ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"Всеукраїнський тиждень права"

«...Визнання гiдностi, яка властива всiм членам людської сiм'ї, i рiвних та невiд'ємних їх прав є основою свободи, справедливостi та загального миру...»
(Загальна декларацiя прав людини від 10.12.1948)


10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Наційприйняла важливий документ — Загальну декларацію прав людини.

З 10.12.2018 по 14.12.2018 в Україні проводився Всеукраїнський тиждень права, до якого активно приєдналася і Харківська обласна бібліотека для юнацтва.

Бібліотекарі підготували цикл заходів, в який входили бесіда-практикум «Знаємо свої права — виконуємо обов'язки» та правова мандрівка «Світ моїх прав».

Слухачами були учні (з 5 по 10 класи) харківських освітніх закладів: спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №11, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №31, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 61, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №64, гімназії №14, ліцею №161 «Імпульс», а також професійного ліцею харчових технологій та торгівлі.

Учням було прочитано теоретичні лекції про права, обов'язки та юридичну відповідальність неповнолітніх. Розповідь супроводжувалася електронною презентацією та демонстрацією відеоряду правознавчої тематики (соціальні ролики, мультфільми). Діти з цікавістю слухали, активно відповідали на поставлені запитання та висловлювали власні думки. А щоб закріпити знання на практиці, учням була надана можливість розіграти типові життєві ситуації, учасниками яких вони можуть бути. Цей процес дозволив дітям розвинути вміння аналізувати обставини та правильно зіставляти власні права і обов'язки.

Варто відзначити, що в рамках тижня права було проведено захід з профілактики дитячої жорстокості та агресії під назвою «Булінг: що треба знати і як протидіяти» для учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 84. Працівники бібліотеки разом з представниками національної патрульної поліції (шкільними офіцерами поліції Московського району міста Харкова Синєгібським М.Ю. та Удовіченко К.І.) роз'яснили особливості проблеми жорстокості серед дітей, а саме психологічні аспекти булінгу. Учням були надані практичні поради щодо протистояння агресії. Поданий матеріал супроводжувався відеорядом як документальних джерел, так і уривків з художніх фільмів. Бесіда проводилася у формі діалогу: діти активно ставили важливі для них запитання, а також відповідали самі.

Аналогічний захід відбувся і в читальній залі ХОБЮ, куди були запрошені учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 138. Дана проблема дуже актуальна останнім часом, тому про неї варто інформувати молодь.

Для кожної людини (особливо, дитини) дуже важливо знати свої права та обов'язки, щоб контролювати їх виконання державою. Якщо людина знає права, то вона зможе попередити їх порушення. Ці знання допоможуть здобути чітке уявлення про те, як навчитися користуватися правами, виховати власну правову свідомість та застосувати їх в конкретній життєвій ситуації.