ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

«Казкотерапія – інструмент психологічної реабілітації підлітків – переселенців із зони АТО»

11 березня 2015р. відбулася друга зустріч з циклу Skype-спілкування «Казкотерапія – інструмент психологічної реабілітації підлітків – переселенців із зони АТО» психолога Харківської обласної бібліотеки для юнацтва Є.Герасименко та бібліотекарів Барвінківської ЦБС.


Штатний психолог ХОБЮ розповіла колегам з регіону про свій досвід роботи з вимушеними переселенцями, який супроводжувався яскравою медіа-презентацією, навчила бібліотекарів різним технікам роботи з підлітками в кризових ситуаціях, провела для них стоп-стресс тренінг. В свою чергу фахівці Барвінківської ЦБС поділилися своїми здобутками в роботі з переселенцями та виразили надію на подальші зустрічі для вдосконалення роботи в цьому напрямку.

Посібник "Д І Т И Т А В І Й Н А : навчання технік зцілення"

Бібліотека для юнацтва – територія добра

Внаслідок окупації Криму та проведення антитерористичної операції на сході України в містах та селищах по всій країні з’явилися десятки тисяч мешканців Донбасу, які покинули домівки в зонах конфлікту, побоюючись за своє життя та здоров’я.

Багато їх опинилося і на Харківщині.Відповідно до норм міжнародного права, вони становлять нову категорію людей – внутрішньо переміщені особи (ВПО).
Згідно до Наказу Міністерства культури України №773 від 18.09.2014 р. «Про реалізацію проекту «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами», ОКЗ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА» розпочала роботу з переселенцями, щоб допомогти їм легше адаптуватися на новому місці. Штатний психолог ОКЗ «ХОБЮ» Є.В.Герасименко ще в 2014р. започаткувала в бібліотеці проект «Казкотерапія для дітей-біженців зі східних областей» та STOP-STRESS тренінги«Возьмемся за руки друзья, чтоб не пропасть по одиночке!», було проведенокруглий стіл «Переселенці: сучасний стан проблем та пошуки стратегічних рішень» за участюгромадських активістівстанції волонтерів «Харків» та інших осіб, що займаються переміщеними особами. За рік бібліотека накопичила значний досвід з цього питання і вирішила поділитися своїми здобутками з бібліотекарями Харківщини.

З цією метою 25.02.2015р. для бібліотечних працівників Балаклійської та Борівської ЦБС було проведено on-lineДень фахівця «Казкотерапія травматичних подій у підлітків», до якого психолог бібліотеки Є.В.Герасименко підготувала однойменну медіа-презентацію про роботу ОКЗ «ХОБЮ» та ознайомила бібліотекарів області зрізними техніками психотерапії: тілесно-орієнтованої, казко-і сміхотерапії і навчила використовувати їх в своїй роботі з вимушеними переселенцями.

Під час Skype-спілкування фахівці бібліотек регіону виявили неабияку зацікавленість до наданих методик, розповіли про свій досвід спілкування з переселенцями та виразили бажання на подальшу співпрацю в цьому напрямку роботи.

Також читайте

"Дитина в травматичних подіях. Практичний досвід: здобутки та помилки"

6-7 лют. 2015р. у Львові Єлізавета Герасименко брала участь у теоретико-практичному семінарі: "ДИТИНА В ТРАВМАТИЧНИХ ПОДІЯХ. ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД: ЗДОБУТКИ ТА ПОМИЛКИ".

Семінар призначався для психологів, психотерапевтів, педагогів, соціальних працівників, тих, хто живе чи працює з дітьми, що пережили травматичні події. Організаторами були Український католицький університет і Український інститут дитячо-юнацької психотерапії та психологічного консультування.

На семінарі висвітлювалися наступні питання:
- особливості переживання психотравмуючих подій дітьми різного віку;
- динаміка протікання травми та розвитку ПТСР у дітей різного віку;
- психосоматичні розлади та соматизація;
- нейрофізіологічні аспекти травми та ін.

Спікери високого рівня (Галина Католик, Мар'яна Нартікова, Галина Тихобаєва, Тетяна Таран, Наталія Цезар та ін.) ділилися знаннями та досвідом. 06.02. – відбувся цікавий тренінг "Трансформаційна казка для дітей, що пережили травму", підготувала Резида Ткач - доктор філософії, кандидат психологічних наук, практикуючий психолог, казкотерапевт.
07.02. – майстер-клас- "Семантичний аналіз тіла при роботі з дітьми. Метод Фредеріка Александера".
07.02. – тренінг «Метафоричні карти при роботі з травмованими дітьми» (Тетяна Таран - практикуючий психолог, викладач кафедри психології та педагогіки).