ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Тренінг з психології для співробітників ХОБЮ "Гра - шлях до щастя"

28.02 психолог бібліотеки Герасименко Елизавета Володимирівна провела тренінг для співробітників з розвитку навичок комунікації з підлітками. При формуванні уявлень підлітків про корисне дозвілля важливо навчити їх радіти, прищепити навички спілкування. Це профілактика будь-яких патологічних залежностей - алкогольної, наркотичної, психологічної. Саме цьому було присвячено внутрішній тренінг.

Тренінг складався з двох частин. У першій частині співробітники бібліотеки навчалися веселому знайомству, та розвитку довіри і уваги партнеру під час рухливих ігор. Друга частина включала знайомство з іграми - Тотем , Ерудит, Джанга, Твістер. Учасниці тренінгу отримали незабутні емоції, заряд позитивної енергії. Кожна гра відкриває різні здібності в людині.

"Тотем" - відмінно розвиває швидкість реакції, витримку та увагу. Якщо ти ловив гав - Тотем іде до іншого гравця, а його карти - до тебе. Якщо ти поквапився, схопив карту помилково - доводиться забирати всі відкриті "штрафні" карти. Найбільш терплячіший, витриманий гравець першим залишиться без карт і стане переможцем. Ця гра корисна для людей зі слабкою увагою, а також людям імпульсивним (їм доводиться стримувати себе) і людям рухово скутим , повільним ( навчатися діяти швидко і рішуче ).

У "Ерудит" - гравцям допомагає словниковий запас, адже кожне закінчене тобою слово приносить очки. Гра влаштована таким чином , що чим довше вона триває, тим більше очок отримують гравці, а тому азарт зростає, разом з очками гравців.

Ерудитом стає той, хто набере найбільшу кількість очок. Ця гра поряд з кросвордами, ребусами активізує логіку, прекрасно розвиває пам'ять, мислення, крім того підрахунок очок теж тренує мозок. Тому, "Ерудит" корисний у будь-якому віці, з будь-якими особливостями характеру.

"Джанга" - Спільне зведення вежі однією рукою, яке проводитися по колу, навчає вмінню зосередитися, терпінню і взаємодії. Видалення з вежі окремих дощечок вимагає особливої спритності.

Гра закінчується падінням вежі, яку зводили всі разом. Після цього слід повторно зводити вежу. Такий простий ігровий прийом має велику мудрість - готовність до поразки, до знищення своїх праць, після яких починається відтворення. Ця гра залишає у підсвідомості корисний досвід - вміння починати з нуля знову і знову. Так влаштоване життя - відтворення - руйнування і знову відтворення. Ця гра особливо корисна підліткам імпульсивним, нетерплячим, адже без терпіння неможливо звести вежу.

Вона вчить людей, чутливих до невдач, переживати фазу ураження. Монотонний ритм і глибоке зосередження при грі в "Джанго" допомагає подолати стрес і заспокоює людей.

"Твістер" - це прекрасна динамічна розминка, змагання в гнучкості, спритності, стійкості.

Все це необхідно для того, щоб виконати все нові і нові команди ведучого. Ігровий компас ведучого показує колір кружка, на який треба переставити руку чи ногу. Часом це призводить до таких переплетень рук і ніг, що утриматися просто неможливо. Перемагає найстійкіший і гнучкий. Ця гра дуже гарна для динамічної розминки в будь-якому віці, також вона допомагає розкріпачитися сором'язливим і скутим підліткам.

Всі отримані навички допоможуть зробити масові заходи для підлітків яскравими і цікавими. Якщо ми навчимо наших підлітків відчувати радість від живого спілкування - вони не підуть у віртуальний або алкогольний угар. Тому ігри - дуже світлий добрий інструмент формування корисного дозвілля, що є запорукою здорової психіки.

Грайте у нас, грайте вдома, з сім'єю і з друзями - світ стане добрішим і веселішим! Бажаємо Вам драйву!