ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

«Подвиг героїв Крут з нами»

Пам'ять… Як інколи багато в ній збережено фактів, подій, імен… Ось чергова визначна дата – 29 січня 1918 року – 100 років у минуле – і одразу у думках спливає: «герої Крут». Хто вони? За що боролись? І що взагалі відбувалось у ті далекі часи? Події сторічної давності згадували співробітники Харківської обласної бібліотеки для юнацтва разом із вихованцями Ліцею «Правоохоронець» та учнями ХЗОШ №97.

За допомогою історичної хроніки, фото-презентації, відео та пісень бібліотекарі відтворили події далекого 1918 року та висвітлили жахливу долю, що спіткала юних захисників своєї Батьківщини; 29 січня учні Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького, учні української гімназії ім. Кирило-Мефодіївського братства та студенти київських вузів захищали від більшовиків стратегічно важливий населений пункт – Крути. Та чисельна перевага була не на боці куреня Січових Стрільців, який створили добровольці.

В бою під Крутами склали голови близько 300 юнаків. Вони загинули, та самовладання не полишало їх до останньої хвилини, адже у них була благородна мета – захистити свою Батьківщину. А наш обов’язок, як свідомих громадян, вшановувати та пам’ятати їх подвиг.