ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

"ЛІКАРНЯНІ КЛОУНИ У ХАРКОВІ"

Група психологічної допомоги "Сприяння" продовжує свою роботу і збирається 1раз на місяць для обговорення результатів роботи.

На засіданні 11червня психологи працювали над пам'яткою -методичкою "Як перемогти біль" для батьків і дітей. Метою створення цього посібника є допомога дітям та їх сім'ям в подоланні болю.

"Арт-терапія для онкохворих дітей на природі"

В сонячний вихідний день, 25 травня, було запрошено дітей, що перенесли хіміотерапію та оперативні втручання, разом з родинами прийняти участь у святі на природі. Фінансову та організаційну підтримку надав фонд "Забота", який допоміг організувати відпочинок дітей в санаторії за містом. У цьому заході брала участь команда психологів, включно з психологом бібліотеки Герасименко Є.В.

Команда психологів організувала цікаву програму для дітей та їх батьків. Діти займались арт- терапією - вирощували дерево щастя, робили маски казкових персонажів та брали участь у театральній виставі.

Мами також не сумували, вони відвідали майстер клас , де вчилися власноруч робити прикраси для дому, оберіги.

Яскраві враження були забезпечені командою лікарняних клоунів, що не давали нікому журитись, веселили дітей та батьків, брали участь у всіх конкурсах.

Команда психологів впевнена, що такі свята мають могутню антистресову дію і допоможуть дітям та їх родинам більш ефективно побороти стрес. Це має позитивний вплив на перебіг хвороби, адже від психологічного стану паціента залежить і сила опіру організма хворобі.

Круглий стіл з психологічної допомоги онкохворим дітям

21.03.2014 в ХОБЮ практикуючі психологи вирішили об'єднатися для надання адресної психологічної допомоги важкохворим дітям та їх сім'ям . На засіданні були присутні практикуючі психологи Харкова, які разом розробили план спільних дій. Вони вирішили організувати свою діяльність за такими напрямками:

1 . Лікарняна клоунада (Наталія Шевченко, координатор проекту "Лікарняні клоуни в Харкові")
2 . Казкотерапія (Єлизавета Герасименко, психотерапевт ХОБЮ, казкотерапевт, дитячий невролог)
3 . Арттерапія (Влада Євсеєва, психолог, арт-терапевт)
4 . Підтримка родин важкохворих дітей (Тетяна Гріда, психолог, координатор проекту "Лікарняні клоуни в Харкові").

На сьогоднішній день в Харкові немає державної програми психологічної підтримки онкохворих дітей. Психологи вирішили об'єднатися в робочу групу "Сприяння" для подальшої співпраці у цих напрямках.

Психолог ХОБЮ, Єлизавета Володимирівна Герасименко виступила з доповіддю про казко терапію для онкохворих дітей, ділилася своїм досвідом, приймала участь в дебатах по інших напрямках роботи.


Також читайте

"Дитина в травматичних подіях. Практичний досвід: здобутки та помилки"

6-7 лют. 2015р. у Львові Єлізавета Герасименко брала участь у теоретико-практичному семінарі: "ДИТИНА В ТРАВМАТИЧНИХ ПОДІЯХ. ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД: ЗДОБУТКИ ТА ПОМИЛКИ".

Семінар призначався для психологів, психотерапевтів, педагогів, соціальних працівників, тих, хто живе чи працює з дітьми, що пережили травматичні події. Організаторами були Український католицький університет і Український інститут дитячо-юнацької психотерапії та психологічного консультування.

На семінарі висвітлювалися наступні питання:
- особливості переживання психотравмуючих подій дітьми різного віку;
- динаміка протікання травми та розвитку ПТСР у дітей різного віку;
- психосоматичні розлади та соматизація;
- нейрофізіологічні аспекти травми та ін.