ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Від традиції до бренду: історія української вишиванки»

Що таке «одяг» для нас сьогодні? Зручне вбрання, можливість проявити свою індивідуальність, стиль та елегантність. А більше ста років тому для наших пращурів одяг мав інший зміст. І ось саме яке значення українці вкладали у свій зовнішній вигляд 15 травня напередодні Міжнародного дня вишиванки мали змогу дізнатися учні ЗОШ № 138. Цікавий та інтерактивний екскурс для них підготували співробітники Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва.

Виявляється традиційна для нас вишиванка у давнину слугували лише найпершим шаром одягу, поверх неї надягали ще багато різних речей. Які саме і у якій послідовності? Це наочно можна було побачити й дізнатися, адже цей сакральний для українок обряд спікери проводили у ході своєї розповіді. А живим «манекеном» для цього процесу охоче погодилася стати одна з учениць.

Вишиванка, спідниця, фартух, карман, кірсетка, а ще пояс, хустка та багато прикрас – все це надягалося українськими дівчатами та жінками кожного дня. Молодь з цікавістю споглядала та роздивлялася одяг й прикраси, дивуючись, яким же він був непрактичним на їх думку.

Велике значення для українців мала й вишивка на одязі, що носила особливий зміст. Учні мали змогу скласти свій власний візерунок, а потім розшифрувати його значення. По завершенню всього заходу дійства вийшла дуже гарна й нарядна українка, з якої більшість учасників заходу залюбки зробили фото на пам’ять.