ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Цікаві факти про сон

Сон – особливий стан організму, який властивий людині, багатьом тваринам і навіть деяким комахам.

Почитайте деякі цікаві факти про цей багатьма улюблений стан:

- Всі люди бачать сни. Людина може просто не запам’ятовувати їх. Хоча ні, не всі. Народжені сліпими не бачать сни. Їх сни обмежені нюхом, звуками, дотиком, емоціями, смаком. Осліплі після народження, як і всі інші, бачать сни;    Детальніше ...

Як організувати свою систему особистого зростання?

Чи знаєте ви, що для особистого зростання багато не треба. Необхідно просто усвідомити свою Місію, а потім йти цим шляхом.

Місія – це те, заради чого Ви з’явилися на світ і те, чого прагнете. Займайтеся улюбленою справою і подумайте як вона може принести користь іншим.

Тільки от як знайти час для визначення цієї місії серед щоденної метушні? Дуже просто. Підрахуйте, скільки годин на тиждень Ви проводите біля телевізора, базікаєте з друзями (подругами) ні про що, і спробуйте зменшити його вдвічі. Ось і час на роздуми…..    Детальніше ...

Декілька порад, які додадуть більше радості в житті

1. Необхідно позбутися від негативних емоцій. Якщо ви вже втомилися умовляти себе бути сильними, не соромтеся – закрийте двері і поплачте, і вам стане легше. Інколи саме сльози допомагають зняти стрес. Можна не лише плакати, а і потанцювати або заспівати.

2. Розберіть свій гардероб. Від усього непотрібного позбудьтеся і на місце старого прийде нове. До того ж, звичайний порядок на полицях може подарувати відчуття впорядкованості в душі.    Детальніше ...

Страх - це захисна функція?

А чи відомо вам, що страх - це захисна функція організму. Але іноді він стає постійним та заважає жити, перетворюючись на фобію. Фобія - це сильно виражений наполегливий нав'язливий страх, без вороття загострюється в певних ситуаціях і не піддається повному логічному поясненню.

У результаті розвитку фобії людина починає боятися і відповідно уникати певних об'єктів, видів діяльності або ситуацій. Фобії ніколи не виникають одразу - вони формуються тоді, коли негативний досвід якоїсь незручності або навіть шоку підтверджується та закріплюється, долучаються до категорії "небезпечних" об'єктів.    Детальніше ...

Про користь лінощів

Словник Ожегова визначає лінощі як відсутність бажання діяти і працювати. Психологи вважають, що лінуватися не завжди вже і погано. Виявляється, що помірне ледарство рятує від нервового перенапруження, яке викликає занадто сильне навантаження, пов'язане з роботою або суміщенням роботи і навчання.

Чому трудоголіки так схильні до інфарктів, інсультів, усіляким серцевим захворюванням – не вміють вони лінуватися! Тому, якщо нестерпно хочеться спати але потрібно доробити якусь справу – не варто перенапружуватися, бо у втомленому стані ви наробите багато помилок.

На перший погляд ледачі люди живуть щасливо і безтурботно, але вони досягають набагато менших висот ніж роботяги. Отже, байдикуйте, але в міру!

53 "якщо"

53 "якщо", що заважають нам змінитися. Невдахи замість того, щоб проаналізувати можливості, воліють ховатися за рятівні залізобетонні аргументи, які заважають змінити їх власне життя в кращу сторону. Але ж всі ми хочемо жити досконаліше і досягати найкращих результатів. Чи не так?!

А тому подумайте, чи немає в наведеному списку ваших "улюблених" фраз, саме які можливо і гальмують ваш розвиток?    Детальніше ...

Дееежааавююю....

А всім нам, мабуть, відома ситуація коли здається, що вже знаходились у подібних обставинах. Проте це відчуття не пов'язане з конкретним моментом минулого. Скоріше воно відноситься до минулого в цілому. Такий психічний стан має назву - дежавю. Але існує і протилежний феномен - це жемавю. Він полягає в раптовому відчутті того, що ти стикаєшся з ситуацією або людиною перший раз, хоча насправді вони добре тобі знайомі. Але якщо дежавю відчував хоча б раз майже кожен з нас, жамевю зустрічається набагато рідше і може служити ознакою серйозного психічного розладу. В один ряд з ними можна поставити феномен прескевю - добре знайоме багатьом стан, коли ти не можеш згадати знайоме слово, яке "крутиться на язиці".


Також читайте

Психологія


Психологія - наука про душу (якщо перекладати дослівно з грецької мови - то "психос" - душа, "логос" - вчення).

Але це не єдине визначення даного терміну, бо психологію іноді називають "наукою про студентів - другокурсників та білих крисах"! А називають так саме тому, що багато експериментів ставиться саме на цих двох категоріях. Цікавий підхід до науки. Чи не так?

Оптиміст чи песиміст?


А чи знаєте ви, що оптимістичний та песимістичний погляд на життя кожної конкретної людини закладається ще з народження. І ким ми будемо: оптимістами чи песимістами, залежить від концентрації нейропептидів (біологічно активних сполук, синтезованих головним чином в нервових клітинах, які беруть участь у регуляції обміну речовин і підтримці гомеостазу; впливають на імунні процеси, відіграють важливу роль у механізмах пам'яті, навчанні, сні та ін). Коли замала концентрація цих самих нейропептидів - то людина схильна до депресії і сприймає світ в чорному кольорі, а при великій концентрації - настрій у людини оптимістичний і світ сприймається усіма кольорами райдуги.

Так що, давайте, незалежно від нашого генофонду, концентрації нейропептидів, будемо дивитися на світ оптимістично і чекати від нього тільки приємних несподіванок. І так воно і буде!