ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

"Ми хочемо жити в мирі"

21 листопада 2013 року назавжди змінило історію України. Саме цього дня розпочались перші акції протесту української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Цей крок викликав обурення українців. Однак найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.

Тому Указом президента України було запроваджено нову пам’ятну дату – День Гідності та Свободи, що об’єднала дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року, та відзначається 21 листопада.

Метою запровадження Дня Гідності та Свободи стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Хоча свято нове, воно має велике значення для українців, тому ми дуже відповідально підійшли до його відзначання. Разом з Управлінням освіти адміністрації Московського району Харківської міської ради організували цілий цикл спільних заходів в межах патріотичного календаря «Україна – це ми», які проходили з 20 по 24 листопада, та об’єднали школи Московського району м.Харкова.

Разом із юнаками та дівчатами ми пройшлися основними етапами Новітньої історії України, які предзнаменували події Євромайдану та Революції Гідності, спробували проаналізувати сучасне становище України та уявити її майбутнє як країни-члена ЄС.

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.