ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

«Героїзм та трагедія нашої історії»

Цього року 29 січня ми вшановуємо пам'ять та 100-річчя бою під Крутами. Нині ця подія відзначається на загальнодержавному рівні. У 1918 році відбувся бій, що став однією з трагічних сторінок в історії становлення незалежності України. І постає важливе питання, чому так склалося, що під багнетами більшовиків загинули молоді студенти, яким ще жити й жити?

Співробітники бібліотеки допомогли студентам Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу розібратися в історичних та політичних передумовах бою та дізнатися більше про подвиги своїх однолітків. Використані відеофрагменти з історичних реконструкцій того періоду, документальних та художніх фільмів про бій під Крутами, створили розгорнуте дослідження того часу і наочно відтворили хід всіх подій. Самі крутянці навіть не уявляли наскільки важливим став їх короткий і кривавий бій для держави, наймолодшим з яких було всього по 15 років. Таким чином, у студентів була можливість самостійно зробити висновки про почуте й побачене.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, бо вони свідомо обрали свій шлях – до останнього відстоювати мрію про незалежність України. А запалена свічка скорботи стала нагадуванням, що про цей подвиг ми не маємо право забути!