ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"Світ моїх прав"

Кожна людина має певні права. Право - це система загальнообов'язкових правил поведінки, встановлених державою.

У Конституції України (стаття 24) записано: "Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом".

Кожній людині, особливо дітям, важливо знати й уміти користуватися знаннями про власні права. Ці знання сприяють прийняттю виважених рішень, навчатимуть протидіяти порушенню прав.

А якщо в людини є права, то це означає, що в неї є і обов'язки. Права визначають ступінь свободи, обов'язки - ступінь відповідальності.

23 листопада 2018 року працівники ХОБЮ спілкувалися з вихованцями Обласного дитячого психоневрологічного санаторію №1 саме про права, обов'язки та відповідальність. На початку заходу була проведена невелика теоретична лекція. Потім для закріплення матеріалу діти пограли в правову гру, за допомогою якої навчилися розрізняти види юридичної відповідальності. Діти відповідали на запитання, наводили приклади з власного життя. Вихованцям були наведені приклади правопорушень, вони дізналися про те, які бувають міри покарання.

Юридичні знання завжди знадобляться у житті. Діти повинні володіти цими знаннями, щоб зуміти захистити себе, свої права.