ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Профорієнтація

"Майбутнє людини – у її власних руках"

Старт профорієнтаційній програмі ХОБЮ сезону 2016/17 був даний у Новобаварському районі. Адже 4 жовтня фахівці нашої бібліотеки, спільно з міським центром зайнятості, прибули з візитом до Харківської спеціалізованої школи № 93 імені В.В. Бондаренка. В цікавому для старшокласників форматі було проведено захід «Ваше майбутнє – у ваших руках». Інтерактивна бесіда з елементами ділової гри на тему вибору суто своєї професії, як завжди, мала успіх. А це означає, що подібні зустрічі в навчальних закладах Харкова триватимуть і надалі - протягом усього навчального року.


"Життєві орієнтири"

"Якщо людина не знає, до якого порту вона пливе, то жоден вітер не буде їй попутнім" - цім висловом Сенеки в останню неділю травня було розпочато інтерактивний захід в межах програми "Обираємо професію крок за кроком". Його учасниками стали постійні друзі бібліотеки - члени дитячої громадської організації "ЮнПресКлуб". Дискусія навколо формування життєвих орієнтирів виявилася жвавою та навіть гарячою завдяки професійному втручанню гостя - відомого журналіста та кандидата історичних наук Антона Лягуши. Що є більш вагомим чинником: власний досвід чи приклад батьків та друзів, виховання та самовиховання або "зіркові свідчення"? Відповідей було багато, але медіа-огляд літератури з "моделювання майбутнього" переконав більшість молодих людей у тому, що найефективнішим та найдоступнішим порадником у майже будь-якій справі є гарна книга.


"Фестиваль прикладних професій"

22 квітня бібліотека для юнацтва взяла участь у "дегустації" професій, яка відбулась в ТРЦ "Караван". Вищі навчальні заклади, коледжі, технікуми пропонували школярам та відвідувачам "Каравану" спробувати себе в різних сферах діяльності: уявити себе лікарем і зробити укол, відчути себе археологом і розкопати артефакт, навчитись робити поп-корн, куклу-мотанку…   Читати далі


Формула успішного вибору

Весняний цикл профорієнтаційних занять було розпочато спільним з міським центром зайнятості заходом для старшокласників школи № 84. Помилки у виборі професійного шляху, окрім матеріальних затрат, містять великий психологічний негатив, призводять до глибокого розчарування, конфліктних ситуацій, викликають почуття невпевненості в собі, і, навіть руйнують здоров’я. Тому таким важливим для кожної молодої людини, за словами Анни Мілєвської – профконсультанта ХМЦЗ, є осягнення чарівної «Формули успішного вибору», яка офіційно складається з трьох компонентів: «хочу», «можу», «треба». Але, як свідчить практичний досвід щасливих у своїй справі людей, до цього слід додавати не менш цінну складову – «призначення». Що допоможе його відчути та з максимальною користю використати для себе та громади - того дня молодь дізналась від гостей з обласної бібліотеки для юнацтва.


Приклади, на яких варто виховувати молодь

У березні співрозмовниками старшокласників Шевченківського району стали: технічний директор компанії «Юні Медікал», керівник волонтерського техно-руху «Web-manufacture» Олександр Семченков, заступник начальника факультету по роботі з особовим складом Харківського Університету повітряних сил підполковник В’ячеслав Штука, а також історик та журналіст, головний редактор журналу «Губернія», кореспондент всеукраїнської газети «День» Ірина Шевченко.    Читати далі


Бібліотечний «Ярмарок вишів»: нові рекорди

Друзі! 9–10 лютого 2016 року в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся третій щорічний «Ярмарок вишів» – наймасовіший та наймасштабніший захід за всю історію існування закладу! Більше того, під час його проведення встановлено одразу декілька рекордів:   Читати далі


Як професійно заглядати «за лаштунки»

Якщо вам цікаво, що одночасно робили у юнацькій бібліотеці начальник служби інформаційних технологій великого підприємства, директор консалтингової агенції та лікар-невролог, ми відповімо. Вони спілкувалися з молоддю на дуже важливу тему: «що стоїть за зовнішнім блиском наймодніших рейтингових професій та які підводні камені можуть виникнути на шляху до успіху IT фахівця, юриста, психолога». Кожен спікер мав свою «зону впливу» та 20 хвилин часу на те, щоб відкрити навколопрофесійні таємниці, відповідаючи на численні запитання старшокласників. Потім відбувалася ротація та продовження профорієнтаційного діалогу.   Читати далі


«Думай – обирай! Парад рідкісних професій»

Професій, за якими можна працювати, безліч, але яку ж з них вибрати? Звичайно ж, можна зупинитися на чомусь абсолютно простому і невигадливому, але можна спробувати себе, свої сили і в якій-небудь незвичайній сфері.
Співробітники інформаційно-бібліографічного відділу 17 березня провели день інформації «Думай – обирай!Парад рідкісних професій» у ЗОШ № 58. Учні дізнались, що в світі існують такі незвичайні професії як футуролог, кавіст, твітестер, постижер і ще багато інших.
Також був проведений огляд на тему «Європейська освіта: плюси та мінуси», в якому юнаків ознайомили з особливостями освіти в окремих країнах.


Бібліотека знов допомагає молоді

У календарі профорієнтаційних подій, який веде обласна бібліотека для юнацтва, жовтень,вже за традицією, знаменує відкриття циклу виїзних заходів. Спільно з Харківським міським центром зайнятості бібліотекарі відвідують навчальні заклади міста та відверто розмовляють зі старшокласниками на дуже важливі теми: як не помилитися у виборі майбутнього фаху, як відчути своє професійне покликання і не стати заручником розхожих штампів про престижність та "зірковість" обраної стезі.   Читати далі


ДРУГИЙ ЩОРІЧНИЙ «ЯРМАРОК ВИШІВ» В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ЮНАЦТВА

5 лютого в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва, за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Департаменту освіти Харківської міської ради, відбувся другий щорічний «Ярмарок вишів». Про непересічну актуальність такого роду заходу та особливу роль юнацької бібліотеки в житті громади міста говорили під час офіційного відкриття...   Читати далі


«Європейська освіта. За чи проти?»

Отримання вищої освіти - це найголовніше питання яке стоїть перед випускниками шкіл. Де варто отримати вищу освіту: в Україні чи за кордоном? Багатьом майбутнім абітурієнтам здається, що саме в іншій країні, вони зможуть отримати такий багаж знань, який в Україні в принципі неможливий. Звичайно, за кордоном крім знань можна отримати ще і практику в мові. Освіта за кордоном може відкрити дорогу в світовий бізнес, і просто дати можливість помандрувати по світу, ближче пізнати звичаї і звички іноземців. Набагато більше уваги приділено вивченню предметів самостійно, відвідуються факультативи, які студент вибирає теж самостійно.
Мінусами зарубіжної освіти є, першим і найголовнішим - мовний бар’єр в перший час. Розмір оплати за навчання та проживання. І ще багато "підводних каменів", з якими можна зіткнутись при отриманні освіти за кордоном.
30 січня на уроці «Європейська освіта. За чи проти?», який з учнями десятого класу школи № 98, провела завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом Шевченко Є. А., були докладно розглянуті усі плюси і мінуси зарубіжної освіти.

1   2   3