ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

ЦІКАВІ ПОДІЇ

Українець, без якого Стів Джобс не створив би свій перший комп'ютер

Травень 2012 року, Вашингтон. Національний зал слави винахідників. Це місце мало подарувати зустріч двох провідних винахідників світу - Стіва Джобса і українця Любомира Романківа.
Українця, без якого світ міг так ніколи і не побачити комп'ютери Apple. Зустрічі не відбулось, бо напередодні засновник корпорації Apple помер. Що ж такого зробив українець?
У 1962 році Любомир Романків працював у всесвітньо відомої компанії IBM і першим у світі розробив магнітні головки, на які можна було записувати інформацію. Над цим же завданням ламали голову ще 9 інших компаній, утім лише вихідець з України мав суттєву перевагу - він один розбирався в хімічній інженерії, електрохімії та металургії.
     Читати далі ...

У Черкасах відкрили тактильну бібліотеку

Перша в Україні бібліотека тактильних книжок для слабкозорих та незрячих дітей, створена студентами, учнями та викла¬дачами навчальних закладів міста Черкаси, налічує 17 тактильних посібни¬ків для дітей дошкільного та шкільного віку з вадами зору. Задум вті¬лили завдяки соціальному проекту «Тактильні книжки для слабкозорих та незрячих дітей». У бібліотеці вони знайдуть літературу різнома¬нітної тематики: про традиції та побут українців, правила дорожньо¬го руху, особисту гігієну, пори року, а також відомі казки, основи ма¬тематики, природні явища, овочі та фрукти, квіти, тварини. Справж¬ньою родзинкою проекту стали два посібники з біології для школярів, завдяки яким незрячі вивчатимуть будову внутрішніх органів люди¬ни. Один із них виготовлений на ЗО-принтері з використанням методу комп'ютерного моделювання.
Бібліотеку розміщено на базі спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з порушеннями зору. Користуватися нею зможуть вихованці навчальних закладів міста, серед яких і дошкільні.
За матеріалами газети «Урядовий кур’єр»

Національна премія України імені Тараса Григоровича Шевченка

Національна премія України імені Тараса Григоровича Шевченка - найвища відзнака в галузі літератури, мистецтва і культури України, увінчує найвидатніші твори не тільки українських, а й зарубіжних митців. Освячена іменем великого Кобзаря, ця творча нагорода має незаперечний авторитет і в Україні, і в усьому світі. Рішення про присудження премії приймає Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка, створений Указом Президента України.
Шевченківська премія присуджується в кількох номінаціях, зокрема «Література», «Літературознавство і мистецтвознавство», «Публіцистика і журналістика», «Кінематографія», «Музичне мистецтво», «Театральна мистецтво», «Концертно-виконавське мистецтво», «Народне і декоративно-прикладне мистецтво» та «Образотворче мистецтво». Однак щорічно присуджується не більше п'яти національних премій (не більше однієї у кожній з номінацій).      Читати далі ...

В Україні відзняли власну молодіжну комедію "#SELFIEPARTY"

Зйомкам української стрічки "#SELFIEPARTY" передував Всеукраїнський кастинг, що проходив у найбільших інститутах та університетах України. Серед молоді за типажем та артистичними даними було обрано трьох майбутніх головних героїв комедії.
З-поміж 9500 заявок від молоді з усієї країни було обрано 200 акторів масових сцен, які долучилися до зйомок.
Над створенням суперсучасного українського кіно "#SELFIEPARTY" працювали:
* Любомир Левицький - автор ідеї, співсценарист та режисер стрічки. Попередні роботи "Штольня", "Ломард", "Тіні незабутих предків";
* Сергій Лавренюк - генеральний продюсер, телеканал "Сонце".
* Авторами саундтреку до фільму став гурт LCA.
Зйомки вітчизняної комедії проходили у Львові. Головними локаціями було обрано територію Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, селище Брюховичі та центральну площу міста.      Читати далі ...

В Україні створена унікальна соцмережа для любителів мистецтва

Українські розробники створили соцмережу для любителів мистецтва. Безкоштовна соціальна арт-мережа One Day Auction (ODA) об'єднує в собі торговий і освітній майданчики. Новий додаток дозволить вивчати, обговорювати, а при бажанні і купувати твори мистецтва.
У світі існують майданчики з продажу предметів мистецтва (наприклад, Paddle8, ArtNet, Artsy, Saatchi Online). Однак ідея об'єднання їх з соціальною мережею - ноу-хау.
Поціновувачі мистецтва зможуть ставити "лайки", коментувати твори, купувати і продавати, знаходити інформацію про художників і скульпторів, ознайомлюватися з асортиментом галерей, аукціонних домів та приватних дилерів з України.      Читати далі ...

Українка отримала премію американської Академії Музики

15-го січня на різдвяному небосхилі України загорілася нова зірочка. Саме в цей час в далекому американському Лос-Анджелесі авторитетне журі престижної американської Академії Музики – The Akademia Music Awards (Лос-Анджелес, Каліфорнія) визнало переможцем серед сотень кандидатів з усього світу в номінації "Кращий музичний кліп в стилі поп" - "Я Українка" ( " I AM A UKRAINIAN ") Марії Довгополюк (сценічне ім'я МаХАРокс). До цих пір Марія Довгополюк, український композитор, співачка і музикант була не відома широкому загалу.
Блискучу роботу виконали відомий український режисер Сергій Маслобойщиков (учень народного артиста України і видатного режисера Романа Балаяна) і оператор - заслужений діяч мистецтв України, один з кращих операторів Богдан Вержбицький. Повноту картини довершив талант Марії, і як зазначає The Akademia Music Awards: "Особливі інструментальні партії доповнює талановитий вокал МаХАРокс, що закликає до допомоги в цьому виразному і своєчасному відеокліпі".      Читати далі ...

