ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Сторінка психолога

Мета діяльності бібліотечного психолога: спільно з іншими фахівцями бібліотеки визначає завдання та шляхи соціокультурного розвитку, а також шляхи сприяння позитивним змінам як на суб'єктивному світі окремої людини, так і в навколишній дійсності.

Рубрика "Запитай у психолога":

Запитання:
Вітаю вас, Єлізавето Володимирівно! У мене майже немає друзів і тому влітку, коли не треба ходити до школи, мені часто буває самотньо та нудно. Нажаль на путівку до табору або щось подібне наша родина не має грошей. Підкажіть, будь ласка, чим зараз зайняти себе, де знайти друзів і як навчитися спілкуванню? Олена, 14 років.
Відповідь:     Читати далі ...


Запитання:
Доброго дня, Єлизавето Володимирівно! Раніше я жила у Горлівці, але мій будинок був зруйнований, і моя родина переїхала до Харкова. Хоча це було досить давно, спогади про минуле й досі викликають порожнечу в душі та болючий жаль за втраченою домівкою, друзями. Мама не хоче розмовляти на цю тему, бо їй теж надто боляче. Вона каже не відволікатися на погані думки, залишити спогади та жити майбутнім, але я не можу. Часто я взагалі не можу ні з ким спілкуватися, не хочу нічого робити, нікуди йти. Здається, що все, що я роблю, марно. Я взагалі не знаю, що з цим робити, тож сподіваюся на вашу допомогу. Наталія 16 років.
Відповідь:     Читати далі ...

Психолог Є.В. Герасименко на телебаченні

«Форум» на каналі ОТБ
22 листопада в ефірі програми «Форум» на телеканалі ОТБ «Діти в соцмережах». Гість студії психолог ХОБЮ Єлизавета Герасименко
«Форум» на каналі ОТБ
5 листопада в ефірі програми «Форум» на телеканалі ОТБ психолог ХОБЮ Єлизавета Герасименко розповідає про складнощі підліткового періоду
«Форум» на каналі ОТБ
12 листопада в ефірі програми «Форум» на телеканалі ОТБ - розмова з психологом ХОБЮ Єлизаветою Герасименко про «Підліткову депресію та методи її подолання»
«Форум» на каналі ОТБ
29 жовтня 2016 року в ефірі програми «Форум» на телеканалі ОТБ психолог ХОБЮ Єлизавета Герасименко розкриває тему профілактики шкідливих звичок серед молоді
"Форум" на Телеканалі ОТБ
14. 01. 2016 У гостях передачі психолог ХОБЮ Герасименко Є.В. та бібліотекар відділу обслуговування користувачів Лисенко О.Ю. Тема передачі "Домашні улюбленці та стрес".
"Харків. Online. Вечір" на каналі ОТБ
23.09.2015 Гість передачі психолог Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна. Тема зустрічі "Психологічна допомога учасникам АТО".
"Форум" на Телеканалі ОТБ
Тема зустрічі "Школа та стрес"(Реформа школи очима психолога). Гість передачі психолог Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна.
"Форум" на Телеканалі ОТБ
19.11.2015 вийшла програма, присвячена креативним методам вирішення проблем сучасної молоді. Гостею ефіру була психолог ХОБЮ Герасименко Елизавєта Володимирівна.
"Харків. Online. Вечір" на каналі ОТБ
16.05.2015 Гість передачі психолог Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна. Тема зустрічі "Поради для сімей та близьких, що пережили втрату людини".
"Харків. Online. Вечір" на каналі ОТБ
13. 05. 2015 Гість передачі "Харків. Online. Вечір" психолог Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна. Тема зустрічі "Як розмовляти з дітьми про війну".
"Тема дня" на каналі ОТБ.
17.02.2015 Завідувачка відділу маркетингу Світлана Ігоревна Бацамут та психолог бібліотеки Герасименко Єлизавета Володимирівна в ефірі програми "Тема дня": розмова про нові можливості бібліотеки для юнацтва.
"Харків. Online. Ранок" на каналі ОТБ
04. 09. 2014 Гість передачі "Харків. Online. Ранок" психолог, невролог та казкотерапевт Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна. Тема зустрічі "Шляхи добрих змін", поради вимушеним переселенцям.

Завантажити

Звертатися

Відкрито нову рубрику «Запитай у психолога»
Поставити запитання лікарю вищої категорії, неврологу-психотерапевту Герасименко Єлизаветі Володимирівні ви можете скориставшись Електронною поштою бібліотеки h_libra@ukr.net (з поміткою «запитання психологу»). Запитання та відповіді на них буде розміщено на сайті тільки за вашою згодою.

Проекти та дозвілля

Пропонуємо вам дієві рекомендації з подолання постравматичного синдрому для членів сімей учасників бойових дій. До вашої уваги ефективна методика «Діти і війна: навчання технік зцілення» від провідних кризових психологів світу. Завантажити

"Авторська
презентація книги"

8 квітня у бібліотеці для юнацтва відбулась презентація книги "Ми пережили: техніки відновлення для сімей, військових, цивільних та дітей", яка є практичним посібником з кризової психології для педагогів, психологів, соціальних працівників та усіх, хто працює з родинами, постраждалими внаслідок бойових дій.

"Сьогодні треба пам'ятати , що психічний стан - це найважливіша складова здоров'я людини. На часі захист психіки дітей заради майбутнього їх та взагалі народу України. І тому вкрай потрібно загальними зусиллями зупинити поширення епідемії жаху та агресії". Ця думка стала лейтмотивом заходу, який почався своєрідною оригінальною віршотерапією від співавтора книги - психолога бібліотеки Єлизавети Герасименко. Переглянути

На допомогу вчителям

Новий напрямок роботи психолога ХОБЮ в межах "Стоп-стрес тренінгів" - методична допомога вчителям. Так у квітні було проведено семінар для педагогів шкіл Московського району «Як підвищити успішність учня на уроці», у ході якого спікер розкрила механізми впливу стресу на мозок людини, навчила вчителів як знімати напругу та вирішувати конфліктні ситуації саме на уроках, продемонструвала прийоми саморегуляції емоцій.Переглянути