ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"Містична Україна"

Замки з привидами, загадкові гори та галявини, містичні поселення - все це можназнайти в Україні. По таким таємничим місцям 21 травня прокладали віртуальний маршрут учні 10 класу ЗОШ № 58. Саме для них студентки Харківської державної академії культури Дерій Ірина, Липова Альбіна та Сторожик Олена провели інтерактивну лекцію в межах соціокультурного проекту "Дивовижна Україна: містична країна".

Але, як у будь-якій містичній подорожі на шляху "мандрівників" з'являлись загадки і учням доводилося не один раз розшифровувати складні завдання аби дізнатися місце, куди вони мають потрапити. Найчастіше на їх шляху поставали підступні замки й фортеці, навколо яких за віки утворилося дуже багато міфів й легенд. Так, наприклад, за переказами в стінах Кременецького замку блукають погублені душі молодих дівчат, яких заради бажання вічної молодості вбивала підступна Бона Сфорца. А Золочівський замок може похвалитися таємничими написами на каменях, які й досі ніхто не може розшифрувати. Вчені припускають, що ці посланні належать представникам ордену тамплієрів. Цікаво, що такі камені з таємничими написами є і в інших країнах світу.

Не можуть знайти пояснення дивним явищам українські вчені у таких місцях як Антонієві печери чи Скелі Довбуша. Енергетика цих місць за розповідями відвідувачів дуже сильно діє на емоційний стан, викликаючи у деяких захоплення, а у інших навпаки страх.

Проте всі ці пам'ятки, як розказали студентки-спікери об'єднує загальний факт, саме в таких відлюдних місцях дуже часто закопували скарби, відшукати які можуть лише справжні відчайдухи.

Здійснити подорож до одного з них і проявити свою сміливість й запропонували студентки учням наприкінці зустрічі.