ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Програма з профорієнтації "Обираємо професію крок за кроком"

«Офіцер – це більше, ніж просто професія»

Останні чотири роки «початком славних справ» та своєрідною діловою домінантою для нашої бібліотеки стає зимовий «Ярмарок вишів»–резонансна та масштабна профорієнтаційна акція, яка збирає сотні учасників, десятки партнерів, привертає увагу регіональних ЗМІ та завжди знаходить підтримку з боку влади. Не став виключенням і 2017 рік.   Читати далі


Подія сезону-«Ярмарок вишів»

Останні чотири роки «початком славних справ» та своєрідною діловою домінантою для нашої бібліотеки стає зимовий «Ярмарок вишів»–резонансна та масштабна профорієнтаційна акція, яка збирає сотні учасників, десятки партнерів, привертає увагу регіональних ЗМІ та завжди знаходить підтримку з боку влади. Не став виключенням і 2017 рік.   Читати далі


"Надзвичайна людина і архітектор"

Бувають люди цікаві, а бувають – надзвичайні. Саме таким став гість профорієнтаційного заходу «за лаштунками професій» член національної спілки архітекторів України доцент кафедри реконструкції та реставрації архітектурних об'єктів Харківського національного університету будівництва та архітектури Володимир Михайлович Лопатько. Енциклопедично освічена і натхненна своєю справою людина та блискучий оратор - з перших хвилин полонив кожного, хто був в залі. Неабияку повагу спершу викликав творчий доробок Володимира Михайловича, який складають десятки спроектованих та сотні відреставрованих об’єктів. Це, зокрема, Шарівський палацовий комплекс, будинок-музей Рєпіна в Чугуєві, храм на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця» на Дніпропетровщині. А потім, відкривши рота, молодь та навіть ми бібліотекарі, слухали про таємниці архітектурного простору, співочі стіни, будинки, що рухаються за сонцем, а також про мистецтво відстоювання власних поглядів. І тому гучні оплески, що пролунали наприкінці зустрічі, сказали навіть більше, ніж заготовлені ведучою слова: «Якщо вірно обрати професійний шлях та щиро любити свою справу, то завжди будеш щасливим».


"Майбутнє людини – у її власних руках"

Старт профорієнтаційній програмі ХОБЮ сезону 2016/17 був даний у Новобаварському районі. Адже 4 жовтня фахівці нашої бібліотеки, спільно з міським центром зайнятості, прибули з візитом до Харківської спеціалізованої школи № 93 імені В.В. Бондаренка. В цікавому для старшокласників форматі було проведено захід «Ваше майбутнє – у ваших руках». Інтерактивна бесіда з елементами ділової гри на тему вибору суто своєї професії, як завжди, мала успіх. А це означає, що подібні зустрічі в навчальних закладах Харкова триватимуть і надалі - протягом усього навчального року.


"Життєві орієнтири"

"Якщо людина не знає, до якого порту вона пливе, то жоден вітер не буде їй попутнім" - цім висловом Сенеки в останню неділю травня було розпочато інтерактивний захід в межах програми "Обираємо професію крок за кроком". Його учасниками стали постійні друзі бібліотеки - члени дитячої громадської організації "ЮнПресКлуб". Дискусія навколо формування життєвих орієнтирів виявилася жвавою та навіть гарячою завдяки професійному втручанню гостя - відомого журналіста та кандидата історичних наук Антона Лягуши. Що є більш вагомим чинником: власний досвід чи приклад батьків та друзів, виховання та самовиховання або "зіркові свідчення"? Відповідей було багато, але медіа-огляд літератури з "моделювання майбутнього" переконав більшість молодих людей у тому, що найефективнішим та найдоступнішим порадником у майже будь-якій справі є гарна книга.


"Фестиваль прикладних професій"

22 квітня бібліотека для юнацтва взяла участь у "дегустації" професій, яка відбулась в ТРЦ "Караван". Вищі навчальні заклади, коледжі, технікуми пропонували школярам та відвідувачам "Каравану" спробувати себе в різних сферах діяльності: уявити себе лікарем і зробити укол, відчути себе археологом і розкопати артефакт, навчитись робити поп-корн, куклу-мотанку…   Читати далі


Формула успішного вибору

Весняний цикл профорієнтаційних занять було розпочато спільним з міським центром зайнятості заходом для старшокласників школи № 84. Помилки у виборі професійного шляху, окрім матеріальних затрат, містять великий психологічний негатив, призводять до глибокого розчарування, конфліктних ситуацій, викликають почуття невпевненості в собі, і, навіть руйнують здоров’я. Тому таким важливим для кожної молодої людини, за словами Анни Мілєвської – профконсультанта ХМЦЗ, є осягнення чарівної «Формули успішного вибору», яка офіційно складається з трьох компонентів: «хочу», «можу», «треба». Але, як свідчить практичний досвід щасливих у своїй справі людей, до цього слід додавати не менш цінну складову – «призначення». Що допоможе його відчути та з максимальною користю використати для себе та громади - того дня молодь дізналась від гостей з обласної бібліотеки для юнацтва.

   1   2   3

"Обираємо професію
крок за кроком"


Довгострокова програма з профорієнтації, яку реалізує Харківська обласна бібліотека для юнацтва спільно з Харківським міським центром зайнятості.

Метою програми є допомога молоді у свідомому виборі майбутньої професії відповідно до потреб особистості, виробництва та ринку праці.

Серед головних завдань довгострокового профорієнтаційного проекту:

- Кваліфікована інформаційна, психологічна, юридична підтримка майбутніх випускників.
- Презентація кращих навчальних закладів.
- Організація цікавих зустрічей з фахівцями різних професій.
- Знайомство старшокласників зі змістом трудової діяльності, умовами роботи в галузі певних професій, вимогами, які ці професії висувають до людини.
- Інформування майбутніх абітурієнтів про сучасний ринок праці Харкова та Харківській області.