ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Україна і Харківщина. Патріотичне виховання

Лідерами не народжуються

В межах проекту «Патріот. Громадянин Держави. Харків’янин» у ПТУ № 32 було проведено інтерактивну лекцію «Вдоскональ себе». Спікером став Андрій Козка (Лауреат конкурсу 2004 " Молодіжний лідер року") Співробітник НДІ при ХНУ ім. Каразіна, автор декількох науково-популярних книг. Він розповів хлопцям про лідерство, як реальну можливість керувати власним життям і розвитком. Загострив увагу на типах лідерів та лідерських якостях. Далі зауважив, що «Найбільшою перешкодою на шляху до успіху стають сумніви у своїх силах, переконаність, що ти ніколи не зможеш досягти успіху. Ці обмеження людина сама ставить перед собою, а значить і сама здатна їх здолати». І наостанок додав: «Вірте у себе, використайте усі можливості, що «надає життя», будьте активними громадянами та обов’язково відвідуйте бібліотеку».


Ковток української культури

12 квітня 2016 року в межах загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас» до Слов'янська прибула велика команда творчих колективів Харкова, в яку органічно вписалась і Харківська обласна бібліотека для юнацтва в особі психолога Єлизавети Герасименко.
Справжнім ковтком української культури став цей візит для мешканців прифронтового містечка: одночасно в різних аудиторіях Центру Культури і Екології пройшли два концерти української пісні, майстер-класи з театрального, хорового мистецтва, лекції з художньої творчості Шевченка та майстер-клас з Петриківського розпису. Тим паче, культура народу зберігає в собі особливу силу духу, дарує сили пережити найтяжчі нещастя та випробування. Вона є самобутньою арт-терапією, яку створив саме народ. Це неодноразово підкреслювалося і на семінарі з організації кризової допомоги родинам переселенців та демобілізованих, який відбувся для бібліотекарів Слов'янська і області. На ньому психологом ХОБЮ було презентовано книгу з кризової допомоги, співавтором якої вона є: «Ми пережили. Техніки Відновлення». Наприкінці заходу кожен з учасників отримав цю насправді корисну книгу в подарунок.
Сльози подяки на очах, теплі обійми людей при розставанні та гостинці від місцевих майстрів - сказали харків'янам багато без слів. Не зважаючи ні на що, Слов'янськ був, є та буде повноцінною частиною України.


Тренінг «Вдоскональ себе»

Лідерство й успіх – таким цінностям сучасного суспільства було присвячено одну з квітневих подій в межах проекту «Патріот. Громадянин Держави. Харків’янин» для учнів Харківського професійного ліцею харчових технологій та торгівлі.
І зовсім не дивно, що відбувся захід на таку тему в інтерактивному форматі тренінгу. Адже яким чином, якщо не через серію практичних вправ і жвавого обговорення у невимушеній атмосфері, можна знайти відповіді на запитання...   Читати далі


Діалог як вихід із конфлікту

13 квітня майбутні кухарі - кондитери, що навчаються у Вищому професійному училищі будівництва № 25, засвоювали ази ефективного спілкування. Під керівництвом Ірини Маркевич – психолога, досвідченого бізнес-тренера та партнера проекту «Патріот. Громадянин Держави. Харків’янин» протягом двох годин вони розглядали причини виникнення конфліктних ситуацій та засоби виходу з них. Родзинкою тренінгу стала ділова гра «Перейди на мій бік», яка наочно демонструвала різні варіанти розв’язання конфліктів: від психологічного тиску та підкупу до взаємовигідного компромісу.
У сучасному світі виграє той, хто вміє домовлятися, тому, за словами ведучої тренінгу, те, що ви сьогодні дізналися обов’язково допоможе вирішувати багато складних питань як у професійній сфері, так і у особистому житті.


Welcome to English, молоді харків’яни!

Вірите або ні, але навіть не розпочинаючи вивчати англійську мову, людина вже використовує понад 2 000 англійських слів у своєму звичному лексиконі! Тож кожен спроможний опанувати іноземну, навіть якщо все життя уникав її вивчення, відговорюючись, що це занадто складно. Саме з таким лейтмотивом співробітники Харківської обласної бібліотеки для юнацтва розпочали серію тренінгів «Welcome to English» для учнів середньо-спеціальних навчальних закладів у рамках пілотного проекту «Патріот. Громадянин Держави. Харків’янин».   Читати далі


Вшанування подвигу учасників Революції Гідності заходу «Патріот. Громадянин Держави. Харків’янин»

«Не шукайте після смерті могилу нашу в землі – Шукайте її в серцях освічених людей». Ці слова, хоч і належать середньовічному перському поету ДжалаледінуРумі, є дуже зрозумілими для сучасних українців в дні, коли ми всією країною вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні. І саме ці слова стали своєрідним смисловим стержнем присвяченого вшануванню подвигу учасників Революції Гідності заходу «Патріот. Громадянин Держави. Харків’янин», який 25 лютого відбувся в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва.   Читати далі


Інформаціно-просвітницька зустріч «Мої права»

10 грудня до Всеукраїнського тижня права, до Міжнародного дня прав людини ОКЗ «ХОБЮ» ініціювала проведення інформаціно-просвітницької правової зустрічі «Мої права». Слухачам, якими стали учні ХЗОШ №98, була представлена узагальнена інформація щодо прав неповнолітніх, важливості прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про права дітей, а також працівники відділу обслуговування користувачів нагадали молоді про головні аспекти адміністративної та кримінальної відповідальності.    Читати далі

1   2   3   4   5   6   7   8   9   

"Патріот. Громадянин Держави. Харків'янин"

Пілотний проект

З метою формування в молоді, яка навчається в середньо-спеціальних навчальних закладах, активної життєвої позиції та патріотичної свідомості, що базується на європейських демократичних цінностях, наша бібліотека розпочала реалізацію пілотного проекту "Патріот. Громадянин Держави. Харків'янин". Партнерами проекту є громадські організації та Ротарі-клуби міста Харкова.
Структура проекту передбачає проведення циклу тренінгів, інтерактивних зустрічей, віртуальних краєзнавчих екскурсій та фестивалю-конкурсу молодіжних громадських ініціатив.

Виставки

"Їм у віках судилося безсмертя"


Kнижково-журнальнa виставкa, присвяченa Героям Небесної сотні та Героям АТО. Переглянути

"Земле моя, Україно велика!"


Електронна книжкова виставка до Дня Незалежності України. Переглянути