ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Форум-театр» - театр діалогу

Світ мистецтва знаходиться у постійному пошуку нових ідей та форм, які не лише надихали, але й могли допомагати вирішенню суспільних проблем. Одним із таких сучасних і модернізованих форм театрального мистецтва є форум-театр, проте широкому колу людей про нього мало що відомо. Так, 26 квітня фахівці бібліотеки для юнацтва зібрали студентів Харківської академії культури та Харківського коледжу мистецтв аби наглядно продемонструвати можливості форум-театру.

Свій початок форум-театр бере від «Театру пригноблених», створеного у 60-х роках минулого століття бразильським режисером, письменником та громадським діячем Августо Боалем. Акторами та сценаристами у виставі форум-театру є не професійні актори, а звичайні люди, які перебувають у складних життєвих обставинах. З часом цей метод трансформувався в залежності від цілей та задач аудиторії. Так, запрошена на захід представник Харківського Центру гендерної культури Юлія Башук розповіла, як вони розглядали питання гендерної рівності саме за допомогою форум-театру.

Гостя заходу Лариса Краля актриса театру «Живе дзеркало» познайомила аудиторію з ще одним популярним форматом соціального театру - плейбек театром. На відміну від форум-театру в плейбек театрі грають професійні або підготовлені актори, а сценарій як і в форум-театрі пропонують глядачі.

Проте жодна теорія не зрозуміла без практики. Театральні сценки продемонстровані студентами Харківської гуманітарно-педагогічної академії розкрили найважливіші соціальні проблеми і викликали глядачів до діалогу, щодо актуальності цих проблем та шляхів їх вирішення.