ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Тренінги з медіаграмотності

Вінницька громадська організація «Центр Поділля – Соціум» на початку червня оголосила реєстрацію для представників бібліотек та неурядових громадських організацій з міст Черкаси, Запоріжжя, Харків, Полтава, Миколаїв та Луцьк для участі у проекті «Освіта протягом життя: Медійна грамотність для людей поважного віку» за підтримки «Представництва німецької (неурядової) організації Німецьке об’єднання народних університетів» (DVV International).

З міста Харків було багато бажаючих, але обрали саме Аніщенко Аллу Петрівну (голова правління Харківської обласної громадської організації «Соціальний всесвіт») і фахівця Харківської обласної бібліотеки для юнацтва Захаріну Вікторію.

Перший етап реалізації проекту розпочався у місті Вінниця 3-денним навчанням з питань медіаграмотності та особливостей роботи з літніми людьми. Учасники тренінгу презентували власний досвід з реалізацій соціальних проектів. І організатори були приємно вражені досвідом, прагненням і можливостями громадських організацій та бібліотек.

Другий етап реалізації проекту передбачав проведення тренінгів в своєму місті. Так, протягом вересня було заплановано і проведено три дводенних тренінги (5.09 і 9.09, 12.09 і 16.09, 19.09 і 23.09) під назвою «Як дивитись телевізор та читати газети?», які проходили на базі Територіального центра соціального обслуговування Московського району і Харківської державної академії культури. Під час тренінгів і люди поважного віку, і студенти вчилися протистояти інформаційним атакам, виділяти психологічні аспекти пропаганди і соціальної реклами, а також оволодівали навичками критичного мислення при роботі з інформацією.

Учасники тренінгів безперечно підтримали думку, що медіа-освіта зараз знаходиться на піку популярності, тільки медіа-грамотний споживач може синтезувати і критично оцінювати інформацію, виділяючи правду від брехні та реальність від фейків.