ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Я і закон» (інтерактивне заняття з елементами тренінгу)

У рамках місячника права 5 лютого було проведено інтерактивне заняття з елементами тренінгу «Я і закон» для гостей ХОБЮ — студентів ДПТНЗ «РЦПОРГКГТД».

На початку зустрічі бібліотекарі разом з учнями відтворили історичне зародження прав дитини на умовній шкалі часу та розглянули формування дитячих прав у різні історичні епохи. Також молодь назвала основні організації та документи, які регулюють права дітей. Після історичного екскурсу студенти пограли в цікаву гру «Юридична консультація», де у групах розібрали деякі ситуації, з'ясували, які права було порушено та надали рекомендації щодо їх вирішення згідно з законами України.

У наступній вправі, що мала назву «Правопорушник і успішний підліток» молодь також розділилася на три команди. Перша надавала характеристику зовнішності, рисам характеру та іншим факторам, притаманним успішному підлітку; друга — підлітку, схильному до вчинення правопорушення; третя команда була незалежними експертами, які підсумували, що особа може володіти різними характеристиками, але те, як їх використати, залежить саме від неї.

Наостанок, присутні дійшли висновку, що треба знати власні права, знати закони, вміти захищати свої інтереси та не порушувати права інших.