ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Таємниці життя козаків-характерників»

Супер герої існують не лише у сучасному світі, кілька століть тому українці мали також своїх особливих захисників, які за повір’ями мали надприродні здібності та завжди стояли на сторожі добра. Жили вони серед козаків на Хортиці, а називали їх характерниками. Але що саме було правдою про них, а що міфами, 9 жовтня разом з учнями Харківської санаторної школи № 13 спробували розібрати співробітниця відділу мистецтв Обласної бібліотеки для юнацтва під час заходу «Козаки-характерники: історія та легендаріум».

Молодь відразу попередили про те, що не варто вірити на слово усьому, що буде сказано, адже характерники були героями легенд. Тому майже весь екскурс будувався на грані містики та історії. А реалістичність деяких надздібностей найхоробріші могли перевірити і на собі, як-то наприклад, вміння бачити крізь перешкоди чи передвіщати майбутнє. Адже, за переказами хлопців саме з такими вміннями брались навчатися ремеслу характерництва. Для перевірки ж потрібно було спочатку визначити, що знаходиться в чарівному червоному мішечку, а після спробувати з’ясувати, як ці речі використовували характерники у своїх діях.

І хоча історія зберегла мало фактів про цих магів-воїнів, ім’я найславетнішого з них відомо і сьогодні, а пов’язане воно також з нашою Харківщиною. Бо саме на її землях, на хуторіМерефа, проживав видатний кошовий отаман Іван Сірко зі своєю родиною. Ось це був справжній народний герой, якого вороги називали «урус-шайтаном», а слава про нього ще довго ходила навіть після його смерті.

Дійшла вона і до сьогодні, а разом з тим ще одна легенда про те, що якщо над українськими землями знов нависне страшна загроза, то знову повстануть легендарні козак-характерники аби захистити її від ворогів. Але правда це, чи ні вірити лише вам.