ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Людина – не товар»

Протидія торгівлі людьми, на перший погляд, не є топовою темою для звичайних підлітків. Але за умови використання креативного підходу легко можна довести хлопцям та дівчатам актуальність цієї проблеми саме для них. Власне, так і зробив блискучий дует спікерів з Центру правозахисної та просвітницької діяльності «Бона Фідес» під час зустрічі в межах бібліотечного проекту «Вибір на користь».

Спочатку ці солідні та стильні чоловіки шокували молодь дуже повчальним «трюком»: ненав’язливо зібрали в учасників майже півсотні мобільних (начебто аби вони не заважали засвоювати інформацію) та з чарівними посмішками покинули зал. Через кілька вкрай нервових хвилин, звісно, повернулись і наголосили на першому правилі безпеки: «Ніколи не віддавати телефони та документи незнайомцям».

Потім менш радикально, але не менш переконливо в інтерактивній формі продемонстрували інші принципи безпечної поведінки в ситуаціях, які можуть призвести до потрапляння в руки шахраїв. До того ж встигли пропрацювати в ігровій формі та прокоментувати схему вербування, транспортування та експлуатації сучасних рабів.

Ну а що наша юна аудиторія? Вона залишилася цілком задоволеною. При чому не тільки отриманими знаннями, але й класною енергетикою, яка панувала на зустрічі. Адже, погодьтесь, не на кожному заході поважні спеціалісти готові так охоче залучати молодь до живого діалогу на непрості теми.