середнього шкільного віку.

Тишка, А. Зося з вулиці Котячої в подорожі / Агнешка Тишка; худож. А. Рачинська; пер. з польської Ліни Жекової. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2019. – 200 с. – (Серія «Зося з вулиці Котячої»).

УДК 821 (438)
Т 47

Агнешка Тишка «Зося з вулиці Котячої на відпочинку»

Цього разу Зося залишає вулицю Котячу і вирушає назустріч пригодам у дитячий табір чи, точніше, у зелену школу! А пригод на неї чекає чимало — Зося купуватиме гумові чоботи для метелика, якого звуть АГМІРАЛ ПИПЕК, отримає у подарунок кролика, вивчатиме біорізноманіття на Мазурських озерах, де зустріне Нічного Койота і ПРИВИДА, скупається у ВЕЛИЧЕНЬКІЙ калюжі та врятує усіх завдяки своїй РЯТУВАЛЬНІЙ ТОРБІ!

Тишка, А. Зося з вулиці Котячої на відпочинку / Агнешка Тишка; худож. А. Рачинська; пер. з польської Ліни Жекової. – Х.: ВД “ШКОЛА”, 2018. – 208 с. – (Серія «Зося з вулиці Котячої»).

УДК 821 (477)”1917/…”
Ч 49

Юлія Чернінька «Лицар Смарагдієвого ордену, Інквізитор»

Ярослав знову вдягає лицарські обладунки і вирушає до Люмберна. Цього разу він повинен відвернути страшну небезпеку від жителів міста. Інквізитор Люмберна порушив відьомське правило і підпалив дубобаб Варени ХIII. Відтоді над містом нависла смертельна загроза. Пошесть чуми нещадно косить звичайних люмбернців. Чи вдасться Ярославові відгадати піктограми схимників і врятувати місто від навали розгніваних темних сил? На хлопчика чекають великі пригоди, багато таємниць та нові друзі. А разом зі справжніми друзями можна подолати будь-які перешкоди!

Чернінька, Ю. Лицар Смарагдієвого ордену, Інквізитор: казка / Чернінька Юлія; худ. О. Чичик. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2019. – 240 с.: іл.

УДК 821 (437.3)
Ш 86

Павел Шрут «Шкарпеткожери завжди поряд»

У третій книзі вже відомо) шкарпеткожерської саги вирішується доля багатьох героїв, і не тільки шкарпеткожерів. Шалена боротьба за сфери впливу, гонитви й переслідування, підступні плани, таємничий голос, що поневолює всіх, раптові повороти у стосунках - ось що спіткає героїв у цій історії. Хто з них витримає випробування? Кого зваблять слава і гроші? Хто зрадить, а хто зрештою виявиться справжнім другом і буде «завжди поряд»?

Шрут, П. Шкарпеткожери завжди поряд / Павел Шрут; пер. з чеської О. Стукала; худ. Ґ. Міклінова. – Х.: ВД «ШКОЛА», 2018. – 232 с. – (Серія «Шкарпеткожери»).