ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Сторінка психолога

Мета діяльності бібліотечного психолога: спільно з іншими фахівцями бібліотеки визначає завдання та шляхи соціокультурного розвитку, а також шляхи сприяння позитивним змінам як на суб'єктивному світі окремої людини, так і в навколишній дійсності.

Рубрика "Запитай у психолога":

Запитання:
Вітаю вас, Єлізавето Володимирівно! У мене майже немає друзів і тому влітку, коли не треба ходити до школи, мені часто буває самотньо та нудно. Нажаль на путівку до табору або щось подібне наша родина не має грошей. Підкажіть, будь ласка, чим зараз зайняти себе, де знайти друзів і як навчитися спілкуванню? Олена, 14 років.
Відповідь:
Люба Олено! Труднощі в спілкуванні знайомі не тільки тобі, а й багатьом підліткам. Для подолання цієї проблеми молодь дуже часто уходить у віртуальний світ соцмереж та комп'ютерних ігор, що насправді не вирішує а, навпаки, погіршує ситуацію. Іноді для полегшення спілкування підлітки використовують різні допінги: алкоголь, наркотики. На деякий час здається, що це допомагає знайти справжню компанію, друзів, але насправді допінги стають причиною агресії та імпульсивних необдуманих вчинків (іноді навіть кримінальних). Пам'ятай, що ти можеш подолати труднощі комунікації іншим шляхом.
Ось тобі поради:
1. Вчись спілкуванню та розвивайся разом з бібліотекою!
1) Ти, можливо, не знаєш, що наша бібліотека не тільки видає книги та журнали, а й проводить різні тренінги, майстер-класи, фотосесії, конкурси та вистави, запрошує цікавих гостей для спілкування та влаштовує ігротеки (і все це - безкоштовно!)
Тому обов'язково завітай до нас у будь-який день та розпитай бібліотекарів, або подивись на нашому сайті анонси заходів та підписуйся на групу бібліотеки у FaceBook. Там і побачиш фото звіти того, що вже відбулося.
2) Окрім того, на нашому сайті ти можеш знайти інформацію про деякі безкоштовні центри, де проводиться безліч цікавих та корисних гуртків: театральні студії, уроки малювання,вивчення іноземних мов. До речі, саме театральні вправи додають впевненості у собі, гарно впливають на розвиток ораторських навичок та навчають комунікабельності.
2.Знайди собі захоплення!
Коли людині цікаво - сум відступає! Тому відкинь свою лінощі - вийди на стадіон або в парк та спробуй нарешті, що таке рухатись не для вчителя, а для себе. Тут і до нових знайомств недалеко. І потім можеш вирушити на пляж. А ще, більше часу приділяй своєму хобі, а якщо ти з ним ще не визначилась, спробуй отримати поради що до цього у нашій бібліотеці (замов збірки різноманітних тестів або пройди їх безкоштовно он-лайн у нашому Інтернет - центрі; візьми участь у пробному майстер-класі з хендмейду у нашій Творчій майстерні або, не поспішаючи, у прохолодному читальному залі, переглянь спеціальну літературу з моди, дизайну, туризму, авто, малювання, спорту тощо. Напевно знайдеш щось до душі.
3. Насолоджуйся спілкуванням з тваринами!
Можливо ти знаєш, як спасають домашні тварини від суму та самотності. Насправді, спілкування із ними - це завжди фонтан позитивних емоцій! Окрім того, якщо у тебе буде собака, кролик і навіть хом'ячок, під час прогулянки зі своїм улюбленцем ти обов'язково познайомишся із іншими володарями тварин або тими, кому подобаються пухнасті гарнюні.
Якщо ти не можеш завести улюбленця, не журись - запишись до гуртків на станції юних техніків, у зоопарку або екопарку. Це також безкоштовно. Для багатьох дітей таке захоплення не тільки допомагає знайти нові знайомства, а й обрати професійний шлях у майбутньому.
4. Повір у себе.
Пам'ятай, коли ти впевнена у собі та подобаєшся сама собі, тоді інші також будуть сприймати тебе позитивно, тоді людям буде легше і приємніше завести із тобою розмову. І не переймайся своїми недоліками.
1. Для цього можеш виконати таку вправу: Візьми два аркуші. На першому напиши перелік хороших рис твого характеру. На другому - перелік твоїх успіхів або те, що тобі добре вдається. Не думай, що ти вихваляєшся, тут можна - цього ніхто не побачить. Для кращого результату доповнюй кожний пункт маленьким малюнком. Перечитуй написане частіше, щоб відчути впевненість у собі. Якщо ти не дуже задоволена списком - почни свій шлях саморозвитку, бо брак чогось - не вирок, а зона твого зростання!
2. Намагайся бути собою. Коли спілкуєшся с однолітками веди себе природно і взагалі не думай, яке враження справляєш на оточуючих. Зрозумій, що більшість людей зайнята думками щодо своєї персони та своїх власних проблем. Отже спробуй просто зосередитися на тому, що тобі цікаво та що тобі подобається -- пиши вірші, танцюй, ліпи, малюй, роби смішні зачіски, навчись складати кубик Рубіка, допомагай тваринам у притулку тощо. А потім спробуй розповісти про свої захоплення знайомим та поцікався їх вподобаннями. На спільних інтересах може бути побудовано міцну дружбу.
3. Не порівнюй себе з іншими. Іноді корисно і порівняти, але тільки з самою собою. У всякому разі, так можна визначити свої недоліки і почати їх потроху виправляти.
5. Створюй хороший настрій.
1. Не захоплюйся надмірно сумними і здатними викликати сумні емоції піснями: твій настрій буде "слідувати" слідом за музикою.
2. Збери колекцію книг, анекдотів , смішних роликів, комедій які підвищують твій настрій. Розташуй у своїй кімнаті фото з посмішками - своїх, рідних, друзів та веселих героїв, які тобі подобаються.
3. Також дуже корисно іноді "включати пародиста", тобто наодинці зображати улюблених комедійних акторів, спробуй - це смішно! Отже, посміхайся частіше!

