ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Туристична сторінка

ТОП містичних місць Харкова

Харків вражає корінних жителів і туристів своєю красою, історією, розвиненою сучасною інфраструктурою. Однак, є в цьому місті такі місця, які викликають двоякі відчуття. Від них віє містикою, деколи вони наганяють страх, лякають і, в той же час, ваблять своєю загадковістю. Саме про таких містичних місцях Харкова сьогодні і піде мова.
У питаннях магії складно залишатися об'єктивними, а поодинокі випадки завжди можна оскаржити. Але, якщо це масові свідоцтва аномалій, зафіксовані фототехнікою, тоді назвати це галюцинаціями дуже складно.   Переглянути

ХАРКІВСЬКІ ПАЛАЦИ

На Харківщині збереглися архітектурні пам'ятники, які входили в комплекс поміщицьких садиб XVIII-XIX ст. Мальовничі пейзажі переносять нас в епоху найкрасивіших палаців і присадибних парків.
Програма цієї екскурсії включає в себе:
Палацово-парковий комплекс Шидловських: знаходиться в селищі міського типу Старий Мерчик Валківського району.
Садиба заснована наприкінці XVII - на початку XVIII ст. полковниками Ізюмського слобідського козацького полку Шидловськими. Наприкінці XVIII ст. була перебудована її власником Г.Р.Шидловським. Тоді ансамбль набув свого сучасного вигляду.
Комплекс витриманий у дусі класицизму. Будівництвом, швидше за все, займався перший професійний харківський архітектор Петро Антонович Ярославський.
Палацово-парковий ансамбль є пам'яткою архітектури національного значення. Його занесено до Державного реєстру національного культурного надбання.      Читати далі ...

КРАСНОКУТСЬКИЙ ДЕНДРОПАРК

Корабельні, олівцеві, оцтові дерева, ліани... Щоб побачити всі ці екзотичні рослини, зовсім необов'язково їхати в джунглі. Усі вони вдало акліматизувалися в Краснокутському дендропарку.
Розташований в мальовничій місцевості Харківської області на околиці селища Краснокутськ в селі Основинці.
Парк було закладено в 1809 році І.Н. Каразіним - молодшим братом славнозвісного засновника Харківського університету Василя Каразіна. Саме цього року Іван Назарович повернувся в рідні краї з подорожі Європою, де закупив безліч насіння, живців, саджанців. Саме завдяки Івану Каразіну на Слобожанщині з'явилися такі дерева, як акація, червоний і канадський клени, чорна та червона ялини, каштани, кизил, обліпиха, платан.

Зараз у Краснокутському дендропарку - одному з найстаріших парків такого типу - можна зустріти понад 300 видів екзотичних рослин.
Особливо можна порекомендувати відвідати Краснокутський дендропарк закоханим людям, а також тим, хто тільки мріє зустріти свою "другу половину". Адже там, серед мальовничих ставків та тінистих верб сховався Острів закоханих, де всі люди, об'єднанні найпрекраснішим з почуттів, можуть відчути щастя гармонії.


ІСТОРИКО-ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ ІМ. А.Ф.ЛУНЬОВА В С.ПАРХОМІВКА (Краснокутський район)

Музей було засновано в 1955 році за ініціативою вчителя історії, шанувальника культури і мистецтва Панаса Федоровича Луньова. Спочатку музей існував як народний при Пархомівській середній школі.
Тривалий час закладу допомагали Державний музей образотворчих мистецтв імені О.С. Пушкіна, Ермітаж, Спілка художників СРСР. Сільський храм мистецтва встановив тісні зв'язки з Російським музеєм у Ленінграді, Третьяковською галереєю, Об'єднанням музеїв Московського кремля.
З часом Пархомівський сільський історико-художній музей перетворився на своєрідний культурно-просвітницький центр. Уже в 1960-х роках він стає відомим далеко за межами України: його пов'язує багаторічна дружба з Дрезденською картинною галереєю, берлінським Музеєм Боде.
Більше 30 років музей існував на громадських засадах. Лише в 1986 році він отримав статус культурно-просвітницької установи - став автономним відділом Харківського художнього музею.
Наразі музей розташований у колишньому графському маєтку, який побудовано в стилі флорентійських палаців.
Тож, якщо Ви є поціновувачем високого мистецтва, обов'язково відвідайте музей. Адже в його колекції є живопис на різний смак - роботи Рєпіна, Айвазовського, Врубеля, Брюллова, Левітана, Кандінського, Малевича, Пікассо. Погодьтеся, не кожний український музей, навіть у великому місті, може похвалитися такими скарбами.

СЛІДАМИ ВЕЛИКОГО ХУДОЖНИКА: ХУДОЖНЬО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ І.Ю. РЄПІНА

Невелике місто Чугуїв - батьківщина видатного російського художника І.Ю. Рєпіна.
З 1969 року в місті працює Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна.
У будиночку, де зупинявся Ілля Юхимович з сім'єю, розташований меморіальний будинок-музей. Там експонують роботи видатного художника, речі, які відтворюють тогочасний побут. На подвір'ї садиби розташовується майстерня Рєпіна. Отож, якщо Вам цікаво, як жив і працював великий майстер, то Вам потрібно відвідати цей музей.
Проте живописні традиції Чугуєва не обриваються на творчості Рєпіна. Адже з 2000 року тут проводять Міжнародний рєпінський пленер, в якому беруть участь художники з України, Росії, Білорусі. Це ще один привід побувати в Чугуєві - якщо Ви бажаєте бути в курсі тенденцій сучасного живопису.

ПЕЧЕНІЗЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ІМ. Т. СУЛІМИ

Для любителів більш гострих вражень розробники туристичних маршрутів області пропонують побувати в краєзнавчому музеї ім. Т. Суліми, який розташований у приміщенні колишньої каторжної в'язниці - Ново-Белгородського централу (побудована в 1869 році). В різний час тут перебували покарання відомі народники: О.Долгушин, І.Мишкін, Я.Рибіцький та інші. Був тут ув'язнений і український поет-революціонер П.А. Грабовський.
Проте музей буде цікавий не тільки своїм "тюремним" минулим, але й своїми багатими колекціями, які демонструють різноманіття слобожанської культури.
СТЕЖКАМИ МАНДРІВНОГО ФІЛОСОФА: НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ Г.С.СКОВОРОДИ

Музей розташований у с. Сковородинівка Золочівського району.
До 1922 року село Сковородинівка називалося Пан-Іванівкою. Тут знаходилася садиба родини Ковалевських, в якій провів свої останні дні славетний філософ, педагог, письменник і поет Григорій Сковорода. У 1972 році на території маєтку був відкритий музей.
Літературно-меморіальний музей знаходиться у старовинному маєтку - пам'ятці архітектури XVIII століття. Заклад займає кілька залів. Тут зберігаються особисті речі Григорія Савича, книги, картини, документи.
Ви зможете побувати в кімнаті, в якій жив і творив Григорій Сковорода, поринути в атмосферу миру, спокою і гармонії, налаштуватися на філософський лад.
Не втратьте нагоду побувати біля могили великого українця, яка знаходиться поруч з музеєм. Як і заповідав філософ, на місці його поховання немає хреста - тільки камінь з написом: "Світ ловив мене, але не спіймав". Не забудьте завітати також до дуба, під яким любив працювати Сковорода. Багато хто з відвідувачів літературно-меморіального музею відзначають, що саме тут знаходили унікальну атмосферу духовної гармонії та єднання з усім світом.
КАЗКИ "ХАРКІВСЬКОЇ ШВЕЙЦАРІЇ": НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК "ГОМІЛЬШАНСЬКІ ЛІСИ"

Парк знаходиться у с. Задонецьке Зміївського району.
Парк було створено у 2004 році в долині Сіверського Донця на території з багатими природними умовами та ресурсами з метою збереження різних ландшафтів. Він являє собою унікальне поєднання природних, геологічних, гідрологічних і культурно-історичних пам'яток. Ця місцина отримала метафоричну назву "Харківська Швейцарія" за унікальні, надзвичайно мальовничі пейзажі.
Названа місцевість унікальна тим, що на порівняно невеликій території співіснує до десяти природних комплексів: нагорні діброви, соснові ліси, заплавні і суходільні ліси, болота, ділянки степової рослинності.
"Гомільшанські ліси" зацікавлять, перш за все, любителів "зеленого" туризму. Адже на території парку знаходиться перший в Харківській області екологічний маршрут. Там Ви матимете змогу незабутньо провести вільний час в єднанні з первозданною природою: серед древніх дерев, щебетання пташок, запашних квітів.
Крім того, в цій місцевості знаходиться найбільше озеро Харківщини - Лиман.
Ну і звичайно, ми не могли не згадати про курорт Коробові Хутори (село Коропове) - центру природного парку "Гомільшанські ліси", де ви можете насолодитися неперевершеним відпочинком в оточенні природи. Крім того, що в Коробових Хуторах завжди можна знайти власний варіант екологічного відпочинку, тут проводяться різні заходи і фестивалі ("Масляна на Коропових Хуторах", збори козацтва на Козачій горі тощо).

НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕМОРІАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС "ВИСОТА МАРШАЛА І.С. КОНЄВА"

Знаходиться в селищі Солоницівка Дергачівського району.
Саме тут, неподалік від селищ Гаврилівка і Солоницівка, на висоті 197,3 у серпні 1943 року розташовувався командний пункт командувача військ Степового фронту генерал-полковника І.С. Конєва. Звідси відбувалося оперативне керівництво військами в ході запеклих боїв завершального етапу Бєлгородсько-Харківської наступальної операції. Тут 22 серпня 1943 року був даний наказ щодо звільнення Харкова.
У 1968 році саме на цьому легендарному місці було встановлено пам'ятний камінь, а в 1980 році - зведено обеліск.
Сьогодні на території комплексу також знаходяться каплиця Іоана-воїна (відкрита у 2003 році), а також стіна з пам'ятними табличками на честь захисників і визволителів Харкова.      Читати далі ...

Краса по - японськи

Японія і сьогодні залишається для багатьох загадковою країною, попри доступність та велику кількість інформації про неї. Особливе місце в культурі Японії мають сади. Це місце для спокійної насолоди та набуття душевної гармонії. Про цей вид мистецтва написано дуже багато, тож виділимо тільки найважливіші моменти.
Усі компоненти, що використовуються у створенні японського саду, дуже символічні, кожен елемент, подібно до актора в театрі, грає свою роль, несе свій, часто прихований, сенс, який належить розгадати відвідувачу. Найчастіше японські садівники намагаються створити куточок незайманої природи, насправді ж за цією природністю криється добре продумана схема, в якій навіть зовсім незначному, на перший погляд, елементу відводиться важлива роль.      Читати далі ...