ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Молодь і війна: тренінг-семінар в обласній бібліотеці для юнацтва

На початку квітня в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся тренінг-семінар "Як говорити з дитиною про війну. Психологічна самодопомога". Захід було приурочено до річного ювілею масштабного оздоровчо-просвітницького проекту "Школа здорового образу життя".

Психічне здоров'я дітей та молоді, розвиток навичок самоконтролю в кризових ситуаціях, зокрема за військових дій - тема гаряча та актуальна для нашого міста. Тому в читальній залі юнацької бібліотеки зібралась велика кількість людей різного віку, роду занять і стилю життя: представники Асоціації багатодітних сімей "АММА" зі своїми дітьми, студенти і викладачі Харківської гуманітарно-педагогічної академії, волонтери. Але всіх їх об'єднало єдине бажання - обговорити болісну тему і знайти сили боротись з власними страхами й стресами.

Відомо, що будь-яка тренінгова робота починається з усвідомлення проблеми. Цього дня своєрідною "відправною точкою" заходу стало завдання для дітей та дорослих намалювати на аркушах паперу власні кошмари. Візуалізацією та подальшим процесом самопізнання керувала практикуючий психолог бібліотеки, лікар-невропатолог Єлизавета Герасименко. До речі, вона особисто та в команді з харківськими психологами-волонтерами вже рік працює з вимушеними переселенцями: проводить тренінги та арт-реабілітаційні зустрічі.

Далі учасники засвоювали техніки саморегуляції, за допомогою яких можна ефективно подолати стан шоку й розгубленості навіть в найкризовіші моменти життя. Як виявилось, іноді навіть найпростіші ігрові прийоми, фізичні вправи і елементарна людська турбота здатні творити з нашою психікою справжні дива, даючи нам величезний внутрішній ресурс для подолання проблем.

Поки ж дорослі в конференц-залі бібліотеки навчались основам кризової психології, діти підтримували свій позитивний психоемоційний стан за допомогою арт-терапії. Разом з відомою в Харкові майстринею Оленою Адільбековою діти з головою поринули у малювання своїх улюблених речей і справ та виготовлення іграшок-пташок - символічних оберегів, які мають принести злагоду в Україну.

Ми ж долучаємось до цих щирих дитячих побажань миру і сподіваємось на краще майбутнє - без страхів і тривог.

Також читайте

"Дитина в травматичних подіях. Практичний досвід: здобутки та помилки"

6-7 лют. 2015р. у Львові Єлізавета Герасименко брала участь у теоретико-практичному семінарі: "ДИТИНА В ТРАВМАТИЧНИХ ПОДІЯХ. ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД: ЗДОБУТКИ ТА ПОМИЛКИ".

Семінар призначався для психологів, психотерапевтів, педагогів, соціальних працівників, тих, хто живе чи працює з дітьми, що пережили травматичні події. Організаторами були Український католицький університет і Український інститут дитячо-юнацької психотерапії та психологічного консультування.

На семінарі висвітлювалися наступні питання:
- особливості переживання психотравмуючих подій дітьми різного віку;
- динаміка протікання травми та розвитку ПТСР у дітей різного віку;
- психосоматичні розлади та соматизація;
- нейрофізіологічні аспекти травми та ін.