ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"ТЕАТР у ТЕАТРІ"

Проект "Театральна гостинна" Харківської обласної бібліотеки для юнацтва продовжує збирати та радувати всіх поціновувачів театрального мистецтва. Так, за час існування проекту в стінах бібліотеки вже встигли побувати представники всіх харківських державних театрів.

Цього разу, 15 травня на зустріч з старшокласниками та студентами завітали художній керівник недержавного реалістичного театру "Театр у театрі", заслужений артист України Олександр Миколайович Дербас і молодий талановитий актор театру Євгеній Сафонов. Цей театр засновано 2007 року, а оселився він в унікальному закладі нашого міста - Харківському Будинку актора ім. Леся Сердюка. Тут під одним дахом співпрацюють 23 недержавні театральні колективи. Кожного дня на двох сценах цього закладу вдень актори відшліфовують свою майстерність, щоб ввечері представити результати творчих зусиль на розсуд глядача.

І бібліотека, ставши осередком неформального спілкування молоді з акторами, надала можливість ближче познайомитися з таким цікавим "Театром у театрі". Ця незвична назва спала на думку керівникові театру Олександру Дербасу не випадково. Все завдяки театральному прийому з аналогічною назвою, суть якого у тому, що під час вистави межі між сценою та залом зникають, глядачі стають повноправними учасниками дійства. Цей прийом режисер театру подекуди використовує у своїх постановках: "Академія сміху", "Інший чоловік", "Непристойна пропозиція", "Приватна вечірка", "Пристрасний пілігрим". Олександр Миколайович розповів, що має досвід роботи в кіно. Знімався у фільмах "МВС", "Клан М", в циклі фільмів Л. Парфьонова на тему порятунку природи та "Важкий пісок". Але розглядає кіно як одну з граней життєвого досвіду, бо, перш за все, він актор театру і тільки потім співак, автор, кіноактор. Про це красномовно свідчить той факт, що Олександр Дербас вже 35 років працює на сцені Харківського державного академічного російського драматичного театру ім. О.С. Пушкіна.

Під час розмови з залом Олександр Миколайович ділився життєвим досвідом, розповідав про труднощі, які йому довелось подолати, щоб стати актором, а також порадив не боятися змін та сміливо йти за своєю мрією. А молоді глядачі, без перебільшення, дослухалися до кожного слова, відкриваючи для себе інший бік театрального життя, пізнаючи його таким, яке воно є насправді, без прикрас, вигадок та мрій.

Не обійшлась зустріч і без інтерактиву: молодий актор Євгеній Сафонов провів для молоді імпровізований майстер-клас з акторської майстерності.

Разом актори заінтригували аудиторію показом уривку з вистави "Непристойна пропозиція", за мотивами творів А.П. Чехова. Своїм неперевершеним талантом довели, що й класика може бути цікавою та сучасною. Наприкінці, майстри сцени запросили молодь до театру - переглянути виставу повністю і взагалі постійно знайомитися з надбаннями театральної культури нашого міста.