Психолог Є.В. Герасименко на телебаченні

«Форум» на каналі ОТБ
22 листопада в ефірі програми «Форум» на телеканалі ОТБ «Діти в соцмережах». Гість студії психолог ХОБЮ Єлизавета Герасименко
«Форум» на каналі ОТБ
5 листопада в ефірі програми «Форум» на телеканалі ОТБ психолог ХОБЮ Єлизавета Герасименко розповідає про складнощі підліткового періоду
«Форум» на каналі ОТБ
12 листопада в ефірі програми «Форум» на телеканалі ОТБ - розмова з психологом ХОБЮ Єлизаветою Герасименко про «Підліткову депресію та методи її подолання»
«Форум» на каналі ОТБ
29 жовтня 2016 року в ефірі програми «Форум» на телеканалі ОТБ психолог ХОБЮ Єлизавета Герасименко розкриває тему профілактики шкідливих звичок серед молоді
"Форум" на Телеканалі ОТБ
14. 01. 2016 У гостях передачі психолог ХОБЮ Герасименко Є.В. та бібліотекар відділу обслуговування користувачів Лисенко О.Ю. Тема передачі "Домашні улюбленці та стрес".
"Харків. Online. Вечір" на каналі ОТБ
23.09.2015 Гість передачі психолог Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна. Тема зустрічі "Психологічна допомога учасникам АТО".
"Форум" на Телеканалі ОТБ
Тема зустрічі "Школа та стрес"(Реформа школи очима психолога). Гість передачі психолог Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна.
"Форум" на Телеканалі ОТБ
19.11.2015 вийшла програма, присвячена креативним методам вирішення проблем сучасної молоді. Гостею ефіру була психолог ХОБЮ Герасименко Елизавєта Володимирівна.
"Харків. Online. Вечір" на каналі ОТБ
16.05.2015 Гість передачі психолог Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна. Тема зустрічі "Поради для сімей та близьких, що пережили втрату людини".
"Харків. Online. Вечір" на каналі ОТБ
13. 05. 2015 Гість передачі "Харків. Online. Вечір" психолог Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна. Тема зустрічі "Як розмовляти з дітьми про війну".
"Тема дня" на каналі ОТБ.
17.02.2015 Завідувачка відділу маркетингу Світлана Ігоревна Бацамут та психолог бібліотеки Герасименко Єлизавета Володимирівна в ефірі програми "Тема дня": розмова про нові можливості бібліотеки для юнацтва.
"Харків. Online. Ранок" на каналі ОТБ
04. 09. 2014 Гість передачі "Харків. Online. Ранок" психолог, невролог та казкотерапевт Харківської обласної бібліотеки для юнацва Герасименко Єлизавета Володимирівна. Тема зустрічі "Шляхи добрих змін", поради вимушеним переселенцям.

Звертатися

Відкрито нову рубрику «Запитай у психолога»
Поставити запитання лікарю вищої категорії, неврологу-психотерапевту Герасименко Єлизаветі Володимирівні ви можете скориставшись Електронною поштою бібліотеки h_libra@ukr.net (з поміткою «запитання психологу»). Запитання та відповіді на них буде розміщено на сайті тільки за вашою згодою.

Проекти та дозвілля

Пропонуємо вам дієві рекомендації з подолання постравматичного синдрому для членів сімей учасників бойових дій. До вашої уваги ефективна методика «Діти і війна: навчання технік зцілення» від провідних кризових психологів світу. Завантажити

"Авторська
презентація книги"

8 квітня у бібліотеці для юнацтва відбулась презентація книги "Ми пережили: техніки відновлення для сімей, військових, цивільних та дітей", яка є практичним посібником з кризової психології для педагогів, психологів, соціальних працівників та усіх, хто працює з родинами, постраждалими внаслідок бойових дій.

"Сьогодні треба пам'ятати , що психічний стан - це найважливіша складова здоров'я людини. На часі захист психіки дітей заради майбутнього їх та взагалі народу України. І тому вкрай потрібно загальними зусиллями зупинити поширення епідемії жаху та агресії". Ця думка стала лейтмотивом заходу, який почався своєрідною оригінальною віршотерапією від співавтора книги - психолога бібліотеки Єлизавети Герасименко. Переглянути

На допомогу вчителям

Новий напрямок роботи психолога ХОБЮ в межах "Стоп-стрес тренінгів" - методична допомога вчителям. Так у квітні було проведено семінар для педагогів шкіл Московського району «Як підвищити успішність учня на уроці», у ході якого спікер розкрила механізми впливу стресу на мозок людини, навчила вчителів як знімати напругу та вирішувати конфліктні ситуації саме на уроках, продемонструвала прийоми саморегуляції емоцій.Переглянути