ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Унікальні портрети Острозьких князів в Обласній бібліотеці для юнацтва

Відкриття оригінального "подорожуючого" мистецького проекту Наталії Кутної-Кіналь "Князі України-Русі. Історія еліт" 10 грудня відбулося в виставочному просторі читальної зали обласної бібліотеки для юнацтва.

Реалізація цього проекту в нашому місті зібрала разом багато людей: керівників культурних та освітніх закладів, журналістів, бібліотекарів та акторів. Всі вони сприяли тому, аби картини відомого українського художника-графіка Олега Кіналя побачили якомога більше людей, серед яких пощастило побувати й учням салтівських шкіл.

Найцікавіші факти із майже 700 річного існування славетного роду Острозьких князів розповіла фахівець обласної бібліотеки для дітей Олена Ніколаєнко. З її розповіді присутні дізнались, що кожна постать князя, яка була відображена в графіці, внесла значний вклад в історію українських земель. Та особливо на їх фоні виділявся портрет єдиної жінки - Гальшки Елжебети Острозької. Саме завдяки її зусиллям і була побудована Острозька академія - один з найстаріших університетів Східної Європи.

Для того, щоб достовірно та в деталях зобразити усіх представників роду Острозьких, автори проекту дослідили багато архівних документів різних країн світу. Про їх нелегкий шлях втілення творчого задуму переповіли директор Харківського планетарію Галина Железняк та відома харківська журналістка Тетяна Бабіна. Яка також створила телерепортаж про творче подружжя у циклі власних телепрограм "Грани времени", уривки з якого було продемонстровано під час її виступу.

І на завершення заходу, для того, щоб велич українського роду знайшла своє відображення не лише в картинах та історії, але й в мові, вірші українських поетів натхненно зачитав актор і волонтер Микола Мох.