ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Театр "ТриТэ" в бібліотеці

18 квітня постійним та новим відвідувачам "Театральної гостинної" пощастило, вони насолоджувалися соковитим, народним, іскрометним українським гумором, кумедними ситуаціями, що списані з життя. Поринути в цю атмосферу допомогли актори навчального театру "ТриТэ". Анастасія Шульга, Христина Зограбян, Владислав Москалець перевтілилися в головних героїв п'єси Олександра Яковича Кониського "Порвалась нитка", піднялися на сцену і великий зал бібліотеки перетворився в театр.

Олександр Якович в п'єсі "Порвалась нитка", втілив результати своїх пошуків у сфері гумору і сатири. Як казав І.Франко про Кониського, він "в потребі умів бути і новелістом, і повістярем, і драматиком, і поетом, і публіцистом, і сатириком". Серед численних досягнень Олександра Яковича варто також виділити те, що саме він є автором духовного гімну України "Молитва за Україну". Ця пісня довго мовчала у тій землі, де народилася. Заборонена в Україні, вона знайшла шлях до сердець українців Канади, США, Франції, Австралії та інших країн. Лише з проголошенням Незалежності нашої Держави "Молитва за Україну" повернулася на Батьківщину.

Тож недарма художній керівник театру "ТриТэ" вирішив поставити виставу за твором цього автора. Вже чотири роки театр успішно працює, на ниві театрального мистецтва, в приміщенні театрального факультету університету мистецтв ім. І.П. Котляревського - в альма-матер всіх театрів Вузу "П'ятий поверх". Театр молодих, енергійних, талановитих акторів. Театр, який показує надзвичайно цікаві вистави за п'єсами видатних європейських, російських та українських драматургів. Всі вистави навчального театру отримали позитивну оцінку харківської преси та мистецької громадськості міста.

З неприхованим задоволенням наприкінці студенти відповідали на питання та спілкувалися з аудиторією. І порадили молоді: навчатися акторської майстерності, бо це знадобиться в житті, не зважаючи на те станете ви в майбутньому акторами, чи ні.