Шедевр усіх часів і народів.
Фільм Довженка "Земля" увійшов до п'ятірки шедеврів світового кіно ЮНЕСКО.

Ті, хто каже, що український кінематограф лише зароджується та тільки-но оживає, імовірно, забули про метрів кінематографа, серед яких був і українець Олександр Довженко. Видатний режисер по праву вважається класиком не лише українського кіно, а й світового.
Олександр Петрович - автор понад десяти літературних творів, близько двадцяти фільмів, володар премій Міжнародного кінофестивалю у Венеції, у Готвальдові, в Маріанських Лазнях та кількох радянських.
До 70-річчя створення ЮНЕСКО та до 120-річчя світового кінематографа виділили п'ять фільмів, які будуть складати Фестиваль світових шедеврів. І художній фільм Олександра Довженка "Земля" увійшов до цієї п'ятірки.
Мета показів фільмів з реєстру культурного спадку ЮНЕСКО - ознайомлення аудиторії з найкращими зразками світового кіномистецтва, залучення суспільної уваги до проблем збору, реставрації та забезпечення вільного доступу до пам'ятників культури для збереження загальносвітової інтелектуальної спадщини.      Читати далі ...

Petcube. Як винахід українців підкорює США

Українці – чи не найвинахідливіший народ у світі. У наших містах і селах живе стільки невизнаних геніїв «інженерної думки», що якби їх творчий потенціал направили на вирішення глобальних проблем, ми б уже давно переїхали жити на Марс. Їхній фантазії та завзятості можна позаздрити.
Винахід українців потрапив у топ-15 найкрутіших продуктів року.
Якщо ви ще нічого не чули про Petcube, знайомтесь.
Petcube – пристрій, який допомагає власникам домашніх тварин через смартфон спостерігати за своїми улюбленцями і навіть гратися з ними на відстані за допомогою лазера. Розробили та вивели на ринок інноваційний та стильний девайс троє молодих українців – Олександр Нескін, Андрій Клен та Ярослав Ажнюк. Всім немає й 30 років. Заснована ними компанія стала одним з найуспішніших українських стартапів.      Читати далі ...

Харків’яни можуть вибрати героя України

Сайт про Героїв України, їхні заслуги і подвиги запустили 30 листопада. Керівник цього соціального проекту журналіст із Ровно Олег Ворон.
Наразі на ресурсі є інформація про 55 героїв, причому щодня вона поповнюється. Розробники сподіваються за 3 роки вдасться розмістити досьє від 500 до 1000 українців.
На сайті висвітлена інформація про тих, хто народжений на українській землі або вчинив на ній подвиг (військовий, літературний, науковий, спортивний, цивільний тощо), що вразив сучасників і залишився в пам'яті нащадків на довгі роки.
Щодо кожного героя України дається коротка характеристика його заслуг перед українським народом, гідних вважатися подвигом, коротка біографія та цікаві факти з життя, нагороди та навіть його популярність серед українців в пошукових системах на сьогоднішній день.      Читати далі ...

Митці трьох країн екранізують "Солодку Дарусю"

Україна, Америка та Польща об'єдналися з метою екранізації культового роману Марії Матіос "Солодка Даруся". Підготовчий період кінопроекту триває майже півтора року. Нещодавно стали відомі деякі деталі найамбітнішого сучасного українського кінопроекту.
Роман "Солодка Даруся" Марії Матіос екранізують і випустять на широкі екрани не тільки України, а й Європи.
Такими є амбітні плани молодого львівського режисера Олександра Денисенка, який зараз мешкає у Варшаві.
Денисенко є учнем оскароносного польського кіномитця Анджея Вайди. Він мешкає й у Львові, й у Варшаві та займається арт-проектами в Америці, Великій Британії, Бельгії й Україні. Режисерську освіту Олександр Денисенко здобув у Польщі, де й продовжує працювати під опікою видатного режисера. "Цей фільм відкриває світу бачення майбутньої нової України. Саме тому я хочу розповісти цю історію, яка дозволить через спільний досвід співвідносити Україну зі світом", - розповідає режисер.      Читати далі ...

Фільм про голодомор в Україні

Перший повнометражний художній фільм про сталінські репресії в Україні і як вони призвели до Голодомору 1932-1933 років вийде у січні 2016 року в Канаді.
Як відомо, у 1930-х роках радянський диктатор Йосип Сталін вчинив один із найстрашніших злочинів проти людства, заморивши голодом мільйони українців, які чинили опір п'ятирічному плану колективізації.
Масштаби Голодомору були приховані компартією СРСР. Але відколи Україна стала незалежною в 1991 році, вона розсекретила радянські архіви. Це призвело до того, що в 2003 році у спільній заяві ООН, яку підписала і Росія, було оголошено, що Голодомор забрав життя мільйонів невинних людей. В жовтні 2008 року Європарламент визнав Голодомор злочином проти людства.
Кінофільм канадського режисера Аяна Ігнатовича, батьки якого втекли з радянської України в часи Другої світової війни, отримав назву "Гіркий врожай" ("Bitter Harvest"). Головні ролі зіграють зірка "Зоряних воєн" і фільмів про "Супермена" Теренс Стемп і британський молодий актор Макс Айронс.      Читати далі ...


   1   2