ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

ПРО ЦЕ ВАРТО ЗНАТИ

2017 - був роком Японії в Україні

2017 рік було оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн,а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.
На сторінках "Скарбнички бібліографа" ми починаємо публікацію цикла статей про Японію, про загадкову і дивну країну, яка розташована на 4-х великих островах: Хоккайдо, Кюсю, Хонсю і Сікоку .Офіційна назва Японії - "Ніхон коку" або "Ніппон коку".
Одже, починаємо…      Читати далі ...

Хвороба століття - ігроманія (лудомания або ігрова залежність)

У сучасному світі настільки розвинена індустрія азартних ігор, що вона поглинає все більше і більше людей. І діагноз цього ігроманія або лудомания. Ігроманія набуває широке расповсюдження. Крім азартних ігор, до ігроманії можуть привести і комп'ютерні ігри, які доступні у величезній кількості людям різного віку, в тому числі і дітям. Вікових обмежень для захворювання ігроманією немає.
Що ж може бути причинами ігроманії ( лудоманії , ігрової залежності )?
Це почуття самотності. Почуття незадоволеності. Почуття легкої наживи. Ігроманія є ризиком для людей, що мають будь-які інші залежності, наприклад, наркотики, алкоголь.
Слід пам'ятати, що ігроманія - це досить серйозне захворювання. І якщо ви виявили ознаки ігроманії у свого родича, знайомого чи близької людини, слід негайно застосовувати заходи щодо його лікування. Інакше ця хвороба може призвести до непоправних наслідків - від повного розорення до розладу особистості і навіть до самогубства.      Читати далі ...

Прагнення досконалості чи важка недуга?

39-річна Валерія Левітіна важить трохи більше від 25 кілограмів і є чи найхудішою жінкою планети.
Анорексія зруйнувала її життя, тож жінка прагне попередити про небезпеку дівчат, котрі пишуть їй захоплені листи та мріють бути схожі на неї.
"Мені приходили листи від молодих дівчат, котрі хочуть, щоби я навчила їх, як стати такою, як я… Усі ці листи написали жінки, більшість віком близько 20 років, котрі вбачають у мені джерело натхнення. Саме тому я хочу виступити проти анорексії, я не збираюся учити їх, як померти. Це не гра, це не жарт, це ваше життя», - розповідає Валерія.
Лікарі вважають анорексію не менш важкою залежністю, ніж наркоманія. Ця хвороба пожирає не тільки тіло, а й душу. Вона схожа на смерть, адже врешті-решт хворі доводять себе до стану ходячих скелетів.
Клінічний перебіг нервової анорексії — свідомої відмови від їжі — описано давно. Жертвами цієї хвороби були акторка Джейн Фонда, принцеса Діана, манекенниці Твіггі й Кейт Мосс. Останніми роками таких страждальців стає дедалі більше. Починається все досить безневинно. Прагнення бути красивою і стрункою, гімнастика, дієта. Більшість людей на цих розумних заходах зупиняється. Але деякі йдуть далі. Нав’язлива ідея захоплює їх у нетрі важкої психологічної залежності, яку лікарі вважають не менш важкою, ніж алкоголізм і наркоманія.      Читати далі ...

ПРОБЛЕМИ З ПАМ'ЯТТЮ ПЕРЕСЛІДУЮТЬ ПІДЛІТКІВ І МОЛОДЬ

Маразм є захворюванням, яке зазвичай вражає людей похилого віку. Але останнім часом цей когнітивнний стан (стан, який характеризується відчуттям неповноти життя) було виявлено серед підлітків та 20-річних молодих людей. Він називається "цифровою деменцією".
Дослідження в Південній Кореї виявило, що люди, які покладаються на технології, можуть постраждати через погіршення когнітивних здібностей і внаслідок отримати короткочасну пам'ять.
Доктор Керолін Брокингтон з Нью-Йорку зазначила, що одна з причин, чому у молоді погана пам'ять, це те, що вони не відчувають необхідність запам'ятовувати інформацію.
"Проблема в тому, що ми використовуємо корисні технології, але ми ними зловживаємо у багатьох відношеннях. Ми не покладаємося на наші мізки, щоб сортувати, отримувати інформацію, коли ми потребуємо цього", - каже Брокингтон. У той час як в літньому віці слабоумство, як правило - це постійний стан, і він не обов'язково пов'язан з цифровими технологіями." Однак вона підкреслила, що такого роду проблеми з пам'яттю можуть вплинути на майбутні покоління.
Щоб протидіяти ефектам цифрового недоумства, вчені пропонують менше покладатися на технології.

Татуювання та пірсинг. За чи проти?

Існує тисяча способів себе змінити: захопитися боді- артом і нанести хною красивий орнамент на тіло, можна змінити колір очей за допомогою контактних лінз. Але пірсинг і татуювання стають найбільш популярними способами прикраси тіла, які допомагають виражати свою індивідуальність .
Про що потрібно знати ?
Слід пам'ятати, що, роблячи татуювання або пірсинг, ви травмуєте шкіру, тому завжди ризикуєте завдати шкоди своєму здоров'ю. Основна небезпека полягає в тому, що в косметичних салонах можуть застосовувати недостатньо стерильні інструменти. В результаті можна занести мікроби або вірусну інфекцію і викликати такі захворювання, як СНІД, гепатит В і С, правець, туберкульоз. Особи, що носять пірсинг, не можуть бути донорами, оскільки завжди існує ризик того, що вони є носіями вірусу гепатиту чи якогось іншого небезпечного захворювання.
Крім того, навіть якщо при нанесенні татуювання під шкіру не потрапила інфекція, барвник що застосовується (особливо червоний) може викликати алергічну реакцію (почервоніння, розпухання або свербіж шкіри) і інші ускладнення типу дерматиту. Алергічну реакцію можуть викликати і нікелеві або кобальтові прикраси для пірсингу. Найпоширеніша проблема, з якою стикаються жертви пірсингу - нагноєння ранки. Крім того, за пірсингом потрібно постійно доглядати, а місце татуювання вимагає дбайливого захисту від сонячних променів протягом усього життя.
Значні ускладнення може викликати проколювання язика. У перші 10-15 днів виникають досить серйозні проблеми з прийомом їжі і дикцією. Язик містить великі кровоносні судини, і якщо проткнути в неправильному місці, буде сильна кровотеча, а набряклий язик може навіть блокувати дихальні шляхи. Ротова порожнина являє собою зручне середовище існування для бактерій. Присутність мікроорганізмів може призвести до розвитку інфекційного ураження. Вставлена __в язик коштовність, може дратувати ясна, порушити смакові відчуття і навіть зламати зуби. Крім того, прикраса у язиці може стати причиною частих і тривалих рецидивів герпесу губ і ротової порожнини.      Читати далі